بنیانگذار آوی به توسعه توییتر در بلاکچین اتریوم اشاره کرد

بنیانگذار آوی به توسعه توییتر در بلاکچین اتریوم اشاره کرد

جک دورسی، بنیانگذار توییتر و اسکویر (شرکت پرداخت آنلاین)، در ابتدای این هفته اعلام کرد که در حال ایجاد یک بستر متن باز جدید برای ارائه خدمات بیت کوین به صورت غیر حضوری هستند.

بعد از اینکه دورسی درباره پلتفرم ارائه خدمات غیر حضوری مرتبط با بیت کوین که شباهت‌های بسیاری با آوی دارد، صحبت کرد، بنیانگذار آوی نیز توییتی منتشر کرد. استانی کوچلف (Stani Kulechov)، بنیانگذار آوی، در توییتر به 90 هزار فالور خود اعلام کرد که باید پلتفرم توییتر در بلاکچین اتریوم ساخته شود. او در توییت خود نوشت:

اگر جک دورسی قصد دارد پلتفرم آوی را برای بیت کوین بسازد، مجموعه آوی هم توییتر در بلاکچین اتریوم را توسعه خواهند داد.

رقابت جک دورسی با آوی باعث ایده توییتر در بلاکچین اتریوم شد

دورسی در روز پنجشنبه در توییتر خود نوشت که شرکت اسکویر، در حال راه اندازی یک کسب و کار جدید است. این کسب و کار پلتفرم متن بازی است که هدف آن سهولت در ارائه خدمات مالی غیرحضوری است. این پلتفرم نیازی به دسترسی خاصی ندارد و به صورت غیرمتمرکز ارائه می‌شود. تمرکز اصلی این پلتفرم بر ارز دیجیتال بیت کوین است. پلتفرم جدید اسکویر، TBD نام دارد. توییت جک دورسی در زمان انتشار 34 هزار لایک خورد.

رقابت جک دورسی با آوی باعث ایده توییتر در بلاکچین اتریوم شد
رقابت جک دورسی با آوی باعث ایده توییتر در بلاکچین اتریوم شد

کوچلف بر این باور است که ایده کسب و کار جدید دورسی، کاملا شبیه به آوی است. پروتکل متن بازی مستقلی که با استفاده از دیفای کار می‌کند. کاربران در این پلتفرم می‌توانند دارایی‌هایشان را سپرده گذاری کنند و سود بگیرند.

هنوز مشخص نیست که ایده توییتر در بلاکچین اتریوم که توسط کوچلف مطرح شد، واقعا جدی است یا خیر. اما او اعلام کرده است که اردن لازارو گستاو، یکی از مدیران آوی، این پروژه را رهبری می‌کند.

در حال حاضر آوی یکی از پرطرفدارترین پروژه‌های دیفای در بازار است که حتی سرمایه گذاران سنتی هم کم کم به استفاده از آن روی آورده‌اند. خبرهایی منتشر شده است که می‌گوید آوی قصد دارد نسخه‌ای مجاز از سیستم عامل خود را برای سیستم‌های سازمان‌های سرمایه گذاری راه‌اندازی خواهد کرد.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست