نکات کلیدی که یک سرمایه گذار رمز ارز باید بداند

نکات کلیدی که یک سرمایه گذار رمز ارز باید بداند

امر سرمایه گذاری در رمز ارز به مانند حبابی است که برای آغازش هرگز دیر نخواهد بود، اگرچه این مفهوم بیشتر از یک دهه در جوامع وجود دارد، اما هنوز هم اصطلاح “پیچیده” برای تعریف آن به کار می رود. ولیکن از سال 2017 میلادی که صعود قابل توجه آن را شاهد بودیم، بازار تغییرات چشمگیری داشته است. چرا که تا قبل از این موضوع به نظر نمی رسید که مردم اهمیت زیادی برای آن قائل باشند.

در آوریل 2021 ، حجم بازار رمز ارز ها برای نخستین بار از میزان 2 تریلیون دلار و بیت کوین با 1.15 تریلیون دلار عبور کرد. برای بیت کوین در شش ماه گذشته رشد بسیار پر اهمیتی که از افزایش 450 درصدی برخوردار بود، ثبت شد. بیت کوین و  اتر  نیز شاهد افزایش حجم عظیمی در سال جاری امسال بوده اند.

چند مرحله ابتدایی در امتداد مسیر  Blockchain  برای کسانی که می تواند سفر خود را شروع کنند کاملاً دلهره آور است، اما مطابق وضعیت فعلی، با جمعیت در حال رشد به طور فزاینده ای چشم انداز مالی و راهکارهای عملی دارایی های وابسته به رمز ارز را تایید می کند. اکنون با ظهور کیف پول های الکترونیکی و پرداخت های بدون پول، ارزش سرمایه گذاری در آنها بیش از پیش وجود دارد.

با این حال، نمی توان غیر قابل پیش بینی بودن بازار رمز ارز (ارز دیجیتال) را نادیده گرفت، زیرا مسیر آن پر چالش و متلاطم است. به همین دلیل است که تفکرات یک سرمایه گذار رمز ارز باید بر اساس منطق باشد تا احساسات.

رمز ارز رمز ارز

 

به هر حال رمز ارز به چه معناست؟

قبل از پیشروی بیشتر، اجازه بدهید درک کنیم که معنای واقعی این اصطلاح پر ابهام چیست. به زبان ساده،    رمز ارز پایه یک نوع ارز دیجیتال است که تنها به صورت الکترونیکی وجود دارد.

فناوری موجود در آن نیاز به داشتن مجموعه مدیریتی، به مانند بانک، برای چاپ و انتشار آن را از بین می برد. این وضعیت بسیار شبیه به یک سرویس تبادل وجه سنتی است که به فرد اجازه می دهد کالاها و خدمات را خریده یا با کمک ارز دیجیتال آنها را برای استفاده از بهره وری معامله کند. این کار با استفاده از یک دفتر آنلاین با رمزنگاری توانمند برای اطمینان از امنیت کسب و کار آنلاین انجام می شود.

چند ترفند و نکته در مورد نحوه سرمایه گذاری در رمز ارز در زیر آورده شده است:

ایجاد یک طرح

بدون یک برنامه امنیتی کار نمی کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که قبل از ورود به بازار برای کسب و کار خود برنامه ریزی نموده اید و از این طریق خواهید دانست که با سرمایه ای که به سختی به دست می آورید به کجا رفته و می توانید با برد و باخت بهتر کنار بیایید.

اعتماد نکن

همواره در بازار رمز ارز های پایه مشاوره جواب نمی دهد، بنابراین هرگز بر اساس توصیه دیگران تجارت نکنید. هیچ کس بهتر از خودمان ما را نمی فهمد و همیشه توصیه می شود بر اساس استراتژی های خود تصمیم گرفته و عمل نمائید.

بازار رمز ارزها بازار رمز ارزها

 

سرمایه گذاری با نهایت دقت 

بازار بی ثبات است، بنابراین هرگز تمام سرمایه خود را بر روی رمز ارز سرمایه گذاری نکنید، تمام افرادی که به رمز ارز علاقه دارند می بایست وجه خود را در چند حوزه متنوع سرمایه گذاری کنند. توجه به سرمایه در ارز دیجیتال می تواند بسیار سودآور باشد، اما در عین حال مستعد سقوط غیر منتظره در بازار و در نتیجه خسارات سنگینی را به دنبال دارد، بنابراین سرمایه گذاری بر چیزی که از دست دادن آن سخت است، اشتباه بزرگی است که ممکن است نخواهید مرتکب آن شوید.

مراقب تراکنش های کیف پول همراه باشید

حتی اگر راحت و در دسترس باشد، لیکن نباید با بروز نگرانی های امنیتی که منجر به رونق کسب و کار یا ذخیره دارایی ها در دستگاه های تلفن همراه می شود، به خطر بیفتد. تلفن های همراه اغلب مستعد خطاهای الکترونیکی و سرمایه ای هستند. پرداخت مقادیر زیاد رمز ارز از طریق تلفن های همراه به خودی خود خطرناک است.

از اعتیاد بر حذر باشید

بسیاری از سرمایه گذاران خود را تحت تأثیر مقالات خبری تحریک آمیز و تبلیغات رسانه های اجتماعی می دانند که قاعدتا همیشه اطلاعات لازم را برای راهبرد های سرمایه گذاری فراهم نمی کنند، این وضعیت می تواند منجر به انجام معامله غیر منطقی سهام بر اساس نظرات کاملاً مغرضانه شده و سرمایه گذار را در تصمیم گیری های عاطفی و زیان آور تحت فشار قرار دهد. صرف نظر از اینکه شما به شخصه درباره سرمایه گذاری های خود در مورد چنین عناصر تاثیرگذار چه احساسی خواهید داشت، کسب و کار تنها بر اساس حقایق هر چند سخت تنها گزینه ای است که باید در تعاملات مبتنی بر امر ارزها پیش ببرید.

متنوع سازی کلید اصلی است
متنوع سازی کلید اصلی است

متنوع سازی کلید اصلی است

در هنگام قرار دادن تمام سکه های رمز ارز خود در یک سبد مراقب باشید، بیت کوین تنها یکی از انواع آن است. در سایر رمز ارزها مانند Ethereum ، Binance Coin و غیره نیز اقدام کنید. همانطور که مشاوران مالی، سرمایه گذاری در انواع مختلف سهام را توصیه می‌کنند، ایجاد تنوع در نماد رمز ارز نیز ضروری است. اگر تمامی دسترنج خود را تماما بر سکه هایی که معامله می کنید استوار کنید، با تنش ناگهانی بازار، شانس کمتری برای متحمل شدن ضرر و زیان کل سرمایه گذاری هایتان وجود دارد.

دنیای رمز ارز ها بسیار حساس و البته همیشگی است، تسلط بر این کار می تواند یک هنر پیچیده برای درک کامل باشد. بنابراین برای جادوگر شدن در روز اول به خود فشار نیاورید. تمرین مداوم می تواند مهارت شما را در به حداکثر رساندن توانایی شما در تجارت یا معاملات روزانه در بازار ارزهای دیجیتال فراهم کند.

مترجم : بابک کاظم ارگی

منبع: CNBC

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست