انتظار برای اوج قیمت شیبااینو| ۳ دلیل برای اینکه قیمت این ارز دیجیتال همچنان افزایش پیدا می‌کند

انتظار برای اوج قیمت شیبااینو| ۳ دلیل برای اینکه قیمت این ارز دیجیتال همچنان افزایش پیدا می‌کند

اوج قیمت جدید شیبااینو تیتر خبرهای این روزهای بازار ارزهای دیجیتال شده. این توکن به سمت ماه در حرکت است و در چند روز متوالی اوج قیمت‌‌های جدید در تاریخچه خود ثبت کرده. میم کوین‌ها ارزهای دیجیتالی بودند که از ابتدای سال ۲۰۲۱ وارد بازار شدند. دوج کوین برای اولین بار به قیمت بالای ۰.۰۱ دلار رسید و توجه افرادی مثل ایلان ماسک و مارک کوبان را به خود جلب کرد. حمایت این افراد از دوج کوین زمینه‌ساز رشد بیشتر این ارز دیجیتال شد.

بعد از مدتی کلکسیونی از میم‌ کوین‌ها با لوگوی سگ وارد بازار بازار شدند و موجی از حرکت صعودی را تجربه کردند؛ از میان تمام آن‌ها شیبااینو پروژه‌ای بود که در مدت کوتاهی توانست روند صعودی خوبی داشته باشد و به اوج قیمت‌های باور نکردنی برسد.

اوج قیمت شیبااینو در آینده

با ثبت اوج قیمت جدید در تاریخچه بیت کوین، میم کوین‌ها نیز دوباره روند صعودی خود را از سر گرفتند و در این میان شیبااینو پیشتاز بود. این توکن‌ها دیگر نیازی به حمایت اینفلوئنسرهایی چون ایلان ماسک ندارند و خودشان می‌توانند در بازار رشد کافی داشته باشند.

اوج قیمت شیبااینو در آینده
اوج قیمت شیبااینو در آینده

 

اوج قیمت شیبااینو باعث تعجب تریدرهای ارز دیجیتال شده است و آن‌ها به دنبال بررسی علت اصلی رشد بیش از حد این ارز دیجیتال هستند. شیبااینو در تاریخ ۱ اکتبر با ۰.۰۰۰۰۰۶۹ دلار معامله می‌شد اما داده‌ها نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال در ۲۷ اکتبر ۹۱۴ درصد افزایش پیدا کرد و با ۰.۰۰۰۰۶۹۹ دلار معامله شد. حجم معاملات آن نیز در ۲۴ ساعت ۱۳۷ درصد افزایش پیدا کرد و ارزش بازار این ارز دیجیتال به ۲۴.۶۷ میلیون دلار رسید. گویا این توکن کوچک واقعا در حال حرکت به سمت ماه است!

چرا شیبااینو تا این اندازه رشد کرد؟

افزایش قیمت و حجم معاملات میم کوین جدید بازار، بدون دلیل نیست. لیست شدن این ارز در چند صرافی بزرگ ارز دیجیتال، راه‌اندازی توکن NFT شیبااینو و افزایش توجه صرافی‌های اوراق مشتقه نسبت به این ارز دیجیتال علت‌های اصلی ثبت اوج قیمت شیبااینو و رشد آن محسوب می‌شود. در ادامه هرکدام از این علت‌ها را بررسی می‌کنیم.

شیبااینو وارد لیست صرافی‌های معتبر بازار ارزهای دیجیتال شده است

یکی از علت‌های اصلی افزایش قیمت شیبااینو این بود که کاربران بیشتری به این ارز دیجیتال دسترسی داشتند و می‌توانستند آن را بخرند. این اتفاق به لطف ورود توکن SHIB در فهرست صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال بوده است.

شیبااینو وارد لیست صرافی‌های معتبر بازار ارزهای دیجیتال شده است
شیبااینو وارد لیست صرافی‌های معتبر بازار ارزهای دیجیتال شده است

 

ارز دیجیتال شیبااینو و ارز دیجیتال انحصاری پروتکل LEASH به صورت همزمان وارد لیست صرافی‌هایی چون BitKan، AOFEX و CoinFlex شدند.

روند صعودی شیبااینو مدتی بعد از اینکه که اعلام شد کمپانی NOWPayments طی یک همکاری مشترک با توسعه دهندگان روش پرداخت کریپتویی، شیبااینو را به عنوان یک روش پرداختی قبول کرد، تسریع شد. شرکت NOWPayments امکان پرداخت‌های گسترده‌ای چون حقوق ماهیانه یا خرید با ارز دیجیتال را برای شیبااینو فراهم کرد. نکته جالب این است که برای پیشگیری از تورم، ۳ درصد از سودی که با پرداخت‌های شیبااینو وارد NOWPayments می‌شود، باید بسوزد.

NFT شیبوشی (Shiboshi)

علت بعدی ثبت اوج قیمت شیبااینو، راه‌اندازی بستر توکن NFT این ارز دیجیتال بود که به نام شیبوشی مشهور شده است. توکن‌های NFT در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب‌ترین قسمت‌های بازار ارزهای دیجیتال هستند. این توکن‌ها یک روش قابل اعتماد برای پروژه‌های مختلف هستند تا تعامل بیشتری با کاربرانشان داشته باشند و حمایت شوند. برای اطلاعات بیشتر درباره توکن‌هایNFT و عملکرد و کاربرد آن‌ها می‌توانید مقاله‌ای با همین عنوان را در اکس مارتی بخوانید.

در بخش NFT شبکه شیبااینو ۱۰ هزار توکن NFT وجود داشت که افراد علاقمند می‌توانستند ظی ۲۴ ساعت آن‌ها را با استفاده از ارز دیجیتال پروتکل LEASH خریداری کنند. همه توکن‌های غیر قابل معاوضه موجود بر بستر شیبااینو اکنون استخراج شده‌اند و در لیست NFTهای بازار OpenSea قرار دارند.

تمایل به کسب سود باز در قراردادهای آتی شیبااینو

بازارهای آتی یکی دیگر از علت‌های افزایش و ثبت اوج قیمت جدید شیبااینو هستند. در حال حاضر سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق سه صرافی OKEx، FTX و Huobi در بازار آتی شیبااینو فعالیت داشته باشند.

آمار نشان می‌دهد سود باز بازار آتی شیبااینو در ۳ اکتبر، ۱۵.۷ میلیون دلار بوده است؛ اما مقدار این نوع سود رکورد عجیبی ثبت کرده و در تاریخ ۲۷ اکتبر به ۱۷۸.۹۵ میلیون دلار رسید. ۲۷ اکتبر همان زمانی بود که شیبااینو رکورد قیمتی جدیدی را ثبت کرده بود.

تمایل به کسب سود باز در قراردادهای آتی شیبااینو
تمایل به کسب سود باز در قراردادهای آتی شیبااینو

 

البته برخی از تحلیلگران بر این باورند که سرمایه‌گذاران واقعا به سود باز بازار آتی شیبااینو علاقه ندارند و این تمایل آن‌ها صرفا از افزایش شدید قیمت توکن SHIB نشأت می‌گیرد.

آیا شیبااینو واقعا پرطرفدار است؟

نکته جالب دیگری هم در بازار و در دوران اوج قیمت شیبااینو دیده می‌شود. معمولا زمانی که یک ارز دیجیتال در رالی صعودی قرار می‌گیرد، فروشندگان بازار پوزیشن‌هایشان را می‌بندند؛ اما این اتفاق در بازار شیبااینو رخ نداده است. در بازار شیبااینو سرمایه‌گذاران با افزایش سرمایه جانبی، قیمت کوتاه مدت این ارز دیجیتال را دو برابر کردند. تحلیلگران می‌گویند افرادی که باعث ایجاد این اتفاق در بازار شدند، افرادی هستند که به بازار احاطه کامل دارند و قیمت شیبااینو اهمیتی برایشان ندارد.

پچمن، یک تحلیلگر مشهور در بازار گفت که بازارسازان افرادی هستند که در بازار شیبااینو فعالیت می‌کنند و افزایش قیمت این ارز دیجیتال به نفع آن‌هاست. به نظر می‌رسد در بازار این ارز دیجیتال هیچ فروشنده واقعی وجود ندارد. اگر واقعا خرس‌ها هم در بازار این ارز دیجیتال بودند، رالی‌های نزولی بزرگی را تجربه می‌کردیم و سود باز بازار آتی شیبااینو هم کاهش پیدا می‌کرد.

کلام آخر

آمارها و اطلاعات موجود در بازار همگی حاکی از رشد قیمت و ثبت اوج قیمت شیبااینو هستند؛ اما هنوز هم بسیاری از تریدرها و تحلیلگران به این ارز دیجیتال اعتماد ندارند. آن‌ها بر این باورند که رشد قیمت شیبااینو یک اتفاق بوده و ارزش واقعی این توکن تا این حد زیاد نیست. البته گروهی هم در مقابل قرار دارند و طرفدار پروپا قرص شیبااینو هستند؛ آن‌ها بر این باورند که این توکن کوچک در آینده به یکی از ارزهای دیجیتال بزرگ بازار تبدیل می‌شود و چیزی بیشتر از یک میم کوین معمولی است.

خرید و فروش میم کوین‌ها یکی از فعالیت‌های پرریسک در بازار ارزهای دیجیتال است. تریدرهای حرفه‌ای می‌توانند با باز کردن پوزیشن‌های مناسب، سودهای کوتاه‌مدت و میان‌مدت به دست آورند. اما افراد نیمه حرفه‌ای باید با تحقیق بیشتری درباره خرید این نوع توکن‌ها تصمیم بگیرند تا سرمایه‌شان در خطر نابودی قرار نگیرد.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست