جک دورسی از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز بیت کوین صحبت می‌کند

جک دورسی از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی صرافی غیرمتمرکز بیت کوین صحبت می‌کند

واحد TBD شرکت اسکوئر، ارائه دهنده خدمات مالی آمریکایی، برای اولین بار در ماه جولای اعلام کرده بود که در حال توسعه یک بیزنس در زمینه ارائه خدمات مالی بدون محدودیت، بدون نیاز به دسترسی و غیرمتمرکز است. این شرکت اعلام کرد این بیزنس به صورت متمرکز روی بیت کوین کار می‌کند. جک دورسی، مدیرعامل اسکوئر، گفت که راه اندازی صرافی غیرمتمرکز بیت کوین، اقدامی است که اخیرا قصد دارند در پلتفرم جدید خود پیاده سازی کنند.

صحبت‌های مدیران پروژه درباره صرافی غیرمتمرکز بیت کوین

جک دورسی اعلام کرد که آخرین برنامه TBD راه اندازی این صرافی است. البته هنوز نمی‌دانیم نام این پلتفرم جدید TBD است یا در حال حاضر با این نام شناخته می‌شود.

مایک بروک، سرپرست پروژه TBD،  گفت TBD‌ بخشی از شرکت اسکوئر است که هدف آن ایجاد کیف پولی است که بتوان در آن به راحتی و بدون محدودیت پول ذخیره کرد، در همه جای دنیا کاربرد داشته باشد و بتوان با استفاده از آن بیت کوین خرج کرد. او همچنین گفت که مدیران این بیزنس قصد دارند یک صرافی غیرمتمرکز بومی برای بیت کوین ایجاد کنند که تمام خدمات مربوط به آن را پوشش دهد. متن باز بودن و عدم نیاز به دسترسی از دیگر اهداف پلتفرم TBD است و هیچ دولت یا نهادی نباید این پلتفرم را کنترل کند.

بروک گفت: ایده ما برای صرافی غیرمتمرکز این است که کاری کنیم که کاربران حتی ندانند چنین پلتفرمی وجود دارد و هر سرویس و کیف پولی بتواند با آن ادغام شود. در واقع کاربران همچنان از برنامه‌های قبلی خود استفاده می‌کنند و این ما هستیم که به پلتفرم جدید را به این برنامه‌ها اضافه می‌کنیم؛ بدون اینکه کاربران تغییری احساس کنند. بروک همچنین اظهار کرد که پلتفرم آن‌ها کاملا با قوانین ضد پولشویی و قوانین حقوق کاربران سازگاری دارد.

جک دورسی طرفدار ارزهای دیجیتال و بیت کوین

اکثر ما جک دورسی را با توییتر می‌شناسیم. او پیش از صحبت درباره صرافی غیرمتمرکز بیت کوین و پروژه TBD، به سرمایه‌گذاران توییتر گفته بود که بیت کوین در آینده به بخش مهمی از توییتر تبدیل خواهد شد. او قصد دارد بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت برای خدماتی که در شبکه توییتر ارائه می‌شود، در نظر بگیرد. توییتر به ازای ارائه خدمات بیزینسی، اشتراک و فروش افزونه‌هایی مانند توییتر تیپ و… پول دریافت می‌کند. او گفت در حال حاضر تمرکز توسعه دهندگان توییتر روی هوشمندسازی (استفاده از هوش مصنوعی در توییتر) و غیرمتمرکزسازی (استفاده از بلاکچین) است.

جک دورسی طرفدار ارزهای دیجیتال و بیت کوین
جک دورسی طرفدار ارزهای دیجیتال و بیت کوین

 

جک دورسی یکی از طرفداران بیت کوین است و می‌گوید که ارزهای دیجیتال او را به یاد روزهای اولی می‌اندازند که اینترنت به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته بود. او معتقد است پروژه‌های رمزنگاری شده مهم‌ترین کارهایی هستند که او در حال حاضر انجام می‌دهد. دورسی اعتقاد دارد بیت کوین بهترین نامزد برای تبدیل شدن به واحد مالی مخصوص اینترنت است.

سرمایه‌گذاری دورسی در صندوق بیت کوین و تیدال

دورسی همزمان با شروع به فراهم کردن زیرساخت‌های صرافی غیرمتمرکز بیت کوین، اقدام دیگری هم انجام داد. او به همراه جی زی (JAY-Z)، خواننده رپ، صندوق سهام بیت کوینی به ارزش ۲۳.۶ میلیون دلار راه اندازی کرد. شرکت اسکوئر امسال بخش زیادی از سهام پلتفرم موسیقی تیدال که متعلق به جی زی بود را خریداری کرد. دیدگاه آن‌ها هنگام خرید سهام این بود که تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال تحولات بزرگی در صنعت موسیقی ایجاد می‌کنند.

کلام آخر

اسکوئر یکی از نهادهایی است که با قدرت زیادی در صنعت بیت کوین فعالیت می‌کند. در ابتدای سال ۲۰۲۰ دارایی‌های بیت کوینی اسکوئر ۵۰ میلیون دلار بود و تا فوریه ۲۰۲۱ به ۲۵۳ میلیون دلار رسید. این کمپانی علاوه بر دارایی‌های قبلی خود در ابتدای ۲۰۲۱، ۱۷۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین هم خریداری کرد.

جک دورسی گفت اگر ارز دیجیتالی مانند بیت کوین به واحد مالی اینترنت تبدیل شود و در تمام دنیا ارزش داشته باشد، تحولات بزرگی در دنیا ایجاد می‌شود. کسب و کارها می‌توانند به تمام مردم دنیا دسترسی داشته باشند و دیگر نیازی به کمک گرفتن از واسطه‌ها نداریم. او با اشاره به اینکه فیس بوک نیز از صنعت رمزنگاری حمایت می‌کند، گفت توییتر در این مسیر تنها نیست.

جالب است بدانید که شرکت توییتر یکی از شرکت‌هایی است که در دوران شیوع ویروس کرونا، افزایش درآمد داشت. او در این دو سال رکورد خود را شکست و بیشترین درآمد از سال ۲۰۱۴ را به دست آورد. این موضوع باعث افزایش ۹ درصدی قیمت سهام شرکت توییتر در وال استریت شد.  توییتر و اسکوئر شرکت‌هایی هستند که با قدرت به سمت آینده پیش می‌روند!

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست