تحلیل بازار ارزهای دیجیتال در 24 مهر برای BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOT, DOGE, LUNA, UNI

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال در 24 مهر برای BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOT, DOGE, LUNA, UNI

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال ۲۴ مهر هم رنگ سبز نشان می‌دهد و هم رنگ قرمز. گزارش‌های مبتنی بر راه‌اندازی صندوق‌های ETF آتی بیت کوین باعث افزایش امید تریدرها برای ثبت رکورد قیمت جدید این ارز دیجیتال شد. ETF نوعی صندوق سرمایه‌گذاری است که امکان خرید سهام بیت کوین را از طریق بازار بورس فراهم می‌کند. در مقابل چند آلت کوین بازار از روند صعودی خارج شدند و خانه‌های آن‌ها در هیت مپ ارزهای دیجیتال قرمز شد.

بیت کوین در ۲۳ مهر برای اولین بار پس از ۱۸ آوریل قیمت ۶۳ هزار دلاری را تجربه کرد. این افزایش قیمت به صورت مرحله به مرحله اتفاق افتاد و احتمال دارد به دلیل مجوزهایی باشد که سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا برای آغاز فعالیت صندوق‌های آتی بیت کوین صادر کرده است.

تحلیلگران در تحلیل بازار ارزهای دیجیتال ۲۴ مهر گریزی هم به تاریخچه طلا زدند و گفتند که در سال ۲۰۰۴، زمانی که برای اولین بار صندوق EFT آن وارد بازار بورس شد، قیمت این دارایی به شدت افزایش پیدا کرد. این روند صعودی به اندازه‌ای بود که قیمت طلا مدتی بعد از تشکیل ETF، حدود ۳۰۰ درصد بیشتر شد. شباهت‌های میان بیت کوین و طلا باعث شده است که تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال انتظار چنین روندی را برای بیت کوین هم داشته باشند.

به نظر می‌رسد بسیاری از تریدرها پیش از اعلام سازمان SEC درباره مجوزهای ETF و افزایش قیمت بیت کوین، مقدار زیادی از این ارز دیجیتال را ذخیره کرده بودند. سود معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو در ۲۲ مهر به بالاترین حد خود رسید و از رکوردی که قبلا در ۲۵ فروردین در قیمت ۳.۰۲ میلیارد دلار ثبت شده بود، پیش‌تر رفت.

سوالی که تحلیل بازار ارزهای دیجیتال برای این هفته مطرح می‌شود این است که آیا سفر صعودی بیت کوین بدون توقف تا ثبت اوج قیمت جدید ادامه خواهد داشت؟ آیا آلت کوین‌ها نیز به دنبال بیت کوین روند صعودی خود را آغاز می‌کنند؟ بیایید با تحلیل ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار در این هفته پاسخ این سوالات را پیدا کنیم.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT

بیت کوین در ۲۲ مهر یک الگوی کندل استیک دوجی را تشکیل داد. این الگو نشان می‌دهد خریداران و فروشندگان در محدوده بالاتر از ۵۸ هزار دلار بلاتکلیف بودند؛ اما تردید خریداران در ۲۳ مهر برطرف شد و این ارز دیجیتال روند صعودی پیدا کرد.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT

 

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بیت کوین (۵۲۸۶۸ دلار) در حال افزایش است  و شاخص RSI این ارز دیجیتال نیز در منطقه خرید بیش از حد قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد بازار کاملا تحت کنترل گاوهاست. البته انتظار می‌رود سطح ۶۴۵۸۴ دلار، چالش بسیاری برای خریداران ایجاد کند و مانعی سخت بر سر راه روند صعودی بیت کوین باشد.

اگر جفت ارز BTC/USDT نتواند از این سطح مقاومت عبور کند، احتمالا روند بیت کوین تا رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، نزولی خواهد شد. البته بازگشت قدرتمند بعد از نزول احساسات مثبت در بازار و همچنین تمایل گاوها به خرید هنگام افت قیمت را نشان می‌دهد.

شکست سطح مقاومت بالایی یا بازگشت قدرتمند بعد از روند نزولی، احتمال افزایش قیمت بیت کوین تا رسیدن به ۷۵ هزار دلار را بیشتر می‌کند. در مقابل اگر خرس‌ها موفق شوند قیمت بیت کوین را از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هم پایین‌تر بیاورند، روند نزولی این ارز دیجیتال تا رسیدن به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۸۵۱۴ دلار) ادامه پیدا می‌کند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ETH/USDT در ۲۴ مهر

قیمت اتر در ۲۱ مهر به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۴۷۹ دلار) بازگشت و در ۲۲ مهر خط گردن الگوی سر و شانه معکوس را شکست. این موضوع پیروزی خریداران در این بازار را قطعی کرد؛ آن‌ها اکنون قصد دارند قیمت این ارز دیجیتال را به ۴۶۵۷ برسانند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ETH/USDT در ۲۴ مهر
تحلیل تکنیکال جفت ارز ETH/USDT در ۲۴ مهر

 

میانگین‌های متحرک اتر در حال افزایش هستند و شاخص RSI خط روند نزولی را شکسته است. این علامت‌ها نشان می‌دهند خریداران همچنان کنترل بازار را در دست دارند. احتمال اینکه قیمت جفت ارز ETH/USDT تا رسیدن به ۴۰۲۷.۸۸ دلار افزایش پیدا کند و دوباره به رکورد اوج قیمت قبلی خود در ۴۳۷۲.۷۲ دلار برسد، زیاد است.

البته اگر قیمت از سطح کنونی کم‌تر شود یا نتواند سطح مقاومت بالایی پیش رو را بشکند، قیمت آن به زیر خط گردن الگوی سر و شانه معکوس می‌رسد. این موضوع انگیزه خرس‌ها را برای باز پس گرفتن بازار و فروش بیشتر افزایش می‌دهد؛ در نتیجه احتمالا تلاش می‌کنند قیمت این ارز دیجیتال را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. کاهش قیمت تا سطح ۳۲۵۷ دلار و تثبیت در این منطقه باعث می‌شود گاوها کنترل خود بر این بازار را از دست بدهند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای BNB/USDT

بایننس کوین در ۲۱ مهر با شکستن و تثبیت بالای خط گردن، یک الگوی سر و شانه برعکس را تکمیل کرد. مقصد بعدی روند صعودی این ارز دیجیتال ۵۵۴ دلار است.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای BNB/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای BNB/USDT

 

فروشندگان تلاش کردند قیمت بایننس کوین را به زیر سطح شکست برسانند، اما نتوانستند. علت را هم می‌توان در دنباله بلند کندل استیک جست‌وجو کرد که نشان می‌دهد خریداران در سطوح پایین‌تر مشغول خرید این ارز دیجیتال می‌شوند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بایننس کوین یک کراس اوور را صعودی را کامل کرده است. شاخص RSI این ارز دیجیتال نیز در منطقه مثبت قرار دارد. این دو ویژگی برتری گاوها در بازار را نشان می‌دهد.

اگر قیمت این ارز دیجیتال به ۵۱۸.۹۰ دلار و بیشتر از آن برسد، یک روند صعودی جدید آغاز می‌شود. فروشندگان برای اینکه بتوانند مانع از ایجاد این روند صعودی شوند، باید تلاش کنند قیمت بایننس کوین را به زیر میانگین متحرک برسانند و تثبیت کنند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ADA/USDT در ۲۴ مهر

خریداران در تلاشند کاردانو را به یک الگوی مثلث متقارن برسانند، اما فروشندگان هم قصد تسلیم شدن ندارند. فروشندگان با قدرت بسیاری در حال دفاع از خط حمایتی که در قیمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۲۱ دلار) تشکیل شده، هستند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ADA/USDT در ۲۴ مهر
تحلیل تکنیکال جفت ارز ADA/USDT در ۲۴ مهر

 

اگر قیمت جفت ارز ADA/USDT از سطح فعلی کم‌تر شود و به زیر ۲.۰۷ دلار برسد، احتمال کاهش قیمت آن تا ۲ دلار و بعد از آن هم ۱.۸۷ دلار وجود دارد. اگر از این قیمت هم پایین‌تر بیاید، باید منتظر سقوط کاردانو تا هدف نهایی الگوی کنونی که در ۱.۶۳ دلار است، باشیم.

در مقابل اگر گاوها بتوانند قیمت را در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نگه دارند و حفظ کنند، احتمال افزایش قیمت آن تا خط مقاومت الگوی مثلث متقارن وجود خواهد داشت. شکست و تثبیت قیمت بالای این الگو احتمالا باعث آغاز یک روند صعودی می‌شود که مقصد اولیه آن ۲.۴۷ دلار و مقصد بعدی ۲.۸۰ دلار خواهد بود.

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال برای XRP/USDT

قیمت ریپل روزهای گذشته را در سطحی بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۰۸ دلار) سپری کرده است. البته گاوها هنوز موفق نشدند قیمت آن را به سطحی بیشتر از مقاومت بالایی ۱.۲۴ دلار برسانند. این موضوع نشان می‌دهد تقاضا برای این ارز دیجیتال در سطوح بالاتر کاهش پیدا می‌کند.

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال برای XRP/USDT
تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال برای XRP/USDT

 

در صورتی که قیمت ریپل از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کم‌تر شود، احتمال کاهش قیمت آن تا یک دلار وجود خواهد داشت. احتمالا در این سطح توجه خریداران دوباره به سمت این ارز دیجیتال جلب می‌شود و دوباره خرید می‌کنند؛ اما اگر نتوانند قیمت را به بالاتر از ۱.۲۴ دلار برسانند، احتمال تداوم روند نزولی و سقوط قیمت ریپل تا ۰.۸۵ دلار وجود خواهد داشت.

در مقابل اگر قیمت از سطح کنونی بیشتر شود و بالاخره سطح مقاومت ۱.۲۴ دلاری را بشکند، اولین سیگنال‌های کاهش فشار فروش را می‌بینیم و می‌توانیم انتظار داشته باشیم قیمت این ارز دیجیتال به ۱.۴۱ دلار برسد. اگر خریداران این سطح مقاومت را هم بشکنند، مقصد بعدی سفر صعودی جفت ارز XRP/USDT قیمت ۱.۶۶ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز SOL/USDT

فروشندگان در روزهای اخیر تلاش کردند قیمت سولانا را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۴۷ دلار) برسانند. عدم موفقیت آن‌ها نشان از تجمع خریدارانی است که پرقدرت تلاش می‌کنند قیمت این ارز دیجیتال را در سطحی بالاتر از خط روند نزولی نگه دارند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز SOL/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز SOL/USDT

 

اگر خریداران همچنان در حفظ قیمت بالای خط روند نزولی موفق باشند، احتمالا قیمت جفت ارز SOL/USDT به سطح فیبوناچی ۶۱.۸ درصد که در قیمت ۱۷۷.۸۰ دلار قرار دارد، افزایش پیدا می‌کند. به نظر می‌رسد خریداران برای عبور از این سطح با مقاومت جدی فروشندگان روبرو شوند؛ اما اگر بتوانند آن‌ها را شکست دهند، احتمال رشد قیمت سولانا تا ۲۰۰ دلار وجود دارد. بعد از آن هم مسیر برای تجربه دوباره رکورد اوج قیمت ۲۱۶ دلاری این ارز دیجیتال هموار می‌شود.

اگر قیمت سولانا به پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسد و در این سطح تثبیت شود، اولین نشانه‌های شکست خریداران ظاهر خواهد شد. میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه یک سطح مهم برای رقابت میان گاوها و خرس‌هاست، زیرا در صورتی که قیمت برای مدت طولانی در این سطح باقی بماند، فشار فروش بیشتر می‌شود و قیمت سولانا کاهش پیدا می‌کند.

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز DOT/USDT در ۲۴ مهر

پولکادات در ۲۱ مهر سطح مقاومت بالایی ۳۸.۷۷ دلار را شکست و نشان داد خریداران بازار این ارز دیجیتال را کنترل می‌کنند.

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز DOT/USDT در ۲۴ مهر
تحلیل بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز DOT/USDT در ۲۴ مهر

 

فروشندگان در ۲۲ و ۲۳ مهر تلاش کردند قیمت جفت ارز DOT/USDT را به زیر ۳۸.۷۷ دلار برسانند، اما موفق نشدند. این موضوع نشان می‌دهد خریداران با تمام قدرت خود در حال دفاع از سطح شکست هستند. در صورتی که آن‌ها موفق شوند قیمت پولکادات را به ۴۳.۲۲ دلار برسانند، احتمال رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به رکورد قبلی خود در ۴۹.۷۸ دلار افزایش پیدا می‌کند.

در مقابل اگر قیمت از سطح کنونی کم‌تر شود و به زیر ۳۸.۷۷ دلار برسد، احتمال نزول قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۴.۸۴ دلار) وجود خواهد داشت. بازگشت قدرتمند از این سطح نشان می‌دهد احساسات بازار پولکادات همچنان مثبت است و تریدرها هنگام افت قیمت، مشغول خرید می‌شوند.

در مقابل اگر فروشندگان موفق شوند قیمت پولکادات را به زیر میانگین متحرک کاهش دهند، احتمال سقوط قیمت تا ۲۵.۵۰ دلار وجود دارد. در صورتی که این اتفاق بیفتد، متوجه می‌شویم که عبور از سطح مقاومت ۳۸.۷۷ دلاری تنها یک تله صعودی بوده است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز DOGE/USDT در ۲۴ مهر

خریداران در تلاشند قیمت دوج کوین را در سطح بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۳ دلار) حفظ کنند. تلاش سخت آن‌ها نشان می‌دهد که در سطوح قیمتی بالاتر، تقاضا برای خرید دوج کوین کم می‌شود. البته یک نکته مثبت جزئی در این نمودار دیده می‌شود و آن هم این است که خریداران تاکنون اجازه نداده‌اند قیمت این ارز دیجیتال از ۰.۲۲ دلار کم‌تر شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز DOGE/USDT در ۲۴ مهر
تحلیل تکنیکال جفت ارز DOGE/USDT در ۲۴ مهر

 

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دوج کوین کاهش پیدا کرده است و شاخص RSI درست بالای نقطه میانی قرار دارد و نشان می‌دهد بین عرضه و تقاضای این ارز دیجیتال تعادل برقرار است. در صورتی که سطح حمایت ۲۱ دلاری، آسیب ببیند، تعادل بین عرضه و تقاضا به نفع فروشندگان از بین می‌رود و نتیجه احتمالی آن کاهش تا ۰.۱۹ دلار خواهد بود.

اگر قیمت از سطح کنونی بیشتر شود، خریداران تلاش می‌کنند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند. شکست و تثبیت بالای این سطح نشان می‌دهد که روند کاهش دوج کوین به پایان می‌رسد. در نتیجه ممکن است قیمت جفت ارز DOGE/USDT تا ۰.۳۲ دلار و بعد از آن هم تا ۰.۳۵ دلار افزایش داشته باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی جفت ارز LUNA/USDT

سطح پشتیبانی توکن LUNA در سه روز گذشته در قیمت برابر با میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۶۳.۲۴ دلار) بوده است. خریداران موفق نشدند قیمت این ارز دیجیتال را از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۸.۸۶ دلار) بالاتر ببرند. این موضوع نشان می‌دهد تقاضا برای توکن LUNA در سطوح قیمتی بالاتر، کم می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی جفت ارز LUNA/USDT
تحلیل تکنیکال هفتگی جفت ارز LUNA/USDT

 

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه LUNA در حال کاهش است و RSI در منطقه میانی قرار دارد و نشان می‌دهد که فروشندگان تا حدی نسبت به گاوها برتری دارند. در صورتی که قیمت LUNA در منطقه‌ای زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه تثبیت شود، احتمال کاهش قیمت تا ۳۲.۵۰ دلار و بعد از آن هم تا ۲۵ دلار بسیار زیاد خواهد بود.

در مقابل اگر خریداران موفق شوند قیمت این ارز دیجیتال را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، شیب قیمت جفت ارز LUNA/USDT روند صعودی می‌گیرد و می‌تواند به ۴۵.۰۱ دلار برسد. در این سطح، فروشندگان مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهند و اگر خریداران موفق به شکست آن‌ها شوند، احتمال اینکه LUNA دوباره رکورد اوج قیمت قبلی خود در ۴۹.۵۴ دلار را تجربه کند، وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای UNI/USDT

قیمت یونی سواپ در ۲۱ مهر از میانگین متحرک بیشتر شد و در ۲۲ مهر، به خط گردن الگوی سر و شانه معکوس رسید.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای UNI/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای UNI/USDT

 

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه این ارز دیجیتال در آستانه یک کراس اوور صعودی قرار دارد و شاخص RSI آن نیز به تازگی در محدوده مثبت قرار گرفته است. این دو ویژگی نشان می‌دهد خریداران در بازار برتری دارند. اگر قیمت دوباره به میانگین متحرک‌ها برسد، خریداران تلاش می‌کنند تا خط گردن الگو را بشکنند.

در صورت موفقیت، الگوی سر و شانه معکوس تکمیل می‌شود و روند صعودی آغاز خواهد شد که احتمالا مقصد اولیه آن در ۳۱.۴۱ دلار است. با توجه به الگو نیز می‌توان پیشبینی کرد که هدف صعودی بعدی احتمالا در سطح ۳۶.۹۸ دلار است. البته اگر قیمت از سطح کنونی کاهش پیدا کند و به ۲۲ دلار برسد، دیدگاه مثبتی که نسبت به این بازار داریم، باطل می‌شود. در نتیجه احتمال سقوط قیمت یونی سواپ تا ۱۸ دلار که یک سطح حمایتی حیاتی است، ایجاد خواهد شد.

کلام آخر

در این مقاله احتمالاتی که درباره رفتار ارزهای دیجیتال در روزهای آینده وجود دارد را بررسی کردیم. اما می‌دانید که تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برا اساس احتمالات پیش می‌رود و هیچکس نمی‌داند کدام یک از پیشبینی‌های انجام شده، به حقیقت می‌پیوندد. حتی ممکن است هیچ یک از آن‌ها درست از کار در نیاید! به همین دلیل توصیه می‌کنیم از مقالات تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تنها به عنوان یک منبع اطلاعاتی استفاده کنید، نه یک منبع معتبر برای تصمیمگیری درباره خرید یا فروش. بهترین راه برای ترید این است که خودتان هم با توجه به نمودارهای کنونی ارزها، رفتار آینده آن‌ها را پیشبینی کنید.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست