کاهش قیمت بیت کوین همزمان با افزایش ذخیره این ارز دیجیتال در صرافی بایننس

همزمان با کاهش قیمت بیت کوین، تعداد بیت کوین‌های ذخیره شده در والت‌های صرافی کوین بیس در حال کاهش است. اما ذخایر موجود در صرافی بایننس کوین داستان متفاوتی را روایت می‌کند.

قیمت بیت کوین در روز دوشنبه ۲۹ شهریور به کم‌تر از ۴۳ هزار دلار رسید. با این حال جریان خروج بیت کوین از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، به خصوص صرافی کوین بیس، مانند چند ماه گذشته، ادامه داشته است.

کاهش ذخیره بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال

در ماه گذشته، مقدار بیت کوین‌های موجود در صرافی کوین بیس پرو کاهش پیدا کرد و به ۲۸۸۴۳.۸۷ عدد رسید. سایر صرافی‌های ارز دیجیتال مانند Kraken،OKEx ، Bitfinex و Huobi نیز کاهش ذخیره بیت کوین را تجربه کردند. در این صرافی‌ها نیز در مجموع ۳۰۲۳۶ بیت کوین برداشته شد.

Coinbase candle chart
نمودار مبتنی بر کندل ۴ ساعته صرافی کوین بیس برای جفت ارز BTC/USD

تحلیلگران درون‌زنجیره‌ای بر این باورند که افزایش حجم برداشت بیت کوین سیگنال‌های صعودی را نشان می‌دهد. آن‌ها می‌گویند تریدرها تنها زمانی بیت کوین‌های خود را وارد صرافی‌ها می‌کنند که قصد معامله داشته باشند و آن‌ها را بفروشند و دارایی‌های دیگری چون ارزهای فیات یا آلت کوین‌های دیگر را خریداری کنند. در نتیجه، نرخ معاملات و نگهداری بیت کوین در صرافی‌ها، می‌تواند احساسات تریدرها و سرمایه‌گذاران را نشان دهد. کاش ذخایر بیت کوین در صرافی‌ها نشان از آن دارد که این افراد قصد فروش بیت کوین ندارند و می‌خواهند دارایی‌هایشان را ذخیره کنند و این موضوع می‌تواند نقطه پایانی برای کاهش قیمت بیت کوین باشد.

البته مهم‌ترین رقیب کوین بیس یعنی بایننس کوین، روند برعکسی را تجربه می‌کند و مثال نقضی برای پیش‌بینی تحلیلگران است.

آنچه در صرافی بایننس درباره ذخیره بیت کوین می‌گذر

آمار نشان می‌دهد موجودی بیت کوین والت‌های بایننس در ۳۰ روز گذشته افزایش پیدا کرده و به ۲۹۷۱۷ کوین رسیده است. این میزان بیشتر از مقدار برداشت شده از صرافی کوین بیس است.

Bitcoin balance on Binance
روند ذخیره بیت کوین در بایننس

بایننس یک صرافی بین المللی است که خدمات آن در بسیاری از کشورهای جهان ارائه می‌شود و به همین دلیل حجم زیادی از معاملات بازار ارزهای دیجیتال در این صرافی صورت می‌گیرد. بنابراین می‌تواند تأثیر زیادی در بازار داشته باشد. افزایش موجودی بیت کوین در بایننس ممکن است نشانه‌ای از این باشد که بسیاری از کاربران قصد فروش دارند و این موضوع نیز می‌تواند نشان از تداوم کاهش قیمت بیت کوین باشد.

افزایش موجودی بیت کوین بایننس به سطح سه ماهه دوم ۲۰۲۱ رسیده است؛ زمانی که روند بازار نزولی بود. لازم به ذکر است که موجودی بیت کوین این صرافی در ۲۰ آوریل ۱۹۹۷۰۰ بیت کوین بود و در ۲۶ ژوئن این موجودی به ۳۴۷۵۹۰ کوین افزایش پیدا کرد.

Bitcoin balance on Binance
روند ذخیره بیت کوین در بایننس بین ۲۰ آوریل تا ۲۶ ژوئن

اگر به خاطر داشته باشید در همین بازه زمانی کاهش قیمت بیت کوین بسیار شدید بود و از ۶۵ هزار دلار به زیر ۳۵ هزار دلار رسید. یکی از مشهورترین سقوط‌های بیت کوین که افت ۳۰ درصدی در ۱۹ ماه می بود نیز در این بازه زمانی قرار دارد.

حق صرافی معامله بیت کوین در بایننس به متوسط  ۳۰۰ دلار رسیده است

افزایش شدید حجم ذخیره بیت کوین در صرافی بایننس با افزایش کارمزد معاملات جفت ارز BTC/USD در آن همراه بوده است. نکته جالب در این زمینه، این است که کارمزد لحظه‌ای معامله بیت کوین در بایننس تقریبا ۴۰۰ دلار بیشتر از کارمزد معامله این ارز دیجیتال در کوین بیس شد.

این تفاوت قیمت فرصتی فراهم کرد تا به تفاوت واریز و برداشت بیت کوین به این صرافی‌ها نیز توجهی داشته باشیم. در ۲۴ ساعت روز ۲۸ شهریور، ۱۵۲۹ بیت کوین به والت‌های بایننس اضافه شد؛ این در حالی است که کاربران کوین بیس در همین زمان ۵۷۹ بیت کوین را از والت‌های این صرافی خارج کردند.

کلام آخر

آنچه در بایننس روی داده و کاهش قیمت بیت کوین نباید باعث فراموشی این موضوع شود که کاربران صرافی‌های ارز دیجیتال در یک ماه گذشته ۳۰ هزار بیت کوین از والت‌های صرافی برداشت کرده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد آن‌ها بیش از اینکه نسبت به معامله بیت کوین تمایل داشته باشند، قصد نگهداری از آن را دارند.

اما از آنجایی که گردش بیت کوین در بایننس حدود شش برابر بیشتر از رقیب اصلی‌اش، کوین بیس، بوده است و در جهت برعکس (واریز بیت کوین) صورت گرفته، احتمال زیادی برای تداوم کاهش قیمت بیت کوین به صورت موقت، وجود خواهد داشت.

.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست