ارز دیجیتال

در آینده‌ ارز دیجیتال RBI (بانک مرکزی هند) مانند پول نقد عمل می‌کند.

ارز دیجیتال  RBI  یکی از ارزهای آینده است که مانند بسیاری دیگر از آن‌ها با فناوری بلاکچین کار می‌کند. گفته می‌شود که این ارز در آینده قرار است عملکردی مانند پول نقد داشته باشد. در این مقاله شما را در جریان تحولات این ارز دیجیتال قرار می دهیم.

ارز دیجیتال بانک مرکزی هند
ارز دیجیتال بانک مرکزی هند

 

به نظر می‌رسد ارز دیجیتال آینده بانک مرکزی هند از یک پلتفرم اختصاصی بلاکچین استفاده خواهد کرد و استفاده از این پلتفرم باعث ساده‌تر شدن روند توافق معاملات خواهد شد. در این گزارش آمده است که ارز دیجیتال RBI در آینده مانند پول نقد خواهد بود و این موضوع امکان تنظیم و نظارت بانک مرکزی بر آن را ساده‌تر می‌کند. شباهت این رمزارز به پول نقد باعث می‌شود که برای معامله آن به حساب‌های واسطه یا تراکنش‌های چند مرحله‌ای نیاز نداشته باشیم.

ارز دیجیتال RBI، رمز ارز بومی هند

در فوریه گذشته مدیر عامل بانک مرکزی هند (RBI)، شکتیکانتا داس، گفت که بانک مرکزی هند نظرات محتاطانه‌ای درباره رمز ارزهای غیر متمرکز دارد. اما در حال حاضر بانک مرکزی هند در حال انجام اقدامات لازم برای معرفی ارز دیجیتال خود است.

رییس بانک مرکزی هند گفت که رمز ارزهای بومی با رمز ارزهای پایه متفاوت هستند. اما تکنولوژی به کار رفته در آن‌ها با کریپتوهای پایه برابری می‌کند. او بیان کرد که بانک مرکزی نمی‌خواهد انقلاب فناوری را نادیده بگیرد و همچنین اضافه کرد که لازم است از مزیت‌های فناوری بلاکچین در سیستم بانکداری هند استفاده شود.

گزارشات نشان می‌دهد که ارز دیجیتال RBI در آینده کاربردی مانند UPI (خطوط پرداخت یکپارچه) خواهد داشت. بنابراین سازمان‌های دولتی و خصوصی باید برنامه ریزی برای استفاده از این ارز دیجیتال در تراکنش‌هایشان را شروع کنند.

بانک مرکزی و دولت هند می‌خواهند ارزهای دیجیتال را کنترل کنند!

در هر صورت، آنچه تا اینجا گفتیم بحث‌های اولیه‌ای بود که در بین دولت  و بانک مرکزی هند مطرح شده است. بنابراین همچنان باید منتظر تصمیم نهایی ماند. بانک مرکزی می‌خواهد کنترل کاملی روی ارزهای دیجیتال داشته باشد و این موضوع تصمیمگیری نهایی را سخت‌تر می‌کند. چرا که نظارت و کنترل رمزارزهای پایه تقریبا غیر ممکن است و تاکنون هیچ دولتی موفق نشده است آن‌ها را مهار کند! دولت‌های دیگر این موضوع را درک کرده‌اند اما هند همچنان به دنبال راهکاری برای کنترل این ارزهاست.

دولت هند قصد دارد لایحه جدیدی برای کنترل و مدیریت رمز ارزها تصویب کند که هدف از تصویب این لایحه ممنوعیت یا نظارت بر ارزهای دیجیتال غیر متمرکز است. البته این موضوع پیشرفت هند در این زمینه را نشان می‌دهد. چرا که دولت این کشور در گذشته می‌خواست استفاده از رمز ارزهای پایه را به طور کامل ممنوع کند. اما این اصلاحیه و ارز دیجیتال RBI نشان می‌دهد که دولت هند اهمیت این ارزها را درک کرده است. اما همچنان قصد مدیریت آن را دارد! در بخشی از اصلاحیه، دولت از سازمان‌های دولتی و خصوصی خواسته است که سرمایه‌گذاری‌ها و تراکنش‌هایی که با استفاده از ارز دیجیتال انجام داده‌اند را فاش کنند.

مترجم : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست