ارزهای دیجیتال و کشمکش در آمریکا

رییس جمهور سابق آمریکا گفت ارزهای دیجیتال یک فاجعه در حال وقوع هستند!

دونالد ترامپ در مصاحبه اخیر خود گفته است که ارزهای دیجیتال پتانسیل تبدیل شدن به یک فاجعه بزرگ را دارند و هیچ منفعتی برای دلار آمریکا ایجاد نمی‌کنند.

آمریکا جزو اولین‌های لیست کشورهایی است که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. اما هنوز هم کشمکش‌های بسیاری بین سیاستمداران و قانونگذاران این کشور با پذیرش ارزهای دیجیتال وجود دارد. برخی از آن‌ها می‌گویند پتانسیل این بازار برای اقتصاد آمریکا منافع بسیاری دارد. در مقابل برخی دیگر همچنان اصالت و ارزش این بازار را زیر سوال می‌برند. در این مقاله نظر دونالد ترامپ و جو بایدن درباره ارزهای دیجیتال را بیان کرده‌ایم.

مصاحبه ترامپ درباره ارزهای دیجیتال

دونالد ترامپ در مصاحبه اخیر خود با مجله فاکس بیزنس درباره سلامت بازار وال استریت، عملکرد دولت کنونی و پتانسیل بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین صحبت کرده است. او در پاسخ به سوالات خبرنگار گفت:

«من واحد مالی کنونی آمریکا را دوست دارم؛ اما به نظر می‌رسد دیگران بی‌صبرانه منتظر یک فاجعه در حال وقوع هستند. ارزهای دیجیتال ممکن است تقلبی باشند. هیچکس اطلاعی از ماهیت آن‌ها ندارد و بسیاری از مردم اصلا نمی‌دانند این ارزها چه هستند».

ترامپ مخالف سرسخت ارزهای دیجیتال

او همچنین گفت حفظ حاکمیت دلار آمریکا بر اقتصاد جهان باید اولین اولویت دولت جدید باشد و حتی از ایجاد ثبات در سیستم مالی کشور هم اهمیت بیشتری دارد. او گفت که هیچکدام از منافع سیستم‌های مالی غیرمتمرکز و آنچه ارزهای دیجیتال برای اقتصاد جهان به ارمغان می‌آورند را قبول ندارد!

جالب است بدانید که سخنان منفی ترامپ درباره ارزهای دیجیتال تأثیر چندانی روی روند بازار نداشت و بازار روال عادی خود را طی کرد. در روز سشنبه، ۳۱ آگوست، قیمت  بیت کوین ۱.۱۷ درصد کاهش پیدا کرد، قیمت اتر ۶.۳۰ درصد بیشتر شد و کاردانو که در رتبه سوم بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد ۱.۱ درصد کاهش قیمت داشت.

نظر رییس جمهور کنونی درباره ارزهای دیجیتال

جو بایدن،‌ رییس جمهور کنونی آمریکا، موضع مطلو‌ب‌تری نسبت به بازار ارزهای دیجیتال دارد و تاکنون نظر مخالفی درباره این بازار بیان نکرده است. البته هنوز بسیاری از افراد درباره طرفداری یا عدم طرفداری او از ارزهای دیجیتال تردید دارند؛ زیرا بایدن تاکنون عملکرد کاملا محتاطی در بازار ارزهای دیجیتال داشته است.

ترامپ مخالف سرسخت ارزهای دیجیتال

بایدن هنوز موضع دقیقی درباره ارزهای دیجیتال مشخص نکرده است؛ با این وجود به نظر می‌رسد او نیز با این بازار موافق نیست. به عنوان مثال چند ماه قبل شنیده شد که بایدن قصد دارد از فرارهای مالیاتی پیشگیری کند، اما ارزهای دیجیتال یک مانع مهم برای این کار محسوب می‌شوند. دولت آمریکا طرح‌های مختلفی برای پیشگیری از فرارهای مالیاتی از طریق ارزهای دیجیتال پیشنهاد داده است.

کلام آخر

ارزهای دیجیتال در گام دوم توسعه هستند؛ بسیاری از مردم آن‌ها را پذیرفته‌اند، سازمان‌ها و نهادهای خصوصی و دولتی کشورهای مختلف روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند و به طور کلی به عنوان واحدهای مالی آینده شناخته می‌شوند. سیاستمداران و قانونگذاران در برابر آن‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ برخی از آن‌ها مانند شهردار یکی از شهرهای ایالت میزوری هستند که به دنبال تهیه بیت کوین برای شهروندانند. برخی دیگر نظری مانند ترامپ دارند و می‌گویند این ارزها به دلار آمریکا و در نتیجه اقتصاد این کشور آسیب می‌رسانند و نباید مورد استفاده قرار بگیرند.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست