5 ارز برتر دیجیتالی

با این 5 ارز برتر دیجیتال ثروتمند شوید!/ همراه با پادکست

با این 5 ارز برتر دیجیتال ثروتمند شوید!

امروزه ارزهای دیجیتال را می توان یکی از موفق ترین و اثرگذارترین پروژه هایی بدانیم که در طول تاریخ بشریت انجام گرفته است. تا یک دهه گذشته هیچ کس نمی توانست روزی را بدون دلار، یورو یا ارزهای دیگر تصور کند، اما امروز صحبت از جایگزین شدن بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال به عنوان ارزهای قابل معامله است. در ادامه 5 ارز برتر دیجیتال را به شما معرفی خواهیم کرد که بر اساس فاکتورها و شاخص ها مختلف می تواند گزینه های خوبی برای معامله گری یا سرمایه گذاری باشند.

شاید برای شما جالب باشد بدانید که چه فاکتورهایی در مشخص کردن این 5 ارز برتر دیجیتال دخیل بوده اند. اولین و مهمترین این فاکتورها استراتژی روزانه است، در واقع ما این 5 ارز برتر دیجیتالی را برای کسانی مناسب می دانیم که سرمایه گذاری روزانه دارند و یا از چارت روزانه استفاده می کنند. بر این اساس این 5 ارز برتر دیجیتال دارای نوسان مناسب برای یک روز، قابل اعتماد و البته دارای ارزش بازار بسیار هستند. تمامی این 5 ارز برتر دیجیتالی از نظر تعداد و ارزش خرید و فروش در یک روز معمولا رکورد دار هستند و همیشه در جدول بیشترین خرید و فروش ها دیده می شوند، از این رو عملا مشخص است که نقدشوندگی خوبی هم دارند. تمامی این فاکتورها ما را به 5 ارز برتر دیجیتال می رساند که در ادامه بیشتر از آن ها خواهیم گفت.

تتر، اولین در 5 ارز برتر دیجیتال
تتر، اولین در 5 ارز برتر دیجیتال

 

تتر، اولین در 5 ارز برتر دیجیتال

شاید تعجب کرده اید که چرا تتر را به عنوان یکی از 5 ارز برتر دیجیتال بیان می کنیم. احتمالا بر اساس فاکتورهای گفته شده منتظر ارزهایی بودید که نوسان بالایی داشته باشند و نه یک ارز با ارزش ثابت.

در واقع تتر همیشه در محدوده یک دلار است و به عنوان یک ارز با ارزش ثابت شناخته می شود. مسلما شما نمی توانید به تتر یک دید سرمایه گذاری داشته باشید، اما با این وجود آن را چرا جزو مهمترین و 5 ارز برتر دیجیتالی می دانیم؟

توجه داشته باشید که تتر یکی از ارزهایی محسوب می شود که بیشترین حجم معاملات را در بازار دارد، با وجود این که این ارز ثابت است اما بسیاری از معامله گران آن را دوست دارند. علت هم مشخص است، تتر معاملات را سریع تر و راحت تر می کند. معامله تتر به سایر ارزها بسیار سریع تر و راحت تر از معامله ارز فیات با ارزهای دیجیتال است. از طرف دیگر شما به واسطه تتر می توانید سرمایه خودتان را در میان کیف پول ها و صرافی های مختلف جابه جا کنید، در حالی که سرمایه ارزی خودتان را نمی توانید از یک صرافی به سادگی خارج و به صرافی دیگر منتقل کنید.

این موضوع برای ما ایرانی ها شبیه به یک معجزه است. شما نمی توانید ارز دلاری را تبدیل به ریال کنید، مگر این که بخواهید هزینه زیادی را به واسطه های مختلف و بعضا ناامن پرداخت کنید. این در حالی است که تتر می تواند سرمایه شما را به صرافی های داخلی منتقل کند. پس تتر را به عنوان اولین ارز در بین 5 ارز برتر دیجیتال در نظر داشته باشید.

اتریوم، دومین در همه چیز!
اتریوم، دومین در همه چیز!

 

اتریوم، دومین در همه چیز!

اتریوم (اتریوم چیست) بعد از بیت کوین بیشترین ارزش بازار را دارد و به نوعی می توان گفت که دومین ارز مهم بازار ارزهای دیجیتال است. یادتان باشد که دنیای ارزهای دیجیتال بر اساس فاکتوری به نام ” کاربرد ” فعالیت می کند. هرچه یک ارز کاربرد بالاتری داشته باشد خواهان بیشتری هم دارد، و هر چه یک ارز تقاضا کننده بیشتری داشته باشد ارزش بازار بالاتری پیدا می کند، این فاکتوری است که در ادامه بیشتر به آن استناد خواهیم کرد.

اتریوم یعنی بلاک چین و بلاک چین یعنی اتریوم! مادامی که بلاک چین وجود داشته باشد اتریوم زنده است و تا زمانی که اتریوم زنده باشید بیش از نیمی از بازار نفس می کشد! شاید تعجب کرده باشید که چگونه اتریوم تا این اندازه مهم باشد.

مسئله ای که وجود دارد این است که اتریوم فرایند قرارداد های هوشمند را پایه ریزی و مدیریت می کند. بر این اساس بسیاری از کوین های بازار که از بلاک چین و شبکه منحصر به فردی برخوردار نیستند فعالیت خودشان را بر اساس قرارداد هوشمند اتریوم پایه ریزی می کنند.

بیشتر بدانید : قرارداد هوشمند چیست ؟

این موضوع باعث شده است همواره اتریوم مورد توجه بازار قرار داشته باشد، توجه داشته باشید که اتریوم نزدیک ترین همبستگی با بیت کوین را دارد، پس هر اتفاقی که در بیت کوین رخ می دهد می تواند در اتریوم نیز رخ بدهد. از طرف دیگر اتریوم آینده روشن تری نسبت به بیت کوین دارد! همه این ها باعث شده است که امروز اتریوم را در صف 5 ارز برتر دیجیتال ببینیم.

بایننس کوین، افتخاری برای صرافی ها!
بایننس کوین، افتخاری برای صرافی ها!

 

بایننس کوین، افتخاری برای صرافی ها!

بایننس یکی از معروف ترین صرافی ها و معتبرترین آن ها محسوب می شود، این صرافی روزانه میلیون ها تراکنش را و خرید و فروش را با موفقیت انجام می دهد و مورد اعتماد بسیاری از فعالان بازار قرار دارد. از طرف دیگر اعتبارها و تسهیلاتی که بایننس در اختیار کاربران خود قرار می دهد عملا این قدرت عمل را به آن ها می دهد که بتوانند کارایی بهتری در بازار داشته باشند.

اما پرداخت کارمزد ها در حجم ها و تعداد بالا تبدیل به یکی از چالش های مهم این صرافی شده بود. معامله گران می خواستند سریع و سریع تر معامله کنند و پرداخت کارمزد تبدیل به یک معضل برای همه شده بود، از این رو بایننس تصمیم گرفت که از یک قرارداد هوشمند خاص برای خود استفاده کند، از این رو بایننس کوین را به عنوان یک سکه و ارز برای پرداخت کارمزدها معرفی کرد و اعلام کرد که هر کسی که از این کوین برای پرداخت های خود استفاده کند شامل تخفیف های خوبی می شود. این موضوع باعث شد که عملا کاربری بایننس کوین بیشتر و بیشتر شود و همانطور که گفتیم این یعنی افزایش قیمت و ارزش ارز دیجیتال!

مسئله ای که وجود دارد این است که بایننس کوین روزانه به تعداد قابل توجهی مورد معامله قرار می گیرد و همیشه نقد شوندگی خوبی دارد، از طرف دیگر بایننس به عنوان صاحب اصلی این ارز دیجیتال یک صرافی معتبر و مطمئن است و تا زمانی که این صرافی سرپا باشد و با اقبال سرمایه گذاران رو به رو شود، عملا بایننس کوین جزو 5 ارز برتر دیجیتال خواهد ماند.

ترون، یعنی اینترنت آینده
ترون، یعنی اینترنت آینده

 

ترون، یعنی اینترنت آینده

ترون را می توان یکی از آینده دارترین ارزهای دیجیتال دانست، این ارز با استفاده از مفهومی تحت عنوان اینترنت خودش را مطرح کرد! در کلام ساده تر این ارز دیجیتال بر اساس برقراری ارتباط مستقیم تولید کنندگان محتوا و مخاطبان آن ها پایه گذاری شده است. با وجود این که دنیای ارتباطات اینترنتی هنوز به سطح استفاده از ترون نرسیده است، اما به نظر می آید که رابطه بین اینترنت و این ارز رفته رفته به یک دیگر نزدیک و نزدیک تر می شود.

فارغ از مسائل بنیادی و سرمایه گذاری، ترون یکی از خوش نوسان ترین ارزهای دیجیتال در بازار محسوب می شود، این ارز دیجیتال در صعود ها کاملا سریع و مطمئن بالا می رود و در نوسانات منفی اجازه خروج های متعددی به سرمایه گذار خود می دهد. وقتی تمامی این موارد را کنار یک دیگر می گذاریم می توانیم به این نتیجه برسیم که ترون می تواند یکی از 5 ارز برتر دیجیتال باشد.

ترون در روز بیش از 2 میلیارد دلار ارز معامله دارد، این میزان ارزش معامله در روزهای منفی بازار ارزهای دیجیتال نیز صادق است. تمامی این موارد به خوبی نشان می دهد که با ارزی رو به رو هستیم که می تواند به عنوان یک گزینه مناسب سرمایه گذاری شناخته شود. نظر شما چیست؟

ایاس، یک الماس نتراشیده اما با ارزش
ایاس، یک الماس نتراشیده اما با ارزش

 

ایاس، یک الماس نتراشیده اما با ارزش

ایاس را می توان رقیب سنتی اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال بدانیم. ایاس درست مانند اتریوم، یک شبکه بلاک چین برای قرارداد های هوشمند و محلی برای توسعه برنامه های غیر متمرکز محسوب می شود. البته ایاس سعی کرد که خدمات متنوع تری را برای کاربران خودش داشته باشد. سرعت بالاتر و عدم دریافت کارمزد از مهمترین ویژگی های ایاس محسوب می شود.

با وجود این که از نظر بنیادی به نظر می رسد ایاس موفق به ارائه برنامه های خود نشده است و بسیاری از بخش های این ارز دیجیتال امروز کارآمد محسوب نمی شود، اما از نظر قیمتی بسیار جذاب و مناسب است. چارت و نمودار ارز ایاس نشان می دهد که این ارز بارها به سقف قیمتی خودش حمله کرده است. همین موضوع برای جذاب بودن سرمایه گذاری های کوتاه مدت و روزانه روی این ارز کافی است.

در کلام ساده تر اگر بخواهیم بگوییم، این چارت و نمودار این ارز است که عملا ایاس را برای سرمایه گذاری جذاب تر کرده است، وقتی به چارت ایاس نگاه می کنیم متوجه می شویم که ارزش معاملات روزانه خوبی دارد و توانسته بارها به خط روند مقاومتی خودش حمله کند. این موضوع نشان می دهد با یک ارز دیجیتال پرنوسان اما مثبت سروکار داریم که می تواند به عنوان یک ارز دیجیتال پر سود محسوب شود.

5 ارز برتر دیجیتال
5 ارز برتر دیجیتال

 

یک نتیجه گیری از 5 ارز برتر دیجیتال

ما در این مقاله سعی کردیم 5 ارز برتر دیجیتال که امکان سرمایه گذاری مناسب تری را دارند به شما معرفی کنیم، در معرفی هر کدام از این ارزها دلایل خودمان را به طور کامل بیان کردیم. اما به صورت خلاصه اگر بخواهیم بگوییم فاکتور ما بیشتر بر اساس کاربرد، ارزش بازار و چارت نمودار روزانه این ارزها بود.

بر اساس این فاکتورها این 5 ارز را می توان از بهترین های بازار بدانیم. یادتان باشد که در بازار ارزهای دیجیتال یا سایر بازارهای مالی همه سرمایه خودتان را روی یک یا دو سهم سرمایه گذاری نکنید، در این حالت احتمال ضرر شما چند برابر می شود. شما باید یاد بگیرید که چگونه ریسک را به حداقل برسانید و بر اساس مجموعه سود های کوچکتر سود اصلی خودتان را برداشت کنید.پ

این 5 ارز برتر دیجیتال می تواند برای شما یک سبد نسبتا مطمئن ایجاد کند، سبدی که درصد سود به ریسک خوبی دارد و این اجازه را به شما می دهد که انعطاف خوبی در بازار داشته باشید. در واقع تتر به عنوان یکی از همین 5 ارز برتر دیجیتال به خاطر همین موضوع در این سبد قرار دارد، تتر به شما این قدرت را می دهد که همیشه آماده انتخاب بهترین گزینه در بازار باشید. پس خودتان را آماده کنید که قرار است با این ارزها پرواز کنید!

مترجم: مرتضی ملک جاری

منبع : analyticsinsight

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست