ارائه بیت کوین به شهروندان کول ولی در میزوری پیشنهاد جدید شهردار این شهر است

ارائه بیت کوین به شهروندان کول ولی در میزوری پیشنهاد جدید شهردار این شهر است

جیسون استورات (Jayson Stewart) شهردار کول ولی در ایالت میزوری آمریکا پیشنهاد داد که به هر یک از شهروندان هزار دلار بیت کوین داده شود. او اشاره کرد که ساکنان شهرستان کول ولی (Cool Valley) در ایالت میزوری باید به مدت پنج سال دارایی‌هایی که به آن‌ها تعلق گرفته است را هولد کنند.

شهردار کول ولی گفت در حال بررسی طرحی است که در آن به ۱۵۰۰ نفر ساکن این شهر یک میلیون دلار بیت کوین بدهد. جیسون استورات در روز پنجشنبه با روزنامه سنت لوییس مصاحبه کرد و گفت می‌خواهد مطمئن شود تمام خانواده‌های کول ولی مقداری بیت کوین هم در میان دارایی‌های خود دارند. او گفت بودجه مورد نیاز برای این کار از طرف چند «اهداکننده‌ای حمایت‌گر» تأمین شده است. البته برخی از کارشناسان احتمال می‌دهند او بودجه ارائه بیت کوین به شهروندان کول ولی را از پولی که دولت برای مهار ویروس کرونا به این شهر ارائه داده است، تأمین می‌کند. شهردار نیز این موضوع را تایید نکرد، اما درباره انکار آن هم حرفی نزد.

سهم هر نفر چه مقدار بیت کوین خواهد بود؟

شهردار دقیقا مشخص نکرد که به هر یک از شهروندان چه مقدار بیت کوین می‌رسد؛ اما گفت احتمالا می‌توان برای هر نفر به اندازه هزار دلار بیت کوین خرید. اگر بودجه اختصاص یافته برای این پروژه ۱.۵ میلیون دلار باشد، با توجه به قیمت کنونی بیت کوین، شهردار می‌تواند ۳۰ عدد BTC خریداری کند.

سهم هر نفر چه مقدار بیت کوین خواهد بود؟
سهم هر نفر چه مقدار بیت کوین خواهد بود؟

 

شهردار بازهم تأکید کرد که شهروندان هرقدر هم بیت کوین دریافت کنند، مستلزم این هستند که تا ۵ سال آن را نگه دارند. او دلیلی هم برای این موضوع ارائه داد:

«اولین نگرانی من این است که به محض ارائه بیت کوین به شهروندان، آن‌ها بیت کوین‌ها را به پول نقد تبدیل کنند تا بتوانند اقساط ماشینشان را بپردازند! اما بیت کوین در حال حاضر نزدیک به ۵۰۰ هزار دلار قیمت دارد و در سال‌های آتی حتما بیشتر از این مقدار خواهد شد. پس فروختن بیت کوین‌ها چیزی جز پشیمانی برای شهروندان به دنبال نخواهد داشت.

من اساسا احساس می‌کنم این بهترین روشی است که می‌توانیم برای برآورده کردن نیاز تمام شهروندان به کار ببریم. اما ایده دیگر هم این است که بیت کوین را تنها به افرادی بدهیم که می‌توانند بیشترین استفاده را از آن ببرند».

آیا ارائه بیت کوین به شهروندان یک طرح واقعی خواهد بود؟

ابتکار کنونی استورات شبیه به پیشنهادی بود که یکی از نامزدهای انتخاباتی ۲۰۲۰ آمریکا، اندرو یانگ، ارائه داد. او گفته بود اگر بتواند رییس جمهور آمریکا شود، به هر شهروند هزار دلار به عنوان درآمد پایه همگانی (UBI) خواهد داد. با وجود اینکه یانگ نتوانست به عنوان نماینده حزب دموکرات در آمریکا انتخاب شود، اما بسیاری از افراد از طرح درآمد پایه همگانی که او ارائه داد استقبال کردند و حتی توجه رسانه‌ها هم به این طرح جلب شد.

قانونگذاران سایر ایالت‌های آمریکا هم موضع خود را در برابر ارزهای دیجیتال تغییر داده‌اند و از آن‌ها حمایت می‌کنند. فرانسیس سوارز، شهردار میامی، از سال ۲۰۱۷ پیشنهاد داده بود که شهروندان امکان پرداخت مالیات از طریق بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را داشته باشند. سوارز گفته بود قصد دارد میامی را به شهری که پیشرفته‌ترین قوانین در حوزه رمزنگاری دارد، تبدیل کنید.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست