تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای ارزهای BTC ، ETH ، ADA ، BNB ، XRP ، SOL ، DOT ، DOGE ، UNI ، LUNA در 26 شهریور

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای ارزهای BTC ، ETH ، ADA ، BNB ، XRP ، SOL ، DOT ، DOGE ، UNI ، LUNA در 26 شهریور

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال در هفته اخیر نشان می‌دهد بیت کوین در حال حفظ قیمت در سطح بالاتر از حمایت کنونی است. اما بازار برخی از آلت کوین‌ها نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران در حال خارج کردن سودهایشان هستند.

بیت کوین هنگام بازگشت باید با یک سطح مقاومت چالش برانگیز در ۴۸۵۰۰ دلار روبرو شود. این موضوع نشان می‌دهد فروشندگان در قیمت‌های بالاتر این ارز دیجیتال بسیار فعال هستند.

ویلیام کلمنته (William Clemente) تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال، با ترکیب مدل موجودی به جریان و داده‌های مربوط به منابع غیرنقدی این ارز دیجیتال پیش‌بینی کرد که ۳۹ هزار دلار یک کف قیمت قدرتمند برای تمام سقوط‌های احتمالی قیمت بیت کوین است.

در مقابل بسیاری از تحلیلگران بازار همچنان دیدگاه مثبتی نسبت به بیت کوین دارند. مایک مک گالون، تحلیلگر ارشد بلومبرگ، همچنان معتقد است بیت کوین در آینده‌ای نه چندان دور به صد هزار دلار می‌رسد و برای اثبات ادعای خود می‌گوید که چند نمودار مختلف این موضوع را نشان می‌دهند.

اتر نیز مانند بیت کوین نشانه‌هایی از تجمع دارد. مرکز تحلیل IntoTheBlock که در حوزه ارزهای دیجیتال کار می‌کند اعلام کرد تریدرها با معاملاتی که در ۲۴ ساعت روز ۲۵ شهریور انجام دادند، حدود ۱.۲ میلیارد دلار اتر را از صرافی‌های ارز دیجیتال خارج کردند. در آوریل نیز چنین رویدادی برای اتر اتفاق افتاد و در نهایت ۶۰ درصد از کوین‌های موجود در بازار طی ۳۰ روز خارج شد.

سوالی که در تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال این هفته مطرح می‌شود این است که آیا دو ارز پیشگام بازار می‌توانند برآیند صعودی خود را حفظ کنند یا درگیر حرکت نزولی می‌شوند؟ در این مقاله علاوه بر بیت کوین و اتر، ۸ ارز برتر بازار را نیز تحلیل می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT

خریداران در تلاشند قیمت بیت کوین را جایی بالاتر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۷۲۹۱ دلار) حفظ کنند. خرس‌ها نیز در حال مقابله با گاوها هستند و می‌خواهند قیمت را به زیر این میانگین برسانند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بیت کوین کاهش پیدا کرده است و شاخص RSI آن در نزدیکی نقطه میانی قرار گرفته. این موضوع نشان می‌دهد تسلط هرکدام از خریداران یا فروشندگان روی بازار می‌تواند یک روند موقتی و کوتاه مدت باشد.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BTC/USDT

 

اگر فروشندگان موفق شوند قیمت جفت ارز BTC/USDT را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، روند نزولی آن تا رسیدن به سطح حمایتی ۴۲۴۵۱.۶۷ دلار ادامه خواهد داشت. بازگشت قدرتمند از این سطح حمایتی نشان می‌دهد خریداران در قیمت‌های پایین تجمع کرده‌اند. این موضوع باعث می‌شود قیمت بیت کوین برای چند روز دیگر بین ۴۲۴۵۱.۶۷ و ۵۲۹۲۰ دلار تثبیت شود.

در مقابل اگر خریداران موفق شوند قیمت بیت کوین را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۶۲۵۶ دلار) برسانند، در نهایت می‌توانند روند صعودی را تا ۵۰ هزار دلار هم ادامه دهند و در نهایت به ۵۲۹۲۰ دلار برسند. مقصد نهایی آن‌ها جایی است که خرس‌ها با قدرت زیادی مقاومت می‌کنند تا قیمت بیش از این افزایش نداشته باشد.

بعد از آن باید دید که بین خرس‌ها یا گاوها کدام پیروز میدان است. حرکت بعدی بیت کوین زمانی آغاز می‌شود که خرس‌ها قیمت را به کم‌تر از ۴۲۴۵۱.۶۷ دلار رسانده باشند یا گاوها قیمت را تا بیش از ۵۲۹۲۰ دلار افزایش داده باشند.

تحلیل تکنیکال ETH/USDT

روند بازگشت افزایشی قیمت اتر با مقاومت شدیدی در سطح ۶۱.۸ درصد مقاومت فیبوناچی مواجه شده است که نشان می‌دهد در سطوح بالاتر قیمت این ارز دیجیتال، فروش بیشتر می‌شود. فروشندگان در حال حاضر تلاش می‌کنند قیمت اتر را به زیر ۳۳۷۷.۸۹ دلار برسانند.

تحلیل تکنیکال ETH/USDT
تحلیل تکنیکال ETH/USDT

 

در صورتی که خرس‌ها موفق شوند، احتمال سقوط قیمت اتر تا رسیدن به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۲۳۸ دلار) وجود خواهد داشت و بعد از آن هم به ۳۰۰۰ دلار می‌رسد که یک سطح حمایتی بسیار مهم است. چنین روندی باعث ایجاد یک الگوی سر و شانه می‌شود که احتمال شکسته شدن ۳۰۰۰ دلار و تثبیت زیر این قیمت را افزایش می‌دهد.

اگر قیمت اتر به سطح حمایتی ۳۳۷۷.۸۹ دلار بازگردد یا از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه بیشتر شود، دیدگاه منفی که بیان کردیم باطل خواهد شد. در نتیجه تریدرها می‌توانند امیدوار باشند قیمت این ارز دیجیتال دوباره اوج قیمت محلی ۴۰۲۷.۸۸ دلار را تجربه می‌کند.

در روزهای اخیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه اتر تغییر چشمگیری نداشته و شاخص RSI نیز در نزدیکی نقطه میانی قرار دارد. به همین دلیل از بررسی این دو فاکتور نمی‌توان نتیجه گرفت شرایط به نفع خرس‌هاست یا گاوها.

تحلیل تکنیکال ADA/USDT

قیمت کاردانو در ۲۵ شهریور کاهش پیدا کرد و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۵۲ دلار) رسید. این موضوع نشان می‌دهد خرس‌ها در مسیر رسیدن به سطح مقاومت هم مشغول فروش کاردانو هستند. آن‌ها اکنون تلاش می‌کنند قیمت این ارز دیجیتال را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲.۲۵ دلار) برسانند.

تحلیل تکنیکال ADA/USDT
تحلیل تکنیکال ADA/USDT

 

کاهش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص RSI در محدوده منفی نشان می‌دهد خرس‌ها در بازار کاردانو برتر هستند. اگر قیمت این ارز دیجیتال در جایی کم‌تر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه تبدیل شود، احتمال کاهش قیمت آن تا سطح حمایتی بعدی در ۱.۹۴ دلار وجود دارد.

این روند اصلاحی جدی نشان می‌دهد افزایش قیمت کاردانو تنها برای مدت کوتاهی بوده و به پایان رسیده است. اگر فروشندگان بخواهند روند صعودی کاردانو را حفظ کنند، باید قیمت این ارز دیجیتال را به جایی بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند و تثبیت کنند. در صورت موفقیت گاوها، احتمال اینکه کاردانو دوباره قیمت ۲.۸۰ دلاری را تجربه کند بیشتر می‌شود و بعد از آن هم قیمت به ۲.۹۷ دلار می‌رسد.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای BNB/USDT

خریداران در 26 و 25 شهریور موفق نشدند قیمت بایننس کوین را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (432 دلار) برسانند. این موضوع نشان می‌دهد در سطوح بالاتر قیمت BNB، حجم فروش این ارز دیجیتال کاهش پیدا می‌کند. تریدرهایی که برای به دست آوردن سود کوتاه مدت وارد بازار بایننس کوین شدند، از این روند خوشحالند؛ آن‌ها در سطوح پایین‌تر این ارز دیجیتال را خریده و از سرگیری روند صعودی آن را پیش‌بینی کرده بودند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای BNB/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای BNB/USDT

 

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه BNB کاهش پیدا کرده و شاخص RSI نیز از نقطه میانی پایین‌تر رفته است و نشان می‌دهد بازار به نفع فروشندگان کار می‌کند. اگر قیمت بایننس کوین در محدوده کم‌تر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه باقی بماند، احتمال سقوط آن تا رسیدن به سطح حمایتی بعدی در ۳۴۰ دلار وجود خواهد داشت.

اگر خریداران موفق شوند قیمت این ارز دیجیتال را در بالای میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه حفظ کنند، دیدگاه منفی که نسبت به بایننس کوین گفتیم، باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می‌دهد گاوها توانسته‌اند حجم عرضه شده توسط خرس‌ها را خریداری کنند؛ در نتیجه احتمال افزایش قیمت بایننس کوین تا رسیدن به سطح مقاومت بالایی ۵۱۸.۹۰ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز XRP/USDT

قیمت ریپل در ۲۵ شهریور کاهش پیدا کرد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۲ دلار) هم کم‌تر شد. این موضوع نشان می‌دهد خرس‌ها با قدرت بسیاری در حال دفاع از سطح مقاومت موجود در میانگین متحرک ۲۰ روزه هستند.

از طرف دیگر، کاهش میانگین متحرک ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص RSI‌ ریپل در محدوده منفی نشان می‌دهد هیچ مقاومت جدی در مسیر سقوط قیمت این ارز دیجیتال وجود ندارد.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز XRP/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز XRP/USDT

 

اگر فروشندگان قیمت ریپل را در زیر میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه نگه دارند، جفت ارز XRP/USDT به پایین‌ترین قیمتی که پیش از این در ۱۶ شهریور تجربه کرده بود، می‌رسد. این قیمت ۰.۹۵ دلار است. شکستن این سطح و تثبیت زیر آن باعث می‌شود مسیر سقوط ریپل تا رسیدن به ۰.۷۵ دلار نیز هموار شود.

اگر قیمت ریپل دوباره به سطح کنونی بازگردد یا از ۰.۹۵ دلار بیشتر شود، خریداران دوباره تلاش می‌کنند ریپل را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. در صورت موفقیت گاوها، روند اصلاحی ریپل به پایان می‌رسد و مسیر افزایشی آن به سمت ۱.۳۵ دلار آغاز خواهد شد.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای SOL/USDT

قیمت سولانا بخاطر مقاومت خرس‌ها در مسیر صعودی، کم‌کم از ۱۶۶.۵ دلار پایین آمد و در ۲۴ شهریور به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۵ دلار) رسید. در ۲۶ شهریور هم قیمت از میانگین متحرک نمایی کم‌تر شد و نشان داد که بازار این ارز دیجیتال تضعیف شده است.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای SOL/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای SOL/USDT

 

عدم تغییر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سولانا و قرار گرفتن شاخص RSI درست در بالای نقطه میانی نشان می‌دهد خریداران این ارز دیجیتال قدرت خود را از دست داده‌اند. اگر قیمت جفت ارز SOL/USDT در سطحی پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تثبیت شود، احتمال کاهش قیمت آن تا رسیدن به سطح مقاومت ۶۱.۸ درصدی فیبوناچی که در قیمت ۱۲۳.۴۲ دلار قرار دارد، وجود خواهد داشت. این سطح حمایتی بسیار مهمی برای گاوهاست، زیرا اگر شکسته شود، احتمال سقوط قیمت سولانا تا سطح حمایت روانی ۱۰۰ دلاری وجود دارد.

در مقابل اگر قیمت از سطح کنونی بیشتر شود یا دوباره به ۱۲۳.۴۲ دلار برسد، گاوها می‌توانند امیدوار باشند که امکان از سرگیری روند صعودی ایجاد می‌شود. این روند صعودی تا ۱۷۰ دلار ادامه خواهد داشت و در این نقطه با مقاومت شدید روبرو خواهد شد. درصورت شکستن این مقاومت، دوباره قیمت تا ۲۰۰ دلار افزایش پیدا می‌کند و در این سطح نیز با مقاومت جدی فروشندگان روبرو می‌شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز DOT/USDT

قیمت پولکادات در ۲۴ شهریور دوباره به خط مقاومت رسید و تا نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۲.۰۴ دلار) کاهش پیدا کرد. این سطح حمایتی برای خریداران اهمیت بسیاری داشت؛ زیرا اگر شکسته می‌شد، احتمال سقوط قیمت DOT تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۶.۳۶ دلار) وجود داشت.

تحلیل تکنیکال جفت ارز DOT/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز DOT/USDT

 

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پولکادات روند افزایشی داشته است. اما واگرایی منفی شاخص RSI نشان می‌دهد خرس‌ها نیز چندان بی‌قدرت نیستند و می‌توانند روند صعودی این ارز دیجیتال را کندتر کنند. در صورتی که خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه برسانند و در این سطح تثبیت کنند، روند اصلاحی عمیق‌تری برای پولکادات شروع خواهد شد.

در مقابل، اگر قیمت جفت ارز DOT/USDT دوباره به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، گاوها دوباره تلاش می‌کنند قیمت آن را به بالای خط مقاومت برسانند. در صورت موفقیت، روند صعودی این ارز دیجیتال با سرعت بیشتری ادامه پیدا می‌کند و احتمال رسیدن آن به قیمت ۴۱.۴۰ دلار وجود دارد و بعد از آن هم رسیدن به بالاترین سطح قیمتی در ۴۹.۷۸ دلار محتمل است.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای DOGE/USDT

دوج کوین برای چند روز با قیمتی زیر میانگین متحرک معامله شد؛ اما خرس‌ها موفق نشدند قیمت آن را تا محدوده‌ای کم‌تر از سطح حمایتی فوری ۰.۲۱ دلار کاهش دهند. این موضوع نشان می‌دهد در سطوح پایین‌تر قیمت، تعداد فروشندگان دوج کوین کاهش پیدا می‌کند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای DOGE/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای DOGE/USDT

 

گاوها در ۲۶ شهریور تلاش کردند قیمت دوج کوین را به بالای میانگین متحرک برسانند؛ اما خرس‌ها دست از مقاومت برنداشتند. روند نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و رسیدن آن به ۰.۲۶ دلار و شاخص RSI زیر ۴۲ نشان می‌دهد خرس‌ها هنوز بازار دوج کوین را به دست دارند.

اگر فروشندگان موفق شوند قیمت این ارز دیجیتال را به زیر ۰.۲۱ دلار برسانند، احتمال تداوم روند نزولی قیمت آن تا رسیدن به ۰.۱۵ دلار وجود خواهد داشت. در مقابل، اگر گاوها بتوانند قیمت این ارز دیجیتال را به بالای میانگین متحرک برسانند، احتمال بازگشت قیمت تا رسیدن به خط روند نزولی وجود دارد. خط روند یک سطح مقاومتی برای DOGE است که اگر شکسته و تثبیت شود، احتمال افزایش قیمت این ارز دیجیتال تا رسیدن به سطح مقاومت بالایی ۰.۴۵ دلاری وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز UNI/USDT

قیمت یونی سواپ در ۲۴ شهریور از میانگین متحرک‌ها بیشتر شد. اما خریداران نتوانستند قیمت این ارز دیجیتال را از خط روند نزولی هم بالاتر ببرند. این موضوع می‌تواند باعث شود تریدرهایی که برای کسب سود کوتاه‌مدت وارد بازار شده بودند، سودهایشان را خارج کنند و بازار به دست خرس‌های مهاجم بیفتد.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز UNI/USDT
تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال برای جفت ارز UNI/USDT

 

رسیدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به ۲۵.۷۲ دلار و شاخص RSI کم‌تر از ۵۰ نشان می‌دهد بازار کمی به نفع خرس‌ها کار می‌کند. اگر قیمت یونی سواپ کم‌تر از ۲۵ دلار باقی بماند، آن‌ها تلاش می‌کنند قیمت را به زیر ۲۳.۵۰ دلار و سپس ۲۱ دلار برسانند. اگر سطح حمایتی ۲۱ دلاری هم شکسته شود، جفت ارز UNI/USDT روند اصلاحی عمیق‌تری را تجربه خواهد کرد.

در مقابل، اگر قیمت این ارز دیجیتال از سطح کنونی بیشتر شود یا بعد از رسیدن به ۲۳.۵۰ دلار دوباره باز گردد، گاوها تلاش می‌کنند قیمت آن را به بالای خط روند نزولی برسانند و تثبیت کنند. در این صورت احتمال افزایش قیمت یونی سواپ تا سطح مقاومت بالایی ۳۱.۴۱ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال جفت ارز LUNA/USDT

توکن LUNA که به پروتکل Terra مربوط است، در ۲۵ شهریور روند افزایشی داشت. دنباله بلند کندل استیک‌ها سطوح قیمتی بالاتری را برای این ارز دیجیتال نشان می‌داد که نتوانست به آن‌ها برسد. این موضوع نشان می‌دهد در زمان رالی، احتمالا تریدرها پوزیشن‌های بلند مدت خود را می‌بندند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز LUNA/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز LUNA/USDT

 

فروشندگان سعی می‌کنند از فرصت ایجاد شده استفاده کنند و قیمت LUNA را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۳.۹۷ دلار) برسانند. در صورت موفقیت، احتمال کاهش قیمت این جفت ارز تا رسیدن به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۶.۲۶ دلار) وجود خواهد داشت.

در مقابل، اگر دوباره قیمت افزایش پیدا کند و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، احتمال تداوم روند افزایشی تا رسیدن به ۴۰ دلار وجود خواهد داشت و برای چند روز بین دو سطح ۳۳.۹۷ دلار و ۴۰ دلار نوسان می‌کند. شکستن مقاومت ۴۰ دلاری و تثبیت در این محدوده می‌تواند مسیر را برای ثبت اوج قیمت جدید ۴۵.۰۱ دلاری LUNA هموار کند.

کلام آخر

این مقاله برای تحلیل ارزهای دیجیتال بازار در ۲۶ شهریور ارائه شد. آنچه خواندید، صرفا اطلاعاتی هستند که بر اساس رفتار ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار در این هفته و نمودارهای آن‌ها به دست آمدند. بنابراین نمی‌توان به صورت قطعی مشخص کرد که کدام یک از پیش‌بینی‌های ارائه شده، درست خواهد بود و کدام یک به واقعیت نمی‌رسد.

بهتر است در کنار جمع آوری اطلاعات از تحلیل‌های تکنیکال دیگران، خودتان نیز تحقیقات لازم را انجام دهید و سپس با توجه به جمع‌بندی نتایج، تصمیم به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال خود بگیرید. اکس مارتی هیچ پیشنهادی مبتنی بر خرید یا فروش هیچ ارز دیجیتالی ارائه نمی‌دهد.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست