پیش بینی رشد ارزش بازار توکن املاک تا 1.4 هزار میلیارد دلار

پیش بینی رشد ارزش بازار توکن املاک تا 1.4 هزار میلیارد دلار

پیش بینی های صورت گرفته نشان می دهد که ارزش بازار توکن املاک رشد قابل توجهی را با ادامه روند توکنایز کردن املاک در دنیا در پیشرو خواهد داشت. به گونه ای که بر اساس گزارش های منتشر شده بر خلاف شیب ملایم رشد بازار که در ابتدای عرضه این توکن ها دیده می شد، شاهد رشد بیشتری در ارزش بازار این توکن ها تا مرز 1400 میلیارد دلار خواهیم بود.

گزارش جدیدی که توسط گلوبال مور منتشر شده است نشان می دهد که نظر متخصصان بر این است که در بسیاری از نقاط دنیا توکنایز کردن املاک در سال های آینده رشد خواهد کرد که مثال هایی از آن در ادامه ذکر خواهد شد.

اگر چه مقررات خرید و فروش املاک به طور کامل قابل پیش بینی نیست، اما توکنایز کردن انواع املاک هنوز هم در بازار به شدت در کانون توجه بسیاری از افراد می باشد که به رصد این بازار می پردازند. با این وجود گزارش جدید نشان می دهد که تنها حدود 0.5 درصد از ارزش کل املاک در دنیا در پنج سال آینده توکنایز خواهند شد. ارزش این حجم از املاک حدود 1400 میلیارد دلار بروارد شده است که در ابتدای متن مورد اشاره قرار گرفت.

رشد ارزش بازار توکن املاک و نظر متخصصان

در سال های اخیر ارزش کل املاک در سرتاسر دنیا رشد قابل توجهی داشته است و به حدود 280 هزار میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس آمار منتشر شده ارزش بازار املاک بیش از ارزش هر بازار دیگری در دنیا می باشد و تنها قابل مقایسه با حجم بدهی های بین المللی در سال 2020 می باشد.

گلوبال مور که یک شبکه بین المللی مشاوره و حسابداری است اقدام به جمع آوری نظر متخصصان در سرتاسر دنیا در ارتباط با رشد ارزش بازار دارایی های غیرمنقول و املاک و مستغلات کرده است. یکی از این متخصصان بازار ملک و مصالح ساختمانی در این شبکه که در مدیریت یک شرکت معتبر در تورنتوی کانادا نیز همکاری می کند می گوید که فناوری بلاکچین یک مزیت مهم برای بخش املاک دارد که با افزایش بازده بازار و تسهیل فرایند مشارکت سرمایه گذاران در این بازار همراه خواهد بود و این می تواند باعث رشد ارزش بازار توکن املاک شود.

یکی دیگر از متخصصان بر این باور است که توکن املاک علاوه بر تسهیل مشارکت سرمایه گذاران دارای مزایای امنیت بالا و شفافیت در معاملات است.

با این وجود علی رغم نظرات مثبتی که تعدادی از متخصصان دارند، تا به حال به دلیل تردیدی که سرمایه گذاران عمده در سرمایه گذاری برای خرید این توکن ها دارند و علاوه بر این به دلیل عدم وجود بازار ثانویه برای ترید توکن های سکوریتی توسعه بازار توکنایز کردن املاک با تاخیر مواجه بوده است که می تواند تاثیر منفی بر سرزعت رشد ارزش بازار توکن املاک داشته باشد.

نقش صرافی ها و مجوزهای داده شده بر رشد ارزش بازار توکن املاک

با توجه به این که در انگلیس لایسنس های لازم برای تبادل توکن های سکوریتی در صرافی از ماه اگوست سال قبل داده شده است، به احتمال زیاد شاهد تغییر مثبتی در بازار خواهیم بود که می تواند در جهت رشد ارزش بازار توکن املاک باشد.

علاوه بر این سال قبل، موسسه نظارت مالی فدرال آلمان اولین مجوز معامله املاک با استفاده از شبکه بلاکچین متعلق به ارز دیجیتال اتریوم را تصویب کرد که مقدمات توکنایز کردن را فراهم خواهد کرد.

آندریو بائوم مدیر یکی از موسسات املاک در اکسفورد عقیده دارد که توکنایز کردن املاک در نهایت در صورت مشاهده تقاضای سرمایه گذاران (که همان چیزی است که کمپین توکنایز کردن از سال 2017 به دنبال آن است) سرعت بیشتری خواهد یافت.

تابستان سال گذشته یک توکن سکوریتی که متعلق به مالکیت یکی از خیابان های لاکچری در کلرادویColorado  آمریکا بود در یک صرافی (صرافی tzero) عرضه شد که باعث جذب حجم ترید بالایی شد که رکورد ترید این توکن های سکوریتی را شکست.

با این وجود در کمتر از یک ماه به دلیل عملکرد یکنواخت و نه چندان خوب این توکن که در بحبوبه شیوع ویروس کرونا اتفاق افتاد سرمایه گذاران تصمیم گرفتند که این توکن ها را با تخفیف عرضه کنند تا موفق به فروش آن ها با حراج توکن های مربوطه شوند. صرافی tzero با وجود اتفاقی که در سال گذشته افتاد، اخیرا شروع به مشارکت در توکنایز کردن 18 میلیون سهم از سهام گروه NYCE کرده است که به نظر یک پلتفرم مشابه می رسد که قصد دارد مانند رابین هود در بازار املاک و مستغلات عمل کند.

1/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست