ارزش بیت کوین

ارزش بیت کوین تا سال 2022 به اندازه یک لامبورگینی و تا سال 2023 به اندازه یک بوگاتی می‌رسد

جسی پاول مدیر عامل صرافی کراکن  اظهارات جذابی  درباره ارزش بیت کوین داشته است. او می‌گوید کاهش ارزش دلار باعث شده است که دیگر معیار سنجش خوبی برای بیت کوین نباشد! بهتر است ارزش آن را بوگاتی و لامبورگینی بسنجیم!

او در بلومبرگ گفت که معتقد است پیشبینی طولانی مدت قیمت بیت کوین بر پایه دلار، مشکلات زیادی به دنبال دارد. او علت‌های مختلفی برای این موضوع بیان کرد؛ اما مهم‌ترین آن‌ها کاهش ارزش و تورم ارزهای فیات بود.

پیشبینی ارزش بیت کوین با مقیاس دلار

افراد حاضر در بلومبرگ از پاول پرسیدند که درباره ارزش بیت کوین تا پایان سال آینده چه پیشبینی دارد؟ مدیر عامل کراکن پاسخ داد:

« ارزش این رمز ارز رو به بی‌نهایت میل می‌کند!» درک این موضوع برای حاضران چندان ساده نبود. به همین دلیل او صحبت خود را بدین شکل ادامه داد:« اگر ارزش بیت کوین را با مقیاس دلار بسنجیم، به زودی ارزش آن به بی‌نهایت می‌رسد!»

 

ماشین‌های لوکس مقیاس بهتری برای سنجش ارز دیجیتال بیت کوین هستند.

پاول پیشنهادات مختلفی برای سنجش ارزش بیت کوین ارائه داد. یکی از جذاب‌ترین پیشنهادات او استفاده از خودروها برای سنجش مقیاس بیت کوین بود! او تصور می‌کند که قیمت بیت کوین از چیزی که الان هست نیز بیشتر می‌شود. اکنون ارزش این رمز ارز به اندازه یک تسلا مدل ۳ است. اما با افزایش قیمت، ارزش آن به اندازه یک لامبورگینی می‌رسد. در نهایت تا سال ۲۰۲۳ نیز ارزش بیت کوین با بوگاتی برابری خواهد کرد!

او همچنین اضافه کرد:

« من تصور می‌کنم در جامعه ارزهای دیجیتال برای سنجش ارزش، بهتر است از دارایی‌های دیگری مانند خودرو استفاده کنیم. زیرا شما هرگز نمی‌دانید که ارزش دلار به چه سمتی خواهد رفت. مثلا ممکن است تا سال آینده دلارهای موجود در بازار ده برابر بیشتر شده باشند یا ارزش این پول تغییر کرده باشد. به همین دلیل تعیین ارزش بیت کوین با مقیاس دلار کار سختی است.»

در سال ۲۰۱۹ و اوایل سال ۲۰۲۰ با قیمت یک بیت کوین می‌توانستیم یک هوندا سیویک دسته دوم مدل ۲۰۱۰ بخریم. اما با پایان ۲۰۲۰ قیمت بیت کوین همه سقف‌های گذشته خود را شکست و از همیشه بیشتر شد. با این افزایش قیمت در پایان ۲۰۲۰ بیت کوین برای خرید یک هوندا سیویک نو کاملا کافی بود.

ارزش اتریوم در آینده چگونه خواهد بود؟

افراد حاضر در بلومبرگ از پاول درباره ارزش اتریوم نیز سوال کردند. او بر توسعه توکن‌های غیر قابل تعویض تأکید بسیاری داشت و بیان کرد که تمام فعالیت‌های NFT (NFT چیست) باعث افزایش کاربرد اتریوم در بازار می‌شود. پاول همچنین بر فضای بلاتکلیف اتریوم ۲ تاکید کرد. او همچنین مدعی بود که قراردادهای استیکینگ اتریوم باعث حذف اتر از منابع شده است.

نظریه جسی پاول درباره آلت کوین‌ها

همانطور که تاکنون خواندید نظرات پاول به ارزش بیت کوین محدود نمی‌شد. او درباره آلت کوین‌ها نیز صحبت‌هایی داشت. پاول به هیاهویی که در اطراف پولکادات شکل گرفته اشاره کرد و با توجه به اطلاعات موجود در شبکه گفت که احتمال دارد پولکادات به عنوان اتریوم بعدی در بازار شناخته شود. او این فرضیه را با توجه به اسکیلینگ و مسائل مالی مطرح کرد.

او همچنین گفت:

«ارزهای بسیاری وجود دارند که در حال رسیدن به رتبه‌های بالا در شبکه ارزهای دیجیتال هستند. کارمزد پایین‌تر پولکادات و علت‌های دیگر باعث افزایش احتمال تحقق فرضیه جایگزین شدن پولکادات با اتریوم می‌شود.»

پولکادات در تلاش است که سرعت بیشتر و بهره‌وری بالاتری به مشتریان خود ارائه دهد. به همین دلیل از پاراچین برای معاملات خود استفاده می‌کند. البته این ساختار هنوز به صورت کامل در شبکه این آلت کوین راه اندازی نشده است و به صورت خرد خرد و موازی در معاملات این رمز ارز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما هفته پیش آکالا (Acala Network) روی شبکه آزمایشی روکوکوی پولکادات راه اندازی شد. آکالا اولین شبکه‌ای است یک اسلات پاراچین در پولکادات ایجاد کرده است.

شاردینگ در مسیر رسیدن به اتریوم ۲ قرار دارد. اما یکی از بنیانگذاران اتریوم، ویتالیک بوترین، بیان کرد که توسعه دهندگان این رمز ارز در حال برنامه‌ریزی برای تلفیق زنجیره اتریوم و اتریوم ۲ هستند. بوترین همچنین با اطمینان گفت که دسته‌بندی لایه دو تراکنش‌ها در کوتاه مدت باعث افزایش بازدهی شبکه می‌شود. البته باید توجه داشت که شاردینگ در جایگاه اولین اولویت برای توسعه قرار ندارد. لازم به ذکر است که شبکه آپتیمیزم (Optimism) تا ماه ژوئیه (تیر) راه‌اندازی می‌شود.

مترجم : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست