نبرد حقوقی بر سر ریپل شکل دیگری به خود گرفت

نبرد حقوقی ریپل شکل دیگری به خود گرفت

به گزارش Techradar  ریپل می‌خواهد مانع SEC برای دریافت اطلاعات از رگولاتورهای خارجی شود.  نبرد حقوقی ریپل  و سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بر سر فروش و طبقه بندی این ارز دیجیتال اوج گرفته است.

SEC اخیرا نامه‌ای اعتراض آمیز به دادگاه فرستاده است، این سازمان به اقداماتی که مانع از درخواست اطلاعات از رگولاتورهای خارجی می‌شود، اعتراض کرده است و دلیل اصلی این اعتراض آن است که SEC الان نمی‌تواند اطلاعاتی برای تبادلات ریپل با صرافی‌های خارجی به دست آورد.

بدون وجود این اطلاعات، SEC نمی‌تواند مشخص کند که ریپل (ریپل چیست؟) دقیقا چه زمانی از استراتژی بازاریابی برای افزایش قیمت استفاده کرده است. بنابراین نمی‌تواند ادعای خود را ثابت کند و در نهایت بازنده نبرد حقوقی ریپل خواهد شد، ریپل نیز ادعا می‌کند چنین اطلاعاتی را در اختیار ندارد و به همین دلیل نمی‌تواند چیزی به دادگاه ارائه دهد. این مجموعه می‌گویند که کلیه اطلاعات در دست رگولاتورهای خارجی است.

جریان نبرد حقوقی ریپل و SEC چیست؟

در ماه دسامبر گذشته، SEC به صورت ناگهانی یک پروند قضایی علیه ریپل، کریس لارسن (موسس ریپل) و برد گارلینگهاوس (مدیرعامل ریپل) تشکیل داد. SEC ادعا کرد که فروش مداوم ریپل به سرمایه گذاران حقیقی، باعث نقض قانون اوراق بهادار شده است! این آغاز نبرد حقوقی ریپل و SEC بود.

SEC در تلاش است که اثبات کند ریپل با استفاده از اعلانات استراتژیک زمانبندی شده، عمدا باعث افزایش قیمت توکن‌های خود شده است. این سازمان قصد دارد پرونده خود را با اثبات این موضوع بیشتر تقویت کند.

جریان نبرد حقوقی ریپل و SEC چیست؟
جریان نبرد حقوقی ریپل و SEC چیست؟

 

این نبرد حقوقی باعث شده است که کیف پول‌های دیجیتال دو فرد مهم سازمان ریپل به صورت کامل بررسی شود. این بررسی‌ها نشان می‌دهد که مقادیر زیادی ریپل در خارج از آمریکا معامله شده است، سازمان SEC نیز ادعا می‌کند مجموعه ریپل تاکنون هیچ سندی مبتنی بر وجود حساب‌های دیجیتال خارجی ارائه نداده است. SEC همچنین ادعا می‌کند ریپل تاکنون چیزی درباره دلیل و هدفش از این معاملات خارجی بیان نکرده است.

آخرین تلاش‌های این سازمان جستجو برای پیدا کردن مدارکی مبتنی بر معاملات خارجی ریپل از طریق پلتفرم‌های تجاری خارجی است، SEC در ابتدا تلاش کرد اطلاعات مورد نیازش را از خود سازمان ریپل بگیرد. اما همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، ریپل مدعی شد که داده‌ای در دست ندارد و همه مدارک در دست مقامات خارجی است.

آیا SEC در اثبات ادعای خود موفق خواهد شد؟

احتمال پیروزی SEC در نبرد حقوقی ریپل زیاد نیست، این سازمان تاکنون از ۹ مقام خارجی درخواست همکاری داشته است که هیچکدام از آن‌ها با محققان سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا همکاری نداشته‌اند. دو رگولاتور به صورت کاملا واضح از همکاری با SEC‌ سرباز زدند. بیش از سه رگولاتور نیز به این سازمان اجازه انتشار ارتباطاتشان را ندادند، تنها یک رگولاتور به SEC اجازه داد که از داده‌های مربوط به ارتباطات دو طرفه‌اش، برای اثبات ادعاها علیه ریپل استفاده کند.

در نهایت اگر قاضی حق را به ریپل بدهد، سازمان SEC باید درخواست‌های مبتنی بر دریافت اطلاعات از رگولاتورهای خارجی را پس بگیرد و عملا به پرونده نبرد حقوقی ریپل خاتمه دهد.

مترجم : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست