درآمد ارز دیجیتال

روس های بیشتری درآمد ارز دیجیتال خود را اعلام کردند!

به گزارش کوین تلگراف شرکت مشاوره‌ای PwC Russia، بیان کرده است که روس‌ها اخیرا در حال فاش کردن درآمد ارز دیجیتال خود هستند. این موضوع در چند ماه گذشته متداول‌تر شده است و به همین دلیل سایت‌های خبری ارزهای دیجیتال گزارشی در این باره منتشر کرده‌اند. ما نیز در این مقاله به علت تمایل مردم به افشای درآمدهای خود می‌پردازیم.

یک آژانس خبری روسی به نام Izvestia خبر داد که شرکت‌های روسی برای اهداف مالیاتی خود در حال افشای درآمدهایشان از ارز دیجیتال هستند، در این گزارش آمارهایی از شرکت‌های معتبری چون KPMG، پرایس واترز هاوس کوپر (PricewaterhouseCoopers)، شرکت مشاوران FTL و همچنین اتاق فکر سیاست‌های عمومی مسکو وجود داشت.

گزارش شرکت FLT‌ از تمایل مردم به افشای درآمد ارز دیجیتال

ماریا کوکلا (Maria Kukla) یکی از مشاوران شرکت FLT گفت:

«ساکنان روسیه به صورت داوطلبانه درآمد ارز دیجیتال خود را در صورت حساب‌ها و اظهارنامه‌های مالیاتی ذکر می‌کنند. البته برخی از آن‌ها سایر درآمدهایی که از فعالیت‌های دیجیتال به دست آورده‌اند را نیز در این فرم‌ها می‌نویسند. اما عمده درآمدهای نوشته شده از رمز ارزهاست.»

کوکلا گفت که هنوز نمی‌توان قضاوت کرد که آیا تمام فعالان حوزه ارزهای دیجیتال تمایل به افشای درآمد خود دارند یا خیر. او گفت که پر کردن اظهارنامه‌های مالیاتی تا ماه می ادامه خواهد داشت و به همین دلیل احتمال ایجاد تغییرات دیگر در این مدت وجود دارد.

گزارش شرکت PwC درباره علت افشای درآمدهای دیجیتالی

اوگنی سیووشکوف (Evgeny Sivoushkov)، مدیر بخش مالیات فردی شرکت PwC در روسیه می‌گوید که در دوره دوم پرکردن اظهارنامه‌های مالیاتی، تمایل مردم به افشای درآمد ارز دیجیتال بیشتر شده است. سیووشکوف معتقد است که علت این تمایل مردم، قوانین جدید مرتبط با ارزهای دیجیتال در روسیه است که به دارایی‌های دیجیتال مردم و مالیات آن‌ها می‌پردازد. علت دیگر این موضوع نیز تمرکز مقامات مالیاتی بر انطباق منشأ درآمد روسی‌ها با دارایی‌های خارجی آن‌ها بوده است.

مالیات بر درآمد ارزهای دیجیتال در روسیه

افشای درآمد ارز دیجیتال توسط روس ها در حالی است که در این کشور هنوز هیچ قانونی به صورت رسمی برای مالیات درآمد از رمز ارزها تصویب نشده، البته منابع منتشر شده از Izvestia نشان می‌دهد که سرویس‌های مالیاتی فدرال روسیه، بیان می‌کنند دریافت مالیات از درآمدهای شخصی ارزهای دیجیتال رسما در نامه وزارت دارایی ثبت شده است. این نامه در ماه می ۲۰۱۸ نوشته شد.

در این نامه، مبنای مالیات ارزهای دیجیتال، روبل روسیه است. چرا که هزینه دسترسی به همه درآمدی که مالیات دهندگان از فروش ارزهای دیجیتال به دست آورده‌اند، از هزینه خرید آن بیشتر است!

قوانین جدید پیشنهادی در روسیه مردم این کشور را ملزم به پرداخت مالیات برای درآمد از ارزهای دیجیتال می‌کند. اولین لایحه از این قانون در فوریه تصویب شد که در آن روسی‌ها باید معاملاتی با مبلغ بیش از ۶۰۰ هزار روبل (معادل ۷۸۰۰ دلار) را گزارش دهند. این لایحه توسط مجلس دومای روسیه تصویب شد و سایر لایحه‌ها هنوز در دست بررسی است.

مترجم : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست