عرضه توکن اجتماعی بر بستر سولانا

عرضه توکن اجتماعی بر بستر سولانا

رقیب تیک تاک tiktok در هند با جمع آوری سرمایه 19 میلیون دلاری به دنبال راه اندازی توکن اجتماعی بر روی سولانا می باشد.

مدیران موسسه چینگاری chingari گفته اند: آنچه اینفینیتی (Axie Infinity) در حوزه گیمینگ انجام داد، ما در حوزه شبکه های اجتماعی انجام می دهیم.

جملات بالا از گفته های یکی از بنیان گذاران و مدیر CEO این پلتفرم می باشد.

پلتفرم به اشتراک گذاری ویدئو چینگاری CHINGARI در حال راه اندازی شبکه بلاکچین و توکن سوشیال یا توکن اجتماعی (social token) متعلق به خود است. چینگاری Chingari حدود 19 میلیون دلار سرمایه به این منظور جمع آوری کرده است و به دنبال راه اندازی شبکه اصلی خود و فروش توکن در ماه نوامبر می باشد. این کار برای توکن GARI که بر بستر سولانا عرضه می شود صورت خواهد گرفت (این موسسه هندی که رقیت تیک تاک محسوب می شود تصمیم خود برای عرضه توکن اجتماعی که نوعی NTF است را در روز جمعه اعلام کرد).

پروسه فروش توکن اجتماعی چینگاری

CEO و یکی از بنیان گذاران Chingari گفت که پروسه فروش توکن اجتماعی برای شروع در 2 ام ماه نوامبر برنامه ریزی شده است. این در حالی است که شبکه اصلی و راه اندازی آن که با استفاده از اپلیکیشن متعلق به آن همراه خواهد بود انتظار می رود که تا آخر ماه انجام شود.

این پروژه با همکاری سرمایه گذاران بزرگی در حوزه بلاکچین مانند ریپابلیک کریپتو republic crypto و دیجیتال گلکسی و یک موسسه سرمایه گذاری دیگر انجام می شود و چندین سرمایه گذار دیگر مانند صرافی ارز دیجیتال کراکن و موسسه تحقیقاتی آلامدا و سولانا کاپیتال در این کار مشارکت می کنند.

مدیر موسسه گفته است که 19 میلیون دلار سرمایه که جمع آوری شده است به دنبال دو دوره اکویتی صورت گرفته در chingari صورت می پذیرد که مربوط به جمع آوری 1.3 میلیون دلار در سال 2020 و 13 میلیون دلار در آوریل سال 2021 می باشد.

تولید و مشاهده محتوا با توکن اجتماعی

به گفته مدیر موسسه چینگاری این گونه به نظر می رسد که پلتفرم متعلق به شبکه بلاکچین این توکن غیر مثلی به کاربران اجازه می دهد که برای تولید یا مشاهده محتوا توکن به دست آورند. به همین دلیل است که مدیر موسسه که یکی از بنیان گذاران چینگاری نیز می باشد اخیرا گفته است که ما می خواهیم در سوشیال مدیا همان کاری را انجام دهیم که اینفینیتی در گیمینگ انجام داده است. این ایده که بسیاری از مردم می توانند با استفاده از توکن اجتماعی مقدار کمی پول جمع کرده و خود را برای مشارکت و استفاده از پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی آماده کنند، یکی از ایده هایی بود که این موسسه قصد دارد آن را به واقعیت تبدیل کند.

ما قبل از این در مورد تلاش تیک تاک برای استفاده از توکن غیر قابل تعویض یا توکن غیر مثلی NTF برای این اهداف صحبت کرده بودیم.

محدودیت تیک تاک در هند و گسترش فعالیت چینگاری

از زمانی که هند استفاده از تیک تاک را از اوایل سال جاری با ممنوعیت مواجه کرد، تعدادی از موسسات و از جمله موسسه چینگری تلاش کرده است تا جای خالی اپلیکیشن های به اشتراک گذاری ویدئوهای کوتاه را در این کشور پر کنند و عرضه توکن اجتماعی بخشی از این تلاش ها می باشد.

لازم به ذکر است که پس از ممنوعیت تیک تاک بود که چینگری اعلام کرد تعداد کاربران پایه او در عرض 6 ماه از 100 هزار نفر به 50 میلیون نفر رسیده است.

موسسه بسیار بزرگ تیک تاک (که یک موسسه سوشیال مدیا چینی می باشد) اعلام کرده بود که تا اواخر سپتامبر اولین تلاش خود در عرصه توکن های غیر مثلی NTF را خواهد کرد. در این راستا تیک تاک سیستمی پیاده سازی کرده است که می تواند به طور خودکار ویدئوهایی که مخالف سیاست ها و ضوابط هستند را بلاک کند. سایر موسسات فعال در حوزه سوشیال مدیا نیز به طور فزاینده ای به سمت صنعت کریپتو در حرکت هستند و تلاش موسسه چینگری برای عرضه توکن اجتماعی و راه اندازی شبکه بلاکچین در هند در این راستا می باشد.

لازم به ذکر است که قبل از این هم شبکه اجتماعی محبوب توئیتر کاربران را قادر به استفاده از ارزهای دیجیتال کرده بود که یک مثال از آن بیت کوین btc می باشد.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست