سرمایه گذاری ویزاکارت در کریپتوپانک به مبلغ ۱۵۰ هزار دلار

سرمایه گذاری ویزاکارت در کریپتوپانک به مبلغ ۱۵۰ هزار دلار

سرمایه گذاری ویزاکارت در پروژه‌های NFT توجه خبرگزاری‌های بازار ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرد. شرکت ویزاکارت با ۱۵۰ هزار دلار سرمایه خود توکن کریپتوپانک محبوب با پیکسل‌های دیجیتالی را خریداری کرده است. کریپتوپانک ترکیب هنر با NFT (توکن‌های غیر قابل معاوضه) است و گران قیمت‌ترین محصول NFT به شمار می‌رود و بر بستر اتریوم فعالیت می‌کند.

ویزاکارت غول کردیت‌ کارت‌های جهان است با حضور خود در صنعت توکن‌های غیر قابل معاوضه و خرید کالکشنی از هنرهای دیجیتالی که از سال ۲۰۱۷ سبک خاصی از هنر را به نمایش گذاشته‌اند، سر و صدای بسیاری برپا کرد.

صحبت‌های مدیر بخش ارزهای دیجیتال شرکت ویزاکارت

کای شفیلد (Cuy Sheffield) رییس بخش ارزهای دیجیتال در شرکت ویزاکارت است و شخصا به عنوان یکی از طرفداران توکن‌های NFT شناخته می‌شود. او در روز دوشنبه در اطلاعیه‌ای که روی وبلاگ منتشر کرد، نظراتش را درباره این حوزه نوشت. شفیلد معتقد است دارایی‌های رو به رشد NFT‌ در اقتصاد دیجیتال بسیار ارزشمند هستند. او توضیح داد که رشد وسیع این بازار در چند سال گذشته انگیزه اصلی برای سرمایه گذاری ویزاکارت روی کریپتوپانک‌ها بوده است. شفیلد همچنین گفت:

«ما برای ارائه خدمات مناسب به مشتریان و شرکای تجاری خود، باید اطلاعاتی درباره زیرساخت‌های مورد نیاز برای تأسیس برندی برای خرید، ذخیره و استفاده از NFT به دست آوریم.

قابلیت استفاده از دارایی‌های دیجیتالی در محیط‌های گوناگون می‌تواند فرصت‌های تازه و هیجان انگیزی برای فروش بلیط، بازی، موسیقی، هنر و حتی فراتر از آن ایجاد کند».

سرمایه گذاری ویزاکارت در NFT

شرکت ویزاکارت کریپتوپانک ۷۶۱۰ را خریداری کرده است که تصویر آن را در زیر قرار داده‌ایم. این کریپتوپانک برای اولین بار در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۷ رونمایی شد و یک ماه بعد به قیمت ۰.۶ اتر (۱۱۴ دلار آن زمان) به فروش رفت.

سرمایه گذاری ویزاکارت در NFT
سرمایه گذاری ویزاکارت در NFT

 

اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد قیمت این دارایی در روز چهارشنبه (۲۸ مرداد) ۴۹.۵ اتر و برابر با ۱۴۹،۹۳۹ دلار بوده است. اشتباه نمی‌کنید! آنچه می‌بینید نتیجه سرمایه گذاری ویزاکارت در توکن‌های NFT است.

یکی از علت‌های اصلی سرمایه گذاری ویزاکارت در NFT‌، فعالیت موفق این شرکت در حوزه ارزهای دیجیتال است. گزارش‌ها نشان می‌دهد کردیت کارت‌ها و دبیت‌ کارت‌های رمز ارز محور این شرکت در ۶ ماهه ابتدایی ۲۰۲۱، یک میلیارد دلار سودآوری داشته‌اند.

آینده بازار NFT

بازار NFT در یکی دو سال گذشته به شکل سهمی‌وار رشد کرده است. اوج رشد این بازار زمانی بود که توکنی با نام Beeple “Everydays: The First 5000 Days درحراج کریستیز به قیمت ۶۹ میلیون دلار فروخته شد.

سرمایه گذاری ویزاکارت یکی از نشانه‌های پیشرفت توکن‌های غیرقابل معاوضه بود. به نظر می‌رسد با شروع دوباره روند صعودی بازار در نیمه دوم ۲۰۲۱، وضعیت این توکن‌ها هم روز به روز بهتر خواهد شد. اسطوره بوکس سنگین وزن جهان، مایک تایسون، نیز با انتشار کلکسیون‌های توکن‌دار در فضای OpenSea نشان داد یکی از طرفداران NFTهاست.

آمار نشان می‌دهد پلتفرم NFT در ۳۰ روز گذشته ۱.۱۸ میلیون تراکنش به ارزش ۱.۰۶ میلیارد دلار را پردازش کرده است. این آمار نشان از رشد ۱۲ هزار درصدی در سال ۲۰۲۱ دارد!

این خبر را با صحبت‌های نهایی شفیلد، مدیر بخش ارزهای دیجیتال ویزاکارت، به پایان می‌رسانیم. او گفت:

«شرکت ما در تاریخ تجارت و پرداخت غرق شده؛ اما نگاه ما به آینده است. ما با خرید این توکن کریپتوپانک گام بلندی برای آینده خود در بازار برداشته‌ایم. این گام ابتدایی ویزاکارت در بازار ارزهای دیجیتال و توکن‌های NFT‌ بود».

نویسنده : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست