رمز ارز دوج کوین

پیش از خرید رمز ارز دوج کوین، به سه نکته توجه کنید

شاید به تازگی چندین خبر در مورد رشد رمز ارز دوج کوین خوانده باشید، و یا داستان های زیادی در مورد سود شگفت انگیز این ارز شنیده باشید؛ پس برای آشنایی بیشتر با ما همراه شوید.

شاید فکر کنید این رمز ارز شبیه یک شوخی است و یا اسمش خنده دار است. البته شاید هم فکر کنید همین یک ماه پیش قیمت آن 60 سنت و حتی کمتر از یک پنی بود، پس بهتر است آن را از دست ندهید.

پیش از خرید رمز ارز دوج کوین به نکات زیر توجه کنید.

یک : اگر تصور کنید قیمت رمز ارز دوج کوین حباب است، چیزی دستتان را نخواهد گرفت

بیشتر سرمایه داران حباب را اینگونه تعریف میکنند: این حباب زمانی ایجاد میشود که قیمت یک کالا به سرعت خیلی بالا رفته و بیش از ارزش واقعی آن میشود.

اشخاصی که رمز ارز دوج کوین خریده اند، میدانند که قیمت این رمز ارز در یک سال بیش از 12هزار درصد رشد کرده است، و این در حالی است که این رمز ارز پشتوانه ی خاصی جز امید به بالا رفتن بیشتر قیمت ندارد!

البته این حدس و گمان چیزی است که به حباب دامن میزند، کارشناسان بیان میکنند که دانستن اینکه رمز ارز دوج کوین در واقع در سال گذشته به طور قابل توجهی به ارز با ارزش تری تبدیل نشده است، مانع تلاش مردم برای سوءاستفاده از شرایط و سودآوری آن نخواهد شد.

مردم حتی زمانی که میدانند قیمت یک کالا خیلی بیشتر از ارزش واقعی آن است، باز هم آن را میخرند و بروس میزراچ، استاد اقتصاد دانشگاه هنر و علوم Rutgers در این باره میگوید:

“زیرا آنها انتظار دارند که قیمت حتی بالاتر هم برود”.

او ادامه میدهد که: “آنها باور دارند که میتوانند پیش از شکستن حباب از این رمز ارز خروج کنند”، فقط به یاد داشته باشید که: همه ی مردم همین گونه فکر میکنند.

کنت بیکر، استاد اقتصاد دانشگاهی در امریکا بیان میکند که:

“زمانی که سرمایه گذاران وارد یک ارز در حال رشد میشوند، دیگر دیر شده و کار از کار گذشته است”.

بالا رفتن قیمت ارزها
بالا رفتن قیمت ارزها

 

دو: ترس از دست دادن سرمایه همیشه با شماست

مطمئنا تا حالا داستان هایی در مورد پولدارهای رمز ارز دوج کوین شنیده اید. مردم به کمک این رمز ارز خانه دار شده اند ولی چگونه میتوان نگران از دست دادن سرمایه نبود؟ بیکر میگوید که مردم اغلب اوقات جوگیر میشوند! به عبارت دیگر، همان کاری را انجام میدهند که باقی مردم میکنند و باور دارند که دیگران بیش از خودشان میدانند دارند چه میکنند. همین را هم امنیت در نظر میگیرند.

بیکر ادامه میدهد که:

“معمولا این سرمایه گذاران دچار اشتباه میشوند”.

در واقع، تمامی مردم دیگر نیز همین باور را دارند، و فکر میکنند اینگونه در امنیت هستند.

رمز ارز دوج کوین
رمز ارز دوج کوین

 

شما نمیدانید که این قیمت، ارزش واقعی رمز ارز است و یا قیمتی خیلی بیش از ارزش واقعی آن

میزراچ بیان میکند که: “تلاش برای درک ارزش واقعی ارزهای دیجیتالی کاری پیچیده و تقریبا بیهوده است”.

اغلب میتوان برای بیشتر سهام ها حداقل نسبت قیمت به درآمد تعیین کرد و اینگونه مشخص میشود که سرمایه گذاران حاضرند بابت هر دلار از درآمد کمپانی چه هزینه ای بپردازند. این رقم میتواند مشخص کند که آیا قیمت کمپانی بیش از ارزش واقعی آن است و یا کمتر از ارزش واقعی آن.

اما شما اطلاعات زیادی از رمز ارز دوج کوین ندارید.

میزراچ میگوید:

“رشد ارزهای دیجیتال یادآور مراحل اولیه ی حباب اینترنت است و سرمایه گذاران سعی دارند بدون کسب درآمد ارزش سهام را حدس بزنند”.

اگر در زمینه ی رمز ارزها تازه کار هستید، شاید نمیدانید که کی باید ارز را بخرید و کی بفروشید، چگونه ارز خود را از ضرر دادن و هکرها محفوظ نگه دارید و چگونه روی آن مالیات بپردازید، حرفه ای ها بیان میکنند که حتی با دانستن این نکات، نباید بیش از حد توان خود برای ضرر دادن، روی رمز ارز دوج کوین سرمایه گذاری کنید.

این بدین علت است که به عقیده ی بیکر یک نکته همیشه صادق است:

“در زمینه ی سرمایه گذاری هیچ چیزی رایگان به دست نمی آید – کسب درآمد بیشتر با ریسک پذیری بالاتر امکان پذیر است. قیمت رمز ارزهای دیجیتال کاملا بی ثبات است و این یعنی شما باید ریسک پذیری بالایی داشته باشید.”

مترجم : الهام صیفی کار

منبع: CNBC

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست