تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، ریپل، دوج کوین، پولکادات، یونی سواپ، بیت کوین کش و لایت کوین در تاریخ ۸ مرداد

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، ریپل، دوج کوین، پولکادات، یونی سواپ، بیت کوین کش و لایت کوین در تاریخ ۸ مرداد

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال در این هفته با خبر مهم شکستن مقاومت ۴۱ هزار دلاری بیت کوین شروع می‌شود. خبر دوم هم این است که تریدرها منتظر افزایش بیشتر قیمت آلت‌کوین‌ها هستند.

بیت کوین و بسیاری از آلت کوین‌های اصلی بازار در نزدیکی سطح مقاومت بالایی خود مانده‌اند و این نشان می‌دهد برخی از سرمایه‌گذاران به فروش دارایی‌های خود در سطوح بالاتر ادامه می‌دهند.

دیلان لکلر، یکی از مشاوران مالی شرکت 21st Paradigm گفت که داده‌های بلاکچین نشان می‌دهد که حجم معاملات OTC در هفته گذشته خیلی زیاد بوده است. (معاملات OTC تراکنش‌هایی هستند که خارج از صرافی‌ها و روش‌های متداول خرید و فروش انجام می‌شوند). جالب است بدانید که در ۲۸ جولای، ۵۷ هزار بیت کوین خارج از صرافی معامله شد و این عددی تاریخی در بازار ارزهای دیجیتال بود.

داده‌های بلاکچینی همچنین نشان می‌دهد که در هفته اخیر ماهی‌های کوچک و نهنگ‌ها فعالیت‌های بسیاری در بازار داشته‌اند و باعث شده‌اند قیمت بیت کوین از ۲۹.۴۰۰ به ۴۰.۸۰۰ دلار برسد. علاوه بر آن، بسیاری از موسسات‌ هم برنامه‌هایی برای سرمایه گذاری و ذخیره بیت کوین داشتند و آن‌ها نیز نقش مهمی در افزایش قیمت بیت کوین ایفا کردند. به عنوان مثال شرکت میکرواستراتژی که اکنون ۱۰۵.۰۸۵ بیت کوین ذخیره کرده است، در گزارش سه ماهه دوم خود اعلام کرد که قصد دارد برنامه افزایش دارایی‌های دیجیتال را در استراتژی‌های خود جای دهد.

اکنون سوال این است که آیا با افزایش تقاضای سرمایه گذاران خرد، روند بازیابی قیمت ارزهای دیجیتال سرعت بیشتری پیدا می‌کند؟ برای پاسخ به این سوال نمودار ده ارز دیجیتال برتر این هفته را بررسی کرده‌ایم.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT

الگوی شمعی بیت کوین در ۷ مرداد، دوجی بود که نشان از تردید گاوها و خرس‌ها در مرز ۴۰ هزار دلار دارد. خرس‌ها برای مدت کوتاهی پیروز بازار بودند و قیمت را نزولی کردند. اما دوباره قیمت به بالای ۴۰ هزار دلار برگشت. اگر قیمت نزولی شود و به زیر ۴۰ هزار دلار برسد، احتمال ادامه سقوط آن تا ۳۶۶۷۰ وجود دارد.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTS/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT

 

میانگین‌های متحرک بیت کوین در این هفته روند صعودی متقاطعی داشتند؛ اما شاخص RSI در ناحیه مثبت قرار دارد و نشان از پیروزی گاوها در بازار این ارز دیجیتال دارد. اگر قیمت بیت کوین تا ۳۶۶۷۰ دلار کاهش پیدا کند، می‌فهمیم که گاوها آن را به یک سطح حمایتی تبدیل کرده‌اند.

بعد از آن انتظار می‌رود خریداران تلاش می‌کنند که بیت کوین از سطح مقاومتی ۴۱۳۳۰ عبور کند و قیمت آن به ۴۲۴۵۱ دلار برسد. البته این کار بسیار چالش برانگیز است؛ زیرا به احتمال زیاد خرس‌ها مقاومت شدیدی برای این افزایش قیمت نشان خواهند داد.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که اگر قیمت جفت ارز BTC/USDT از منطقه کنونی پایین‌تر برود، قیمت برای چند روز آینده در محدوده ۳۶۶۷۰ دلار و ۴۲۴۵۱ دلار نوسان خواهد داشت. شکست مقاومت ۴۲۴۵۱ دلار می‌تواند نشان دهنده روند صعودی جدید بیت کوین باشد.

تحلیل جفت ارز ETH/USDT

اتریوم در ۸ مرداد به خط روند نزولی رسید؛ اما خرس‌ها در حال دفاع از مقاومت این ارز دیجیتال هستند. در حال حاضر احتمال کاهش قیمت تا ۲۲۰۰ دلار وجود دارد. بعد از رسیدن به این قیمت، خریداران وارد بازار می‌شوند و روند اصلاحی را متوقف می‌کنند.

تحلیل جفت ارز ETH/USDT
تحلیل جفت ارز ETH/USDT

 

میانگین‌های متحرک اتریوم در این هفته روند صعودی متقاطع داشتند. شاخص RSI هم در محدوده مثبت بود و نشان داد که گاوها برنده بازار این هفته بوده‌اند. اگر قیمت اتر از میانگین ۲۰ روزه کم‌تر شود، گاوها دوباره تلاش می‌کنند قیمت آن را به بالای خط روند نزولی برسانند.

در صورت موفقیت گاوها، قیمت جفت ارز ETH/USDT می‌تواند به ۲۶۰۰ دلار برسد و روند صعودی خود را تا ۳۰۰۰ دلار هم ادامه دهد. البته اگر قیمت اتر از میانگین ۲۰ روزه کم‌تر شود، دیگر نمی‌توانیم به بازار خوشبین باشیم و احتمال دارد قیمت تا ۲۰۰۰ دلار سقوط کند و بعد از آن هم به ۱۷۲۸ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BNB/USDT

گاوها در ۷ مرداد موفق شدند قیمت بایننس کوین را به بالای میانگین ساده ۵۰ روزه (۳۱۰ دلار) برسانند. اما نتوانستند با مقاومت حداکثری ۳۴۰ دلار روبرو شوند. این نشان می‌دهد که تعداد خریداران در سطوح بالاتر کاهش پیدا می‌کند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BNB/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BNB/USDT

 

خرس‌ها اکنون از فرصت کاهش تقاضا استفاده می‌کنند و در تلاشند که قیمت بایننس کوین را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰۵ دلار) برسانند. شکستن این مقاومت باعث سقوط و رسیدن به خط روند می‌شود و به پایین‌ترین سطح که ۲۵۴ دلار است می‌رسد. قیمت بایننس کوین آخرین بار در ۲۹ تیر به این سطح رسید.

در مقابل اگر قیمت بایننس کوین افزایش پیدا کند و به میانگین ۲۰ روزه برسد، گاوها دوباره تلاش می‌کنند مقاومت ۳۴۰ دلاری را بشکنند. در صورت عبور از این مقاومت، احتمالا قیمت BNB/USDT به ۳۷۹ دلار و بعد از آن هم به ۴۰۰ دلار می‌رسد.

تحلیل تکنیکال ADA/USDT

گاوها قصد داشتند قیمت کاردانو را به بالاتر از میانگین ۵۰ روزه (۱.۳۲ دلار) برسانند، اما موفق نشدند. عدم موفقیت آن‌ها نشان از مقاومت شدید خرس‌ها دارد.

تحلیل تکنیکال ADA/USDT
تحلیل تکنیکال ADA/USDT

 

اگر قیمت کاردانو به زیر میانگین ۲۰ روزه (۱.۲۵ دلار) برسد، احتمالا سرمایه گذاران کوتاه مدت، دارایی‌های خود را می‌فروشند و این موضوع باعث کاهش قیمت این ارز دیجیتال تا ۱.۱۰ دلار و بعد از آن هم ۱ دلار می‌شود. اگر قیمت ADA/USDT به زیر یک دلار برسد، احتمال لیکویید شدن آن بسیار زیاد است.

در مقابل اگر قیمت کاردانو به میانگین ۲۰ روزه بازگردد، گاوها دوباره وارد بازار می‌شوند و تلاش می‌کنند قیمت این ارز دیجیتال را به بالای خط روند نزولی آن برسانند. در صورت وقوع این اتفاق می‌توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت جفت ارز ADA/USDT به ۱.۵ دلار هم برسد. با رسیدن به این قیمت، خرس‌ها دوباره مقاومت‌های شدید خود را از سر می‌گیرند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز XRP/USDT

گاوها در ۷ و ۸ مرداد تلاش بسیاری کردند تا قیمت ریپل را به بالاتر از ۰.۷۵ دلار برسانند؛ اما حریف مقاومت سخت خرس‌ها نبودند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز XRP/USDT

 

میانگین متحرک ریپل صعود متقاطعی داشت و شاخص RSI آن نیز در محدوده مثبت بود. با وجود برتری گاوها در بازار، آن‌ها همچنان باید تلاش کنند که قیمت ریپل از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۶۴ دلار) کم‌تر نشود. در این صورت احتمالا قیمت ریپل می‌تواند به بیش از ۰.۷۵ دلار برسد. این افزایش قیمت الگوی دو دره را تکمیل می‌کند و راه ریپل برای رسیدن به قیمت ۱.۰۷ دلار را هموار خواهد کرد.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، دیدگاه مثبتی که درباره ریپل داریم باطل خواهد شد. در این صورت خرس‌ها تلاش می‌کنند قیمت این ارز دیجیتال را به ۰.۵۹ دلار و بعد از آن ۰.۵ دلار برسانند. در این صورت احتمالا بازار تا چند روز دیگر بدون روند (range-bound) خواهد بود.

تحلیل جفت ارز DOGE/USDT

در چند روز گذشته خرس‌ها با قدرت بسیاری از مقاومت ۰.۲۱ دلاری دفاع کرده‌اند. اما نکته امیدوارکننده این است که گاوها هنوز تسلیم نشده‌اند. خریداران هنوز پوزیشن‌های خود را نبسته‌اند، زیرا بر این باورند که قیمت دوج کوین در آینده افزایش پیدا می‌کند.

تحلیل جفت ارز DOGE/USDT
تحلیل جفت ارز DOGE/USDT

 

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دوج کوین، ۰.۲۰ دلار و شاخص RSI آن بالای ۴۵ است که نشان می‌دهد عرضه و تقاضا برای این ارز دیجیتال متوازن است. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین ۵۰ روزه (۰.۲۳ دلاری) برسانند و آن را در این نقطه حفظ کنند، کفه ترازو به سمت آن‌ها سنگینی می‌کند و رالی دوج کوین برای رسیدن به قیمت ۰.۲۸ دلار و بعد از آن ۰.۳۳ دلار شروع خواهد شد.

در مقابل اگر قیمت کنونی DOGE/USDT کاهش پیدا کند و به کم‌تر از ۰.۱۸ دلار برسد، احتمالا این سقوط تا ۰.۱۵ دلار هم برسد. این سطح مقاومت برای گاوها حیاتی است. زیرا در صورت شکست، سرمایه گذاران بخاطر ترس از افت بیشتر، دارایی‌های خود را می‌فروشند که این موضوع باعث افت قیمت دوج کوین تا ۰.۱۰ دلار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای DOT/USDT

گاوها در ۲۶ تیر موفق شدند قیمت ارز دیجیتال پولکادات را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴.۱۵ دلار) برسانند. اما نتوانستند به میانگین ۵۰ روزه (۱۶.۰۵ دلاری) برسند. این موضوع نشان می‌دهد در سطوح بالاتر، تقاضا برای خرید DOT کم‌تر می‌شود.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای DOT/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای DOT/USDT

 

در ۸ مرداد، قیمت جفت ارز DOT/USDT از میانگین ۵۰ روزه آن کم‌تر شد و اکنون خرس‌ها تلاش می‌کنند قیمت آن را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند و اگر موفق شوند، احتمال کاهش قیمت تا ۱۳ دلار وجود خواهد داشت. شکست این حمایت نیز می‌تواند قیمت جفت ارز DOT/USDT را به ۱۰.۳۷ دلار برساند.

در مقابل، اگر قیمت پولکادات به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد، گاوها تلاش می‌کنند مقاومت ۱۶.۹۳ دلاری را بشکنند و در صورت موفقیت سیر صعودی جفت ارز DOT/USDT تا قیمت ۲۰ دلار شروع می‌شود و احتمالا تا ۲۶.۵ دلار هم ادامه پیدا می‌کند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال UNI/USDT

گاوها در تلاشند قیمت یونی سواپ را به بالای خط روند نزولی آن برسانند. اما الگوی لانگ ویک کندل استیک نشان می‌دهد که خرس‌ها برنامه دیگری برای ارز دیجیتال UNI دارند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال UNI/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال UNI/USDT

 

اگر قیمت جفت ارز UNI/USDT کاهش پیدا کند اما از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸.۵ دلار) کم‌تر نشود، نشان می‌دهد خریداران در بازار حضور دارند. این موضوع باعث افزایش احتمال شکستن خط روند نزولی و باطل شدن الگوی مثلث نزولی می‌شود.

جفت ارز UNI/USDT پتانسیل افزایش قیمت تا ۲۴ دلار را دارد و در صورتی که به این سطح برسد، احتمالا تا ۳۰ دلار هم رشد خواهد کرد. در مقابل اگر خرس‌ها قیمت این جفت ارز را به زیر میانگین متحرک نمایی برسانند، قیمت آن کاهش پیدا می‌کند و به ۱۷.۲۴ دلار خواهد رسید. نقطه نهایی این سیر نزولی نیز حمایت مهم ۱۳ دلاری است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BCH/USDT

بیت کوین کش در برابر سطح مقاومتی دشوار ۵۴۶.۸۳ قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد خرس‌ها از این سطح مقاومت دفاع می‌کنند و در تلاشند قیمت بیت کوین کش برای چند روز دیگر هم پایین‌تر از این سطح باقی بماند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BCH/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز BCH/USDT

 

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک برسانند، سرمایه گذاران خرد دارایی‌های خود را می‌فروشند و راه برای سقوط قیمت بیت کوین کش تا۴۴۱.۱۷ دلار هموار می‌شود. شکستن این سطح نیز باعث افزایش احتمال سقوط این ارز دیجیتال تا سطح حمایتی مهم ۳۸۳.۵۳ دلار می‌شود.

در مقابل اگر گاوها اجازه ندهند قیمت از میانگین متحرک کم‌تر شود، بیت کوین کش می‌تواند سطح مقاومت ۵۴۶.۸۳ دلار را بشکند. در این صورت الگوی دو دره بیت کوین کش کامل می‌شود و این ارز دیجیتال روند صعودی خود را برای رسیدن به قیمت ۷۱۰.۱۳ دلار آغاز خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال LTC/USDT

گاوها در ۶ مرداد موفق شدند قیمت لایت کوین را به میانگین ۵۰ روزه ۱۳۷ دلاری برسانند. اما در عبور از مقاومت حداکثری ۱۴۶.۵۴ دلاری موفق نبودند و این نشان می‌دهد خرس‌ها هنوز تسلیم نشده‌اند.

تحلیل تکنیکال LTC/USDT
تحلیل تکنیکال LTC/USDT

 

اگر فروشندگان بازار موفق شوند قیمت لایت کوین را به زیر میانگین ۲۰ روزه (۱۳۰ دلار) برسانند، روند نزولی این ارز دیجیتال شروع می‌شود و به حمایت مهم۱۰۳.۸۳ دلاری می‌رسد. چنین حرکتی نشان می‌دهد بازار لایت کوین برای چند روز دیگر بدون روند باقی خواهد ماند.

در مقابل اگر قیمت این ارز دیجیتال دوباره از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کند، گاوها وارد بازار می‌شوند و تلاش می‌کنند قیمت لایت کوین را به بالای ۱۴۶.۵۴ برسانند. در این صورت لایت کوین‌ هم الگوی کندل استیک دو دره را تکمیل می‌کند و وارد روند صعودی می‌شود. هدف سیر صعودی احتمالی لایت کوین، رسیدن به قیمت ۱۸۹.۲۵ دلار است.

کلام آخر

در این مقاله صرفا درباره تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال صحبت کردیم. این تحلیل نظرات کارشناسی شده‌ای بود که با توجه به نمودارها ارائه شد. گروه اکس مارتی هیچ توصیه‌ای برای خرید و فروش هیچ ارزی ندارد. به یاد داشته باشید که همه احتمالاتی بررسی شده در این مقاله ممکن هستند. پس معاملات ارزهای دیجیتال مانند همیشه با ریسک‌هایی همراهند که ممکن است نتیجه مثبت یا منفی داشته باشند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال در ۸ مرداد ماه، برای راهنمایی بیشتر شما ارائه شد. اگر قصد خرید یا فروش یک ارز دیجیتال را دارید، بهتر است علاوه بر تحلیل هفتگی اکس مارتی، به نمودارهای روزانه این ارزهای دیجیتال نیز توجه داشته باشید تا بتوانید تحلیل دقیق‌تری انجام دهید.

تحلیل‌های اکس مارتی شنبه هر هفته در سایت منتشر خواهد شد.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست