تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال در 12 شهریور برای ارزهای BTC, ETH, ADA, BNB, XRP, SOL, DOGE, DOT, UNI, LINK

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال در 12 شهریور برای ارزهای BTC, ETH, ADA, BNB, XRP, SOL, DOGE, DOT, UNI, LINK

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال در این هفته برتری گاوها را نشان می‌دهد. زیرا بیت کوین و اتر صعود شدیدی داشتند و احتمالا آلت کوین‌های دیگر هم از این دو ارز دیجیتال پیروی خواهد کرد.

بیت کوین سرانجام موفق شد مقاومت ۵۰ هزار دلاری را بکشند و اتر نیز از مرز ۴۰۰۰ دلار بالاتر رفت. این موضوع نشان می‌دهد علاقه به بازار ارزهای دیجیتال همچنان رو به افزایش است و حتی چند شرکت مالی قدیمی نیز قصد دارند در این بازار سرمایه‌گذاری کنند.

یکی از جذاب‌ترین خبرها این است که فرانکلین تمپلتون، یکی از بزرگ‌ترین مدیران دارایی مستقل در دنیا، در لینکدین فراخوان جذب موقعیت‌های شغلی متوسط تا حرفه‌ای در حوزه معاملات و تحقیقات بلاکچین و ارزهای دیجیتال، منتشر کرده است. خبر دیگر این است که هلدینگ مالی SBI در ژاپن قصد دارد تا پایان نوامبر یکی از اولین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال این کشور را راه‌اندازی کند. تومویا آساکورا، مدیرعامل SBI، گفته است که در صورت موفقیت صندوق سرمایه‌گذاری اول، به راه‌اندازی صندوق دوم نیز فکر خواهند کرد.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال در 12 شهریور برای ارزهای BTC, ETH, ADA, BNB, XRP, SOL, DOGE, DOT, UNI, LINK
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال در 12 شهریور برای ارزهای BTC, ETH, ADA, BNB, XRP, SOL, DOGE, DOT, UNI, LINK

 

در حال حاضر توجه بسیاری از تریدرها به توکن‌های نوپایی که به تازگی رشد خود را آغاز کرده‌اند، جلب شده است. اما تحلیلگران JPMorgan به مشتریان خود هشدار داده‌اند که این روند صعودی شدید آلت کوین‌ها و توکن‌های NFT حباب است.

تحلیلگران JPMorgan می‌گوید در ابتدای آگوست سهم آلت کوین‌ها در بازار ۲۲ درصد بود؛ اما اکنون به ۳۳ درصد رسیده که این موضوع نسبت به استانداردهای تاریخچه ارزهای دیجیتال طبیعی نیست. آن‌ها می‌گویند این افزایش شدید بخاطر معاملات احساسی سرمایه‌گذاران خرد و خرده فروشی‌های آن‌هاست و روند صعودی ساختارمندی ندارد.

سوال‌های این هفته در تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال این است که آیا بیت کوین می‌تواند بالای ۵۰ هزار دلار باقی بماند و روند صعودی خود را ادامه دهد؟ آیا آلت کوین‌ها و توکن‌های کوچک همچنان پرطرفدار و رو به رشد می‌مانند؟ در این مقاله به تحلیل ده ارز دیجیتال برتر این هفته، پاسخ این سوالات را پیدا می‌کنیم.

خرس‌ها در ۱۰ شهریور موفق شدند از مقاومت ۵۰ هزار دلاری بیت کوین دفاع کنند. اما نتوانستند قیمت این ارز دیجیتال را به زیر خط روند نزولی برسانند و در این ناحیه تثبیت کنند. همین موضوع باعث شد گاوها دوباره به میدان بیایند و در ۱۱ شهریور دوباره مقاومت ۵۰ هزار دلاری بیت کوین را بشکنند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز BTC/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز BTC/USDT

 

اگر خریداران بتوانند قیمت جفت ارز BTC/USDT را در محدوده بالای ۵۰ هزار دلار حفظ کنند، مسیر رشد آن برای رسیدن به ۶۰ هزار دلار هموار می‌شود. ۶۰ هزار دلار نیز مانند مقاومت ۵۰ هزار دلاری است و عبور از آن کار سختی خواهد بود. اما اگر گاوها آن را بشکنند، قیمت بیت کوین اوج جدیدی را ثبت می‌کند و می‌تواند ۶۴۸۵۴ دلار را به چالش بکشد.

گاوها همچنین باید تلاش کنند شاخص RSI‌ را به بالای خط روند نزولی برسانند تا واگرایی منفی موجود در بازار، باطل شود. RSI مثبت در کنار افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۷۸۵۴ دلار) موانع موجود در مسیر صعودی بیت کوین را به حداقل می‌رساند.

اگر قیمت کنونی بیت کوین کاهش پیدا کند و به کم‌تر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (۴۶۰۸۳ دلار) برسد، دیدگاه صعودی که نسبت به بیت کوین داریم باطل خواهد شد و احتمال کاهش قیمت آن تا ۴۲۴۵۱.۶۷ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز ETH/USDT

اتر بعد از شکستن مقاومت ۳۳۷۷.۸۹ دلاری و تثبیت بالای این محدوده، روند صعودی خود را ادامه داد و به مرز ۴۰۰۰ هزار دلار رسید. اگر گاوها موفق شوند این سطح مقاومت روانی را بشکنند و قیمت را در بالاتر از آن تثبیت کنند، بزرگ‌ترین آلت کوین بازار اوج قیمت جدیدی را ثبت می‌کند و به ۴۳۷۲.۷۲ دلار می‌رسد.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز ETH/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز ETH/USDT

 

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۳۴۴ دلار) و قرار گرفتن شاخص RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می‌دهد گاوها قدرت بازار اتر را در دست دارند. اگر خریداران موفق شوند قیمت این ارز دیجیتال را به سطحی بالاتر از ۴۳۷۲.۷۲ دلار برسانند، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت آن تا رسیدن به سطح بحرانی ۵۰۰۰ دلار هم رشد کند.

البته رسیدن به این قیمت‌ها کار ساده‌ای نیست؛ زیرا برنامه خرس‌ها پیشگیری از این روند صعودی است. آن‌ها احتمالا در محدوده بین ۴۰۰۰ تا ۴۳۷۲.۷۲ دلار با تمام قوا مقاومت می‌کنند. اگر قیمت اتر از این محدوده خارج شود و به زیر ۳۷۰۰ دلار برسد، احتمال سقوط آن تا رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ادامه خواهد داشت.

بعد از آن اگر قیمت جفت ارز ETH/USDT پرقدرت به سطح کنونی بازگردد، متوجه می‌شویم احساسات معامله‌گران هنوز مثبت است و می‌خواهند کاری کنند تا اتر روند صعودی خود را از سر بگیرد. در مقابل اگر اتر بعد از رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، برای مدتی در این سطح باقی بماند، نشان می‌دهد گاوها کم‌کم قدرت بازار این ارز دیجیتال را از دست می‌دهند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ADA/USDT

کاردانو در ۱۰ شهریور موفق شد از مرز ۳ دلار عبور کند؛ اما برخلاف آنچه دنباله بلند کندل استیک‌ها در ۱۰ شهریور نشان می‌داد، گاوها نتوانستند قیمت این ارز دیجیتال را به سطوح بالاتر برسانند و حفظ کنند. قیمت کاردانو در ۱۱ شهریور از ۳ دلار کم‌تر شد و به ۲.۹۷ دلار رسید. اما گاوها این افت قیمت را جبران کردند و اکنون تلاش می‌کنند دوباره قیمت ADA/USDT را به بالای ۳ دلار برسانند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز ADA/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز ADA/USDT

 

اگر کاردانو مقاومت ۳.۱۰ دلاری را بشکند و در این ناحیه تثبیت شود، روند صعودی جدیدی برای این ارز دیجیتال آغاز خواهد شد و جفت ارز ADA/USDT می‌تواند ۳.۵ دلار را هم تجربه کند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۲.۵۸ دلاری به نفع گاوهاست؛ اما واگرایی منفی شاخص RSI به ما نشان می‌دهد احتمال تضعیف روند صعودی وجود خواهد داشت.

اگر گاوها موفق به شکستن سطح مقاومت بالایی نشوند، احتمال سقوط قیمت کاردانو تا رسیدن به میانگین متحرک نمایی وجود دارد. این سطح حمایتی برای گاوها اهمیت بسیاری دارد و اگر بتوانند قیمت را با قدرت زیادی بازگردانند، احساسات نسبت به بازار کاردانو مثبت باقی می‌ماند.

در مقابل، اگر قیمت ADA/USDT از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هم کم‌تر شود و به ۲.۴۷ دلار برسد، باید منتظر اصلاح قیمت شدیدتری باشیم.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BNB/USDT

بایننس کوین در این هفته با قیمت‌هایی بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۵۶ دلار) و سطح مقاومت بالایی ۵۱۸.۹۰ دلار معامله شد. دنباله بلند کندل استیک در ۱۰ شهریور نشان می‌دهد خرس‌ها در حال فروش این ارز دیجیتال در قیمت بالای ۵۰۰ دلار هستند؛ اما نکته مثبت این است که خریداران هنوز کاملا تسلیم نشده‌اند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BNB/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای جفت ارز BNB/USDT

 

گاوها در تلاشند قیمت بایننس کوین را به بالای ۵۱۸.۹۰ دلار برسانند و در این سطح حفظ کنند. در صورت موفقیت آن‌ها، جفت ارز BNB/USDT روند صعودی خود را ادامه می‌دهد و قیمت آن به ۶۰۰ دلار خواهد رسید. ۶۰۰ دلار یک سطح مقاومت روانی است که شکستن آن چالش‌های بسیاری به دنبال دارد؛ اما در صورتی که خریداران بر این چالش‌ها پیروز شوند، صعود بایننس کوین تا رسیدن به ۶۸۰ دلار امکانپذیر می‌شود.

در مقابل اگر قیمت بایننس کوین از مقاومت بالایی عبور نکند و به زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، احتمال سقوط قیمت آن تا رسیدن به ۴۳۳ دلار وجود دارد. شکست و کاهش بیش از این سطح نشان می‌دهد خرس‌ها موفق شده‌اند گاوها را از میدان به در کنند. در نتیجه قیمت BNB/USDT ممکن است تا رسیدن به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۷۵ دلار) هم کاهش داشته باشد.

تحلیل تکنیکال XRP/USDT

گاوها در ۱۰ شهریور موفق شدند قیمت ریپل را به بالای خط روند نزولی برسانند و با این کار الگوی مثلث نزولی که این ارز دیجیتال را تحت تأثیر قرار داده بود، باطل شد. خرس‌ها بعد از شکست برنامه قبلی‌شان (مثلث نزولی) در ۱۱ شهریور تلاش کردند قیمت ریپل را دوباره به زیر خط روند نزولی برسانند و آن را در این ناحیه حفظ کنند؛ اما موفق نشدند.

تحلیل تکنیکال XRP/USDT
تحلیل تکنیکال XRP/USDT

 

اگر خریداران همچنان قیمت XRP/USDT را در ناحیه‌ای بالاتر از خط روند نزولی نگه دارند، احتمال رشد آن تا ۱.۳۵ دلار وجود خواهد داشت. ۱.۳۵ دلار احتمالا یک سطح مقاومتی است و اگر گاوها موفق به شکستن آن نشوند، ریپل برای چند روز بین ۱.۰۵ و ۱.۳۵ دلار معامله خواهد شد.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال در هفته اخیر نشان می‌دهد میانگین متحرک نمایی ریپل افزایش پیدا کرد و به ۱.۱۵ دلار رسید. همچنین شاخص RSI این ارز دیجیتال ۶۴ است و نشان می‌دهد گاوها در این بازار برتری دارند. عبور از مقاومت ۱.۳۵ دلاری، مسیر صعود قیمت XRP/USDT تا ۱.۶۶ دلار را هموار می‌کند. خرس‌ها برای پیشگیری از این روند صعودی باید سعی کنند قیمت را به زیر ۱.۰۵ دلار برسانند.

تحلیل تکنیکال جفت ارز SOL/USDT

در هفته اخیر خرس‌ها تلاش کردند روند صعودی سولانا را روی قیمت ۱۳۰ دلار متوقف کنند؛ اما گاوها قصد تسلیم شدن نداشتند و بازار را به خرس‌ها واگذار نکردند. آن‌ها اجازه ندادند قیمت این ارز دیجیتال از سطح حمایت روانی ۱۰۰ دلاری کم‌تر شود.

تحلیل تکنیکال جفت ارز SOL/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز SOL/USDT

 

در ۱۱ شهریور خرید شدید سولانا از سر گرفته شد و گاوها توانستند اوج قیمت جدیدی برای این ارز دیجیتال ثبت کنند. البته چنین روند صعودی تجمعی معمولا دوام ندارد و بعد از آن می‌توان انتظار کاهش شدید قیمت را داشت. شاخص RSI نیز به بالای ۸۸ رسیده است و نشان می‌دهد جفت ارز SOL/USDT در کوتاه مدت بیشتر از حد استاندارد خود رشد کرده است و باید اصلاح شود.

اگر قیمت سولانا از سطح کنونی کم‌تر شود یا بعد از رسیدن به ۱۵۰ دلار روند کاهشی خود را آغاز کند، اولین سطح حمایتی بعد از آن، سطح ۳۸.۲ درصدی بازگشتی فیبوناچی در قیمت ۱۱۵.۷۵ دلار است.

بازگشت قدرتمند از این سطح نشان می‌دهد احساسات نسبت به بازار سولانا مثبت است و به دنبال آن احتمال شکستن مقاومت ۱۵۰ دلاری هم افزایش پیدا می‌کند. در این صورت هدف صعودی بعدی این ارز دیجیتال ۱۶۶.۹۷ دلار خواهد بود. در مقابل اگر قیمت این ارز دیجیتال به کم‌تر از ۱۱۵.۷۵ دلار برسد، احتمال کاهش آن تا سطح بازگشتی ۵۰ درصدی فیبوناچی در ۱۰۶.۲۹ دلار هم وجود دارد.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای DOGE/USDT

دوج کوین در ۱۰ شهریور از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۸ دلاری) بیشتر شد و گاوها موفق شدند در ۱۱ شهریور قیمت این ارز دیجیتال را به بالای خط روند نزولی الگوی گوه برسانند. البته دنباله بلند کندل استیک نشان می‌دهد در سطوح قیمتی بالاتر، خرس‌ها مشغول فروش هستند.

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای DOGE/USDT
تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای DOGE/USDT

 

قیمت جفت ارز DOGE/USDT به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگشت و گاوها موفق شدند آن را به بالای الگوی گوه برسانند. اگر خریداران بتوانند قیمت این ارز دیجیتال را در سطحی بالاتر از ۰.۳۱ دلار نگه دارند، احتمال صعود آن تا ۰.۳۵ دلار هم وجود دارد. ۰.۳۵ دلار به احتمال زیاد یک سطح مقاومت سخت برای گاوها خواهد بود.

اگر قیمت دوج کوین از ۰.۳۵ دلار کم‌تر شود، احتمال بازگشت آن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه وجود دارد. اگر گاوها موفق شوند بلافاصله قیمت را افزایش دهند، احساسات بازار مثبت می‌ماند و احتمال موفقیت در شکستن مقاومت ۰.۳۵ دلاری و تثبیت بالای این قیمت افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه مسیر دوج کوین برای رسیدن به ۰.۴۵ دلار هموار خواهد شد.

در مقابل، اگر قیمت DOGE/USDT سیر نزولی به خود بگیرد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هم کم‌تر شود، احتمال رسیدن آن به خط حمایتی الگوی گوه وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال جفت ارز DOT/USDT

قیمت پولکادات از ۹ تا ۱۱ شهریور در سطحی بالاتر از مقاومت ۲۸.۶۰ دلاری بود و این موضوع می‌تواند نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید برای این ارز دیجیتال باشد. افزایش میانگین متحرک و قرار گرفتن شاخص RSI در محدوده خرید بیش از حد، نشان می‌دهد بازار این ارز دیجیتال به نفع خریداران است.

تحلیل تکنیکال جفت ارز DOT/USDT
تحلیل تکنیکال جفت ارز DOT/USDT

 

با تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال برای پولکادات به این نتیجه می‌رسیم که اگر خریداران قیمت را به بیش از ۳۳.۸۴ دلار برسانند، جفت ارز DOT/USDT سفر صعودی خود را برای رسیدن به قیمت ۴۱.۴۰ دلار دنبال می‌کند و مقصد بعدی آن نیز ۴۶.۸۳ دلار است.

در صورتی که قیمت پولکادات از سطح کنونی کم‌تر شود، احتمالا مجبور به امتحان دوباره سطح شکست ۲۸.۶۰ دلاری است. اگر گاوها موفق شوند این سطح شکست را به یک سطح حمایتی تبدیل کنند، ممکن است بتوانند ۲۸.۶۰ دلار اولین پله برای شروع روند صعودی پولکادات را بسازند.

کاهش قیمت DOT/USDT تا رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷.۱۲ دلار) و حتی کم‌تر از آن، نشانه‌ای از به دام افتادن گاوها در بازار پولکادات و برتری خرس‌ها در این بازار است.

تحلیل تکنیکال UNI/USDT

روند صعودی یونی سواپ در ۱۱ شهریور در سطح ۳۱.۴۱ دلار متوقف شد و نشان داد که خرس‌ها هنوز قافیه را نباخته‌اند. روند فعلی قیمت UNI/USDT باعث واگرایی منفی شاخص RSI شد و به همین دلیل می‌توان انتظار تضعیف روند صعودی این ارز دیجیتال را داشت.

تحلیل تکنیکال UNI/USDT
تحلیل تکنیکال UNI/USDT

 

اگر قیمت این ارز دیجیتال دوباره به میانگین متحرک ۲۰ روزه (۲۷.۹۱ دلار) بازگردد، خریداران یک بار دیگر تلاش می‌کنند قیمت این ارز دیجیتال را به بیشتر از مقاومت بالایی ۳۱.۴۱ دلار برسانند. در صورت موفقیت آن‌ها، روند صعودی یونی سواپ تا رسیدن به قیمت ۳۷.۵۲ و بعد از آن هم ۴۲.۲۵ دلار ادامه خواهد داشت.

در مقابل اگر خرس‌ها قیمت را به کم‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، احتمال کاهش قیمت جفت ارز UNI/USDT تا ۲۵ دلار وجود دارد و اگر برای چند روز در محدوده ۲۵ تا ۲۳.۴۵ دلار تثبیت شود، متوجه می‌شویم که خرس‌ها به بازی برگشته و بازار را به دست گرفته‌اند.

 تحلیل تکنیکال LINK/USDT

چین لینک (LINK) چند روز گذشته را در محدوده بین ۲۴ تا ۳۰ دلار سپری کرده است. گاوها در ۱۱ شهریور تلاش کردند قیمت این ارز دیجیتال را از مقاومت بالایی بیشتر کنند؛ اما موفق به تثبیت قیمت در این ناحیه نشدند.

 تحلیل تکنیکال LINK/USDT
تحلیل تکنیکال LINK/USDT

 

خریداران در ۱۲ شهریور باز هم تلاش کردند به بازار LINK‌ شیب صعودی بدهند و قیمت آن را از مقاومت بالایی بیشتر کنند. اگر آن‌ها موفق شوند قیمت این ارز دیجیتال را به ۳۰ دلار برسانند و در این منطقه تثبیت کنند، احتمال افزایش قیمت آن تا رسیدن به ۳۶ دلار هم وجود دارد. در صورتی که سطح ۳۶ دلاری هم شکسته شود، قیمت جفت ارز LINK/USDT احتمالا به ۴۳.۵۰ دلار می‌رسد که بالاترین قیمت از ۱۹ می گذشته است.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه چین لینک در حال افزایش است و به ۲۶.۹۹ دلار رسیده. شاخص RSI این ارز دیجیتال نیز در منطقه مثبت قرار دارد و نشان می‌دهد که خریداران بازیکن برتر بازار هستند. در صورتی که خریداران موفق به افزایش قیمت نشوند و چین لینک به زیر ۳۰ دلار برسد، احتمالا برای چند روز دیگر در محدوده کنونی نوسان خواهد داشت تا گاوها و خرس‌ها دوباره شانسشان را امتحان کنند.

کلام آخر

تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال کاری تخصصی است که هر تحلیلگر آن را به شیوه منحصر به خودش انجام می‌دهد. به همین دلیل نمی‌توان به تحلیل تکنیکال یک نفر اکتفا کرد؛ زیرا به نوعی نظر شخصی او محسوب می‌شوند. مقالات تحلیل تکنیکال اکس مارتی صرفا برای افزایش اطلاعات شما درباره بازار ارزهای دیجیتال و روند آن منتشر می‌شوند و توصیه‌ای برای خرید یا فروش هیچ ارزی ندارند. بهتر است در کنار توجه به اطلاعات ارائه شده توسط اکس مارتی، خودتان هم بازار این هفته را تحلیل کنید. در نهایت با جمع آوری اطلاعات مورد نیاز و بررسی همه آن‌ها بهترین پوزیشن را باز کنید و معامله انجام دهید.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست