شاخص S&P

شرکت S&P Dow Jones Indices، تعدادی شاخص S&P جدید را راه اندازی کرد

S&P Dow Jones Indices LLC از یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکت‌های S&P Global، گروه CME و News Corp تشکیل شده که در سال 2012 راه اندازی شد. در حال حاضر این شرکت در 15 شهر دنیا از جمله نیویورک، لندن، فرانکفورت، سنگاپور، هنگ کنگ، سیدنی، پکن و دبی شعبه دارد. شناخته‌شده‌ترین شاخص‌های این شرکت به ترتیب S&P 500 و Dow Jones Industrial Average (DJIA) هستند که در سال‌های 1957 و 1896 ایجاد شده‌اند. شاخص S&P در بازار گسترده ارزهای دیجیتال، به همراه چهار شاخص دیگر که ارزهای دیجیتال را بر اساس سرمایه بازار ردیابی می‌کنند، راه اندازی شده است.

راه اندازی شاخص S&P و چهار شاخص دیگر

S&P Dow Jones Indices که از پیشروترین ارائه دهندگان شاخص در برخی از بزرگترین بازارهای سهام در دنیاست، شاخص جدیدی را در بازار ارزهای دیجیتال راه اندازی کرده است. این شاخص از طریق بازار گسترده‌تر دارایی‌های دیجیتال، عملکرد رمزارزها را ردیابی می‌کند. شاخص S&P بازارهای دیجیتال که به نام BDM نیز شناخته می‌شود، در هنگام راه اندازی می‌توانست بیش از 240 دارایی دیجیتال را ردیابی کند. این شاخص نشان‌دهنده گسترش معیارهای اخیری است که توسط این شرکت و در بازار رمزارزها راه اندازی شده‌اند.

به طور کلی، شاخص‌ها در هر بازاری با خلاصه برداری از افت و خیزهای آن بازار، عدد یا نموداری را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند. سرمایه‌گذاران با استفاده از این اعداد یا نمودار، می‌توانند بدون نیاز به جمع‌آوری مولفه‌های اساسی ضروری توسط خودشان، بخشی از بازار را ردیابی کنند و برای معامله یا سرمایه‌گذاری تصمیم بگیرند.

علاوه بر BDM، این شرکت همچنین چهار شاخص دیگر که بر ارزهای دیجیتال متمرکز هستند را در روز سه شنبه راه اندازی کرد. هر کدام از این شاخص‌ها، مولفه‌های مختلفی از بازار گسترده ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار می‌دهند. این چهار شاخص عبارتند از:

  • S&P Cryptocurrency LargeCap Index
  • S&P Cryptocurrency BDM Ex-MegaCap Index
  • S&P Cryptocurrency BDM Ex-LargeCap Index
  • S&P Cryptocurrency LargeCap Ex-MegaCap Index

تمام این شاخص‌ها، بر پایه اطلاعات قیمتی که از Lukka (ارائه دهنده اطلاعات رمزارزها) بدست می‌آید، متکی هستند تا بتوانند ترکیب معیارهای نسبی مربوطه را تعیین کنند.

پیتر رافمن، رئیس کل شرکت نوآوری و استراتژی S&P Dow Jones Indices گفت:

“گسترش زیر شاخه‌های خانواده بازار دیجیتال، تصویری نسبتا دقیق از سرعت رشد این سبک از دارایی و توان دریافت حجم مالی آن  به ما می‌دهد.”

شرکت S&P Dow Jones Indices، نخستین بار در سال 2020، تصمیم خود را برای ردیابی قیمت ارزهای دیجیتال اعلام کرد. شاخص‌های ردیابی قیمت بیت کوین و اتریوم که این شرکت راه اندازی کرده بود، در ماه می سال جاری آغاز به کار کردند. شاخص‌های داو جونز با شناخت ارزهای دیجیتال و توسعه معیارهای قیمت گذاری برای استفاده سرمایه گذاران از آن‌ها، سطح جدیدی از مشروعیت را در بازار در حال تکامل دارایی‌های دیجیتال، به ارمغان آورده‌اند.

اگر سرمایه‌گذاران بیشتری در فضای ارزهای دیجیتال، بتوانند شناخت گسترده‌تری از این بازار نسبت به وال استریت داشته باشند، این بخش می‌تواند از نظر پذیرش و ارزش، به بالاترین حد ممکن برسد.

بیشتر بدانید : ارز دیجیتال چیست ؟

سخن پایانی

S&P Global از پیشکسوتان عرصه بازارهای مالی است. این شرکت از سال‌های دور، در زمینه ارائه شاخص در بازارهای سهام فعالیت دارد. اعتبار شاخص‌های ارائه شده توسط این شرکت بالاست و سرمایه گذاران و معامله‌گران می‌توانند با استفاده از آن‌ها، برای دارایی‌های خود تصمیمات بهتری بگیرند. شاخص S&P به افراد کمک می‌کند تا بازدهی معاملات خود را با استفاده از یک شاخص معیار بسنجند. همچنین می‌توانید با استفاده از این شاخص، بررسی کنید که آیا عملکرد شما در بازار نسبتا ضعیف یا قوی بوده است.

اگر به بازار ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستید و یا می‌خواهید سرمایه‌گذاری مطمئن و کم خطری داشته باشید، استفاده از شاخص‌های معتبر بازار، می‌تواند در تصمیم‌گیری بهتر به شما کمک کننده باشد.

نویسنده : بهزاد واثق

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست