کاهش خرید توکن‌های غیرقابل معاوضه

حجم معاملات توکن غیر قابل تعویض (NFT) 50 درصد کاهش یافت

پس از رشد حجم مبادلات توکن غیر قابل تعویض یا توکن‌های غیر مثلی (NFT) در ماه آگوست، مبادلات آن‌ها اخیرا 50 درصد کاهش داشته است.

Open sea به عنوان یک پلتفرم پیشرو در معامله توکن‌های غیر قابل تعویض است که در روزهای اخیر روند کاهشی طبیعی و قابل ملاحظه‌ای را در حجم مبادلات NTF‌ها ثبت کرده است.

پیش از این روند کاهشی، حجم مبادلات توکن‌های غیر قابل تعویض در ماه اگوست به بیش از 4 میلیارد رسیده بود که یک رکورد در صنعت خرید و فروش ارزهای دیجیتال و NTF‌ها به شمار می‌رفت.

افزایش حجم مبادله توکن غیر قابل تعویض در آگوست

در طول ماه آگوست سال جاری معاملات توکن‌های غیرقابل تعویض در بازار ارزهای دیجیتال، حجم فروش 4 میلیاردی را تجربه کرد. این حجم مبادله NTF در پلتفرم OPENsea که یک بازار غیرمتمرکز برای مبادله این توکن‌ها است ثبت شد.

پلتفرم خرید و فروش توکن غیر قابل معاوضه

آمار و نمودارهای جدید نشان می‌دهند که NTF‌ها پس از رسیدن به ماه دوباره به زمین برگشته‌اند!

بازار خرید و فروش NTF‌ها به موازات بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال یا رمزارزها در طول هفته گذشته شاهد لحظات فراموش ناشدنی بود که به دلیل اصلاحات قیمتی روی داد.

داده‌های تحلیلی از Dapraddar نشان می‌دهد که در طول هفت روز گذشته، حجم خرید و فروش در opensea نسبت به هفته قبل از آن به میزان 50 درصد کاهش داشته و بعد از این کاهش قابل ملاحظه به ارزش حدود 792 میلیون دلار رسیده است.

این حجم مبادلات توسط حدود 156 هزار تریدر انجام شد که تعداد آن‌ها 10 درصد کمتر از تعداد تریدرهای رجیستر شده در هفته قبل از آن بوده است.

لازم به ذکر است که بر خلاف این اصلاح کوتاه مدت، پلتفرم opensea هنوز موقعیت برتر را در مقایسه با پلتفرم‌های رقیب خود دارد. در حال حاضر رقبای این پلتفرم یعنی Axie infinity و CryptoPunks از لحاظ حجم مبادلات با 158 میلیون و 45 میلیون دلار به ترتیب در رتبه‌های بعد در لیست قرار دارند.

حجم مبادله توکن غیر قابل تعویض در ماه گذشته

البته نباید تنها به کاهش حجم مبادلات در هفته گذشته توجه کنیم و بهتر است به حجم مبادلات NFTها در یک ماه گذشته نیز نگاهی داشته باشیم.

در صورتی که داده‌های موجود را به یک ماه گذشته تعمیم دهیم خواهیم دید که در دوره 30 روزه پلتفرم opensea نشانه‌ای از کاهش حجم معاملات NTF‌ها نداشته است. در عوض رشد حجم معاملات این توکن‌ها در بازه یک ماهه اخیر افزایشی به اندازه ۳۹۹ درصد را تجربه کرده.

توجه داشته باشید که در یک اتفاق ناخوشایند در هفته جاری یک باگ پلتفرم انتقال توکن ERC721 را تحت تاثیر قرار داد و به طور تصادفی حجم کمی ‌از دارایی‌های NTF کاربران را حذف کرد. ارزش این دارایی‌ها حدود صد هزار دلار بود. البته این مشکل به سرعت حل شد و دارایی کاربران به والت‌های دیجیتالشان بازگشت.

همچنین در هفته گذشته این پلتفرم یک پست دارای سبک متفاوت را منتشر کرد که در آن اعلام شده بود اگر کاربران عادی بتوانند یک مهندس یا طراح برای استخدام به این مجموعه معرفی کنند، یک اتر پاداش دریافت خواهند کرد. البته این پاداش در صورتی به آن فرد تعلق می‌گیرد که مهندس معرفی شده از طرف او شرایط لازم را داشته باشد و در پلتفرم مشغول به کار شود.

در یک اظهارنظر Nate Chastian یکی از مدیران این پلتفرم اعلام کرده است که ما 37 نفر هستیم که 98 درصد از توکن غیر قابل تعویض یا NTF‌ها را مدیریت می‌کنیم و برای همین شرکت نیاز شدیدی به نیروی انسانی دارد. از آنجایی که تعداد متخصصان حوزه بلاکچین و توکن غیر قابل تعویض زیاد نیست؛ این گروه باید رویکردهای خاصی برای جذب نیروهای مورد نظر خود در پیش بگیرد. پاداش اتر یکی از پیشنهادات خوبی بود که می‌تواند در جذب نیروی مورد نظر به آن‌ها کمک کند.

منبع:

https://cointelegraph.com/news/open-sea-s-nft-volume-down-50-after-monumental-surge-in-august

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست