تحلیل بازار ارزهای دیجیتال ۲۲ مرداد برای ارزهای BTC، ETH، BNB، ADA، XRP، DOGE، DOT، UNI، SOL، LTC

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال ۲۲ مرداد برای ارزهای BTC، ETH، BNB، ADA، XRP، DOGE، DOT، UNI، SOL، LTC

بازگشت سریع قیمت بیت کوین و آلت‌ کوین‌های اصلی بازار نشان می‌دهد معامله‌گران به محض کوچک‌ترین کاهش قیمت، به صورت تهاجمی مشغول خرید می‌شوند. اما در تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای این هفته حرف‌های بیشتری برای گفتن وجود دارد.

گزارش‌های KPMG اعلام کرده است که کل سرمایه‌های موجود در بخش بلاکچین و بازار ارزهای دیجیتال در نیمه اول امسال به ۸.۷ میلیارد دلار رسیده است. این میزان بیش از دو برابر حجم معاملاتی ۴.۳ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۰ بود.

آنتون روددنکلو، سرپرست شرکت KPMG، گفت:

ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاکچین در سطح بین المللی منفجر شده‌اند. به نظر من، ارزهای دیجیتال حداقل تا پایان سال جاری به عنوان یکی از مهم‌ترین برگ برنده‌ها برای سرمایه‌گذاران به شمار می‌روند.»

تحقیقات دیگری نیز توسط Blockdata، هوش بازار بلاکچین، انجام شده است که نشان می‌دهد ۵۵ مورد از ۱۰۰ بانک برتر جهان، به صورت مستقیم یا از طریق شرکت‌های وابسته در ارزهای دیجیتال و شبکه بلاکچین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال

 

استفان استونبرگ، مدیرعامل بیترکس، بر این باور است که ارزهای دیجیتال جریان اصلی خود را پشت سر گذاشته‌اند و اکنون به مقبولیت کافی در میان مردم جهان دست پیدا کرده‌اند. او همچنین اشاره کرد که روند پذیرش ارزهای دیجیتال از سوی موسسات مختلف سرعت بیشتری پیدا کرده است. بسیاری از موسسات معتبر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده‌اند یا قصد سرمایه‌گذاری در این بازار را دارند.

اکنون سوال مهم بازار این است که آیا با ورود موسسات و نهادهای بزرگ و معتبر، احتمال شروع دوباره رالی صعودی بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد؟ در این مقاله با تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای ده رمز ارز برتر این هفته، به این سوال پاسخ خواهیم داد.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT

خرس‌ها در ۲۱ مرداد (۱۲ آگوست) موفق شدند قیمت بیت کوین را به پایین‌تر از میانگین ساده ۲۰۰ روزه (۴۵۲۱۸ دلار) برسانند. اما نتوانستند قیمت این ارز دیجیتال را در سطوح پایین نگه دارند. گاوها در ۲۲ مرداد دوباره قیمت را به بالاتر از میانگین ساده ۲۰۰ روزه رساندند. این حرکت نشان می‌دهد میزان خرید بیت کوین در سطوح پایین، بیشتر است.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT

 

اگر خریداران بتوانند قیمت بیت کوین را در بالا خط مقاومت الگوی کوه نگه دارند، احتمال رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به ۵۱۵۰۰ دلار وجود خواهد داشت. در این سطح خرس‌ها در برابر گاوها مقاومت می‌کنند. اما اگر گاوها قافله را نبازند، تداوم روند صعودی تا رسیدن به ۶۰ هزار دلار نیز محتمل است.

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۱۴۷۳ دلار) و قرار گرفتن شاخص RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می‌دهد تا اینجای کار گاوها بازار را به دست گرفته‌اند.

اگر قیمت بیت کوین از خط مقاومت الگوی گوه کم‌تر شود، خرس‌ها یک فرصت تازه به دست می‌آورند. این موضوع اولین نشانه از شکست بیت کوین است که احتمال بازگشت قیمت آن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را افزایش می‌دهد. چنین رویدادی مسیر سقوط بیت کوین را تا رسیدن به قیمت ۳۶۶۷۰ دلار هموار می‌کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ETH/USDT

قیمت اتر در ۲۱ مرداد کاهش پیدا کرد و به سطح ۳۰۰۰ دلار هم رسید. اما خرس‌ها نتوانستند از این فرصت استفاده کنند. گاوها در شیب نزولی خرید را شروع کردند و بازار را به دست گرفتند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا اتر را وارد یک روند صعودی کنند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ETH/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز ETH/USDT

 

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷۸۴ دلار) و منطقه خرید بیش از حد شاخص RSI‌ نشانه‌های برتری گاوها در بازار اتریوم هستند. اگر خریداران موفق شوند قیمت این ارز دیجیتال را به بالای ۳۲۷۴ برسانند، مسیر رشد ETH/USDT تا رسیدن به ۳۵۸۷.۰۶ باز خواهد شد و بعد از آن به چهار هزار دلار هم می‌رسد.

در مقابل اگر قیمت اتر کم‌تر از ۳۲۷۴ دلار شود، احتمال سقوط قیمت تا رسیدن به ۳۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت و برای چند روز دیگر بین این دو سطح نوسان می‌کند. در صورتی که قیمت این ارز دیجیتال به کم‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، حرکت صعودی اتر ضعیف می‌شود و احتمال افت قیمت آن تا ۲۴۵۰ دلار هم وجود دارد.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای BNB/USDT

جالب است بدانید که روند قیمت بایننس کوین در ۲۱ مرداد یک الگوی کندل استیک روزانه را تکمیل کرد. این موضوع نشان می‌دهد گاوها و خرس‌ها درباره این ارز دیجیتال بلاتکلیف هستند. البته فعالیت خریداران در سطوح قیمتی پایین‌تر گسترش پیدا کرد و اکنون تلاش می‌کنند عدم قطعیت بازار بایننس کوین را به نفع خود تمام کنند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای BNB/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای BNB/USDT

 

اگر گاوها فعالیت خود را پرقدرت ادامه دهند و قیمت بایننس کوین را به بالاتر از ۴۰۸.۷۲ دلار برسانند، حرکت صعودی این ارز دیجیتال تا رسیدن به سطح مقاومت بالایی ۴۳۳ دلار ادامه خواهد داشت. در این سطح، خرس‌ها مقاومت شدیدی نشان می‌دهند و اگر بتوانند قیمت را از این سطح پایین‌تر بیاورند، قیمت بایننس کوین دوباره کاهش پیدا می‌کند و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۴۷ دلار) می‌رسد.

بازگشت قدرتمند از این سطح حمایتی نشان می‌دهد هنوز هم احساسات مثبت در بازار بایننس کوین وجود دارد و خریداران در سطوح پایین مشغول باز کردن پوزیشن‌های خرید هستند. این موضوع احتمال شکستن سطح مقاومت ۴۳۳ دلاری و افزایش قیمت را بیشتر می‌کند. در این صورت احتمالا BNB/USDT یک سفر را شروع می‌کند که مقصد اول آن ۵۲۰ دلار و مقصد نهایی‌اش ۶۰۰ دلار است. اگر خرس‌ها بخواهند مانع این روند شوند، باید تلاش کنند قیمت بایننس کوین به زیر ۳۴۰ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ADA/USDT

دنباله بلند کندل استیک کاردانو در ۲۰ مرداد نشان می‌دهد خرس‌ها تلاش کرده‌اند روند صعودی قیمت این ارز دیجیتال را در سطحی نزدیک به مقاومت بالایی ۱.۹۴ دلار متوقف کنند. بعد از آن، بازار کاردانو در روز ۲۱ مرداد یک الگوی کندل استیک را دنبال کرد و دنباله بلند آن نشان داد که خریداران در سطوح پایین‌تر عملکرد قدرتمندی دارند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ADA/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز ADA/USDT

 

گاوها امروز موفق شدند قیمت ADA را از سطح مقاومت بالایی هم بیشتر کنند. این حرکت مسیر کاردانو برای رسیدن به اوج قیمت ۲.۴۷ دلاری را هموار کرده است. شاخص RSI به بالاتر از ۸۶ رسیده و نشان می‌دهد روند رشد قیمت این ارز دیجیتال در کوتاه مدت بیش از حد انتظار بوده است.

این افزایش در زمان کوتاه به عنوان یک هشدار است و انتظار می‌رود برخی از سرمایه‌گذاران بعد از رسیدن به سطوح بالاتر، دارایی‌های خود را بفروشند و کاردانو روند اصلاحی را تجربه کند. در صورتی که قیمت ADA/USDT از ۱.۹۴ دلار کم‌تر شود و در این سطح باقی بماند، احتمالا روند نزولی آن تا رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۵۱ دلار) ادامه خواهد داشت.

در مقابل اگر گاوها از قیمت ۱.۹۴ دلاری کاردانو دفاع کنند، متوجه می‌شویم که سرمایه‌گذاران سودشان را از بازار خارج نمی‌کنند. در نتیجه می‌توان انتظار داشت جفت ارز ADA/USDT به اوج قیمت برسد.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز XRP/USDT

ریپل از خط روند نزولی خود عبور کرد و در ۲۰ مرداد قیمت آن به سطح مقاومت بالایی ۱.۰۷ دلاری رسید. البته گاوها موفق نشدند قیمت این ارز دیجیتال را در این نقطه حفظ کنند. خرس‌ها در روز ۲۱ مرداد قیمت این ارز دیجیتال را کاهش دادند؛ اما این اصلاحیه هم موقت بود.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز XRP/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز XRP/USDT

 

گاوها دوباره در ۲۲ مرداد تلاش کردند قیمت این ارز دیجیتال را افزایش دهند. آن‌ها در حال دست و پنجه نرم کردن با مانع سخت ۱.۰۷ دلاری هستند. در صورتی که موفق به شکستن این مانع شوند، قیمت ریپل به ۱.۲۶ دلار می‌رسد و بعد از آن‌ هم رسیدن به قیمت ۱.۷۰ دلار محتمل است.

اگر عکس این موضوع را تصور کنیم، یعنی قیمت XRP از ۱.۰۷ دلار کم‌تر شود، خرس‌ها فرصت دوباره‌ای برای کاهش دادن قیمت آن پیدا می‌کنند. در صورتی که موفق شوند، ریپل سیر نزولی را شروع می‌کند و در نقطه میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۸۰ دلار) متوقف می‌شود.

اگر قیمت ریپل دوباره به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش می‌کنند قیمت آن را به ۱.۰۷ دلار برسانند. در مقابل آن‌ها خرس‌ها قرار می‌گیرند و هدف آن‌ها این است که قیمت ریپل را به کم‌تر از ۰.۷۵ دلار برسانند.

تحلیل تکنیکال DOGE/USDT

دوج کوین در ۲۱ مرداد یک الگوی کندل استیک دوجی را تشکیل داد. دنباله بلند کندل استیک نشان می‌دهد خرس‌ها تلاش می‌کنند از سطح مقاومت بالای ۰.۲۹ دلاری دفاع کنند. اما زمانی که قیمت دوج کوین به سطوح پایینی رسید، توجه خریداران جلب شد. در نتیجه اکنون گاوها تلاش می‌کنند قیمت این ارز دیجیتال را به سطحی بالاتر از مقاومت بالایی برسانند.

تحلیل تکنیکال DOGE/USDT
تحلیل تکنیکال DOGE/USDT

 

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دوج کوین افزایش پیدا کرده و به ۰.۲۳ دلار رسیده است. شاخص RSI این ارز دیجیتال نیز در منطقه خرید بیش از حد قرار دارد. این دو ویژگی نشان می‌دهند که مانع بزرگی بر سر راه مسیر صعودی قیمت این ارز دیجیتال وجود ندارد. در صورتی که قیمت دوج کوین از ۰.۲۹ دلار بیشتر و تثبیت شود، مسیر صعودی این ارز دیجیتال تا رسیدن به ۰.۳۵ دلار و بعد از آن هم تا ۰.۴۵ دلار هموار خواهد بود.

در مقابل اگر قیمت جفت ارز DOGE/USDT از مقاومت بالایی بیشتر نشود، احتمال کاهش آن و رسیدن به میانگین متحرک ۲۰ روزه وجود دارد. در این صورت گاوها باید دوباره تلاش کنند و قیمت این جفت ارز را به بیش از ۰.۲۹ دلار برسانند. اما اگر قیمت بیت کوین به ۰.۲۱ دلار برسد و در این محدوده تثبیت شود، می‌فهمیم که خرس‌ها وارد بازی شده‌اند و در تلاشند بازار را به دست بگیرند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز DOT/USDT

گاوها در ۲۰ مرداد موفق شدند قیمت پولکادات را به ۲۱ دلار برسانند. اما شادی آن‌ها کوتاه مدت بود؛ زیرا خرس‌ها وارد بازی شدند و توانستند قیمت این ارز دیجیتال را به زیر این سطح بکشانند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز DOT/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز DOT/USDT

 

خرس‌ها نیز نتوانستند قیمت پولکادات را در محدوده زیر ۲۱ دلار نگه دارند. این موضوع توجه خریداران را جلب کرد و اکنون آن‌ها قصد دارند قیمت این ارز دیجیتال را تا بیش از ۲۲.۴۵ دلار افزایش دهند. در صورت موفقیت، رشد پولکادات تا قیمت ۲۶.۵ دلار که یک سطح مقاومت بالایی است،‌ ادامه خواهد داشت.

خرس‌ها در برابر قیمت ۲۶.۵ دلاری پولکادات مقاومت شدیدی خواهند داشت؛ زیرا میانگین ساده ۲۰۰ روزه این ارز دیجیتال (۲۷.۲۳ دلار) درست بعد از این سطح قرار دارد. اگر گاوها در برابر خرس‌ها مقاومت کنند و قافله را نبازند، متوجه می‌شویم که آن‌ها به دنبال خارج کردن سود نیستند و پیشبینی می‌کنند رشد پولکادات ادامه داشته باشد. شکستن سطح مقاومت ۲۶.۵ و تثبیت بالای این قیمت می‌تواند نشانه پایان روند نزولی قیمت پولکادات باشد.

اگر خرس‌ها برنده رقابت شوند و قیمت DOT/USDT کم‌تر از سطح کنونی شود، احتمالا به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸.۷۰ دلار) خواهد رسید و احتمال تداوم روند نزولی آن تا قیمت ۱۶.۹۳ دلار هم وجود دارد.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای UNI/USDT

یونی سواپ در ۲۱ مرداد از ۳۰ دلار که سطح مقاومت بالایی آن بود،‌ عبور نکرد. اما خرس‌ها موفق نشدند قیمت این ارز دیجیتال را در نقطه‌ای پایین‌تر از میانگین ساده ۲۰۰ روزه (۲۶.۱۸ دلار) که یک سطح حمایتی فوری بود، نگه دارند. این موضوع نشان می‌دهد خریداران پوزیشن‌های خرید یونی سواپ را باز کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای UNI/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای UNI/USDT

 

در روز ۲۲ مرداد دوباره قیمت یونی سواپ افزایش پیدا کرد. در نتیجه خریداران دوباره تلاش کردند با قدرت از سطح مقاومت بالایی ۳۰ دلاری عبور کنند. درصورت موفقیت گاوها، احتمال رشد قیمت جفت ارز UNI/USDT تا ۳۷ دلار هم وجود دارد.

اگر گاوها موفق شوند روند نزولی بعدی یونی سواپ را کنترل کنند و اجازه ندهند از ۳۰ دلار کم‌تر شود، احتمالا در روند نزولی بعد از آن، قیمت این ارز دیجیتال به ۴۵ دلار خواهد رسید. افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۴.۸۰ دلار) و قرار گرفتن شاخص RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می‌دهد که اکنون بازار در دست گاوهاست.

اگر قیمت یونی سواپ از چیزی که الان هست، کم‌تر شود و به زیر میانگین‌های متحرک برسد؛ دیدگاه خوشبینانه‌ای که داشتیم، باطل می‌شود. در این صورت احتمالا جفت ارز UNI/USDT برای چند روز دیگر در محدوده قیمت ۱۳ تا ۳۰ دلار باقی خواهد ماند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز SOL/USDT

دنباله بلند کندل استیک سولانا در روزهای ۲۰ و ۲۱ مرداد نشان می‌دهد خرس‌ها از سطح مقاومت بالایی ۴۴ دلار به شکل جانانه‌ای دفاع کردند! البته موفق نشدند قیمت این جفت ارز را به زیر سطح حمایتی ۳۸.۱۰ دلار برسانند. این موضوع نشان می‌دهد پوزیشن‌های خرید در هنگام افت قیمت این ارز دیجیتال باز شده‌اند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز SOL/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز SOL/USDT

 

گاوها در ۲۲ مرداد موفق شدند قیمت SOL را به مقاومت بالایی ۴۴ دلاری برسانند. تثبیت بالای این سطح باعث می‌شوند راه سولانا برای رسیدن به قیمت ۵۰ دلار هموار شود. ۵۰ دلار یک سطح حمایت روانی برای این ارز دیجیتال است. در صورتی که جفت ارز SOL/USDT این سطح مقاومت را هم پشت سر بگذارد، احتمالا به قیمت ۵۸.۳۸ دلار هم خواهد رسید.

در مقابل اگر قیمت سولانا از سطح کنونی کم‌تر شود، احتمال کاهش آن تا رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۶.۷۷ دلار) وجود دارد. رسیدن به زیر این سطح حمایت و تثبیت در این نقطه نشان می‌دهد که جفت ارز SOL/USDT برای چند روز آینده هم در همین محدوده باقی می‌مانند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز LTC/USDT

گاوها در ۲۱ و ۲۲ مرداد تلاش می‌کردند قیمت لایت کوین را از سطح مقاومت بالایی ۱۸۰ دلاری بیشتر کنند. در مقابل خرس‌ها سعی می‌کردند رالی ساده‌ای که بین ۱۸۰ دلار و میانگین ساده ۲۰۰ روزه (۱۹۱ دلار) وجود داشت را متوقف کنند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز LTC/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز LTC/USDT

 

در صورتی که قیمت لایت کوین از محدوده‌ای که اکنون در آن قرار دارد، کم‌تر شود، خرس‌ها تلاش می‌کنند این روند نزولی را تا رسیدن به میانگین متحرک ۲۰ روزه (۱۵۱ دلار) ادامه دهند. بازگشت قوی از این سطح حمایتی نشان می‌دهد دیدگاه خریداران هنوز نسبت به لایت کوین مثبت است. اما در صورتی که قیمت لایت کوین از میانگین ساده ۲۰۰ روزه بیشتر شود، می‌توانیم امیدوار باشیم سیر نزولی لایت کوین به پایان می‌رسد.

در صورت پایان سیر نزولی، احتمال رشد قیمت LTC/USDT تا ۲۲۵ دلار هم وجود دارد. در این نقطه خرس‌ها مقاومت شدیدی نشان خواهند داد و کار را سخت‌تر می‌کنند. اگر گاوها از میانگین ۲۰۰ روزه به عنوان یک سطح حمایتی استفاده کنند، احتمال شروع یک روند صعودی جدید وجود خواهد داشت. اگر قیمت لایت کوین کاهش پیدا کند و به زیر ۱۵۰ دلار برسد، دیدگاه مثبتی که درباره آن داریم، باطل می‌شود.

کلام آخر

همانطور که خواندید، احتمال شروع رالی صعودی در بازار ارزهای دیجیتال بیشتر از احتمال سقوط دوباره است. اما باید مراقب باشید که این موضوع شما را به دام نیندازد و درگیر معاملات احساسی نکند. آنچه در این مقاله گفتیم صرفا نظرات تحلیلگران ارزهای دیجیتال بود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از این تحلیل بازار ارزهای دیجیتال تنها به عنوان راهنما استفاده کنید و برای خرید یا فروش هر ارزی، خودتان هم به صورت تکنیکال و فاندامنتال تحلیل کنید.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست