امارات در حال تحقیق و راه اندازی ارز دیجیتال داخلی است

امارات در حال تحقیق و راه اندازی ارز دیجیتال داخلی است

راه‌اندازی پروژه ارز دیجیتال داخلی امارات یکی از برنامه‌های این کشور برای سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۶ است. طبق اخبار منتشر شده، تاکنون امارات آخرین کشوری بوده است که به توسعه ارز دیجیتال داخلی می‌پردازد. امارات قصد دارد در بین ۱۰ بانک مرکزی برتر جهان قرار گیرد و به عنوان یک رگولاتور قدرتمند شناخته شود.

برنامه‌های امارات برای ساده‌سازی کارها با استفاده از تکنولوژی

برنامه امارات این است که در هفت گام به تغییرات نهایی که برای تراکنش‌های دیجیتال در نظر گرفته است، برسد. اولویت اول این کشور ایجاد تغییر در سیستم مالی است، به گزارش گلف نیوز، این تغییرات با استفاده از آخرین دستاوردهای هوش مصنوعی و متدهای کلان داده (big data) ایجاد خواهد شد.

استراتژی جدید امارات ساده‌سازی سیستم‌های مختلف مانند بیمه، بازرسی و نظارت با استفاده از تکنولوژی است. همچنین این کشور در حال توسعه UAE Pass برای احراز هویت شهروندان این کشور است. این سیستم جدید احراز هویت برای دسترسی آن‌ها به سیستم‌های مالی توسعه داده شده است و به صورت دیجیتال کار می‌کند.

در کنار تمام چشم اندازهای امارات متحده عربی برای اقتصاد سبز در ۲۰۲۱، این کشور در حال ایجاد زیرساخت‌هایی است که به کمک آن بتواند به صورت دائمی پیشرفت‌هایی در زمینه تکنولوژی داشته باشد. جالب است بدانید که این کشور نظرسنجی تحت عنوان «انتظارات و نیازهای آینده» انجام خواهد داد تا به کمک مردم برای آینده کشور تصمیم بگیرد.

سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس هم پیش از این برای توسعه ارز دیجیتال داخلی اعلام آمادگی کرده بودند. اما امارات اولین کشوری است که زمان بندی دقیقی برای توسعه ارز دیجیتال خود ارائه داده است.

بیشتر بدانید : بلاک چین چیست ؟

اعتماد دولت‌های مختلف به ارزهای دیجیتال و بلاک چین

هرچه زمان بیشتری سپری می‌شود، دولت‌ها و حکومت‌های مختلف اعتماد بیشتری به فناوری بلاکچین پیدا می‌کنند، آن‌ها در تلاشند تغییراتی در سیستم‌های مالی ایجاد کنند و بلاک چین و ارزهای دیجیتال را در این سیستم‌ها به کار ببرند.

به عنوان مثال ویتنام نیز از دیگر کشورهایی است که نسبت به ارزهای دیجیتال تمایل نشان داده است. سران این کشور قصد دارند ایجاد ارز دیجیتال داخلی ویتنام را به برنامه «توسعه دولت الکترونیک» اضافه کنند. جالب است بدانید که پیش از این ویتنام معامله و انجام تراکنش‌ با بیت کوین را ممنوع کرده بود، اما اکنون ویتنامی‌ها اجازه سرمایه گذاری در بیت کوین را دارند. البته نباید از دولت انتظار نظارت‌های قانونی داشته باشند.

با توسعه بیت کوین، قدرت‌های سراسر جهان در حال بررسی دوباره قوانین مصوب درباره ارزهای دیجیتال هستند. آن‌ها با سنجش اثرات ارزهای دیجیتال و بلاک چین و پیامدهای سیاسی آن‌ها، قوانین و پیشنهادت جدیدی ارائه می‌دهند.

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست