ارز دیجیتال Trtl

ارز دیجیتال Trtl چیست و درباره آن چه می دانیم؟

چندین سال پیش؛ در حالی که به دنبال ارزهای رمزپایه جدید برای استخراج بودیم‌، با Turtlecoin  روبرو شدیم. حتی اگر در آن زمان ارز دیجیتال trtl یکی از سکه‌‌های سودآور برای استخراج بود‌، ما آن را استخراج نمی‌کردیم، زیرا قیمت آن زیر 1 ساتوشی بود و حجم 24 ساعته آنچنان جذاب نبود. بنابراین، ما سراغ استخراج سکه‌‌هایی مانند Ravencoin و Stellite رفتیم که اکنون به Torque (XTC) تغییر نام داده‌اند. اما به آرا‌می ‌در نوامبر 2018 قیمت ارز دیجیتال trtl به 1 Satoshi رسید و در سال 2019 به بالاترین قیمت 5 Satoshi رسید که برای سکه‌ای که 1 تریلیون عرضه دارد، بسیار چشمگیر است. این زمانی است که مورد توجه افراد مختلف قرار گرفت. بنابراین، تصمیم گرفتیم به ‌بررسی این ارز دیجیتال بپردازیم تا بدانیم Turtlecoin چیست و چگونه کیف پول ترتل کوین را راه‌اندازی کنیم، در این راهنمای مبتدیان همه ویژگی‌‌ها‌ و مشخصات ترتل کوین را توضیح خواهیم داد و علاوه بر این لینک‌های مفید برای کمک به شما در شروع کار با این پروژه به اشتراک گذاشته شده است.

ترتل کوین
ترتل کوین

 

ارز دیجیتال trtl چیست؟

در حالی که بسیاری از پروژه‌‌ها در فضای رمزنگاری بدون محصول واقعی وجود دارند‌، اما با مقادیر زیادی سرمایه‌گذاری و بودجه‌ از قبل، توسعه دهندگان ارز دیجیتال ترتل تصمیم گرفتند این کار را برعکس انجام دهند. هدف این است که پروژه‌ای ساده‌، آسان برای استفاده ایجاد شود

اجازه دهید تا همه آنها به تنهایی و بدون بودجه و استراتژی بازاریابی رشد کند.

Turtlecoin (ارز دیجیتال trtl) یک ارز رمزنگاری شده است که در دسامبر 2017 توسط دو توسعه دهنده راه‌اندازی و به طور رسمی‌ فعالیت خود را شروع کرد. با توجه به داستان تاسیس‌، این دو در یک بار بودند و در حال بحث در مورد انبوه ICO‌‌های جعلی و شیت کوین در بازار بودند. توسعه دهندگان به نام Bebop و Rocksteady ‌می‌خواستند طرحی را شروع كنند كه روی فناوری و توسعه جامعه متمركز باشد، پروژه‌ای که به بودجه زیادی از قبل استخراج‌، ICO یا بازاریابی نیاز ندارد. بنابراین، این پروژه نه حق بیمه داشت‌، نه ICO و نه بودجه هنگفتی برای بازاریابی. توسعه‌دهندگان اولیه این پروژه، آن را فقط به عنوان یک فعالیت سرگر‌م کننده در نظر گرفته و به ازای آن حقوقی دریافت نمی‌کردند. بنابراین، در ابتدا پروژه ارز دیجیتال trtl به شکل یک سرگرمی و به عنوان سکه “Meme” شروع شد. اما در حال حاضر ترتل کوین دارای جامعه قوی‌، محصولات جذاب و تعدادی ویژگی است که باعث ‌می‌شود به عنوان چیزی بیش از یک سکه الگوی رفتاری باشد.

ترتل کوین، از نظر فنی بر اساس CryptoNote (فناوری کریپتونوت چیست) ساخته شده است. به همین خاطر، اساسا شامل تمام خصوصیات حریم خصوصی است که در سکه‌‌هایی مانند Monero و Aeon پیدا ‌می‌کنید.

بسیار خوب! حال بیایید نگاهی به پروژه بیندازیم و ببینیم این سکه چه ویژگی‌های منحصر به فردی را به ما ارائه ‌می‌دهد.

ارز دیجیتال trtl
ارز دیجیتال trtl

 

ویژگی‌‌های ارز دیجیتال trtl

برخی از ویژگیهای اصلی ارز دیجیتال trtl شامل موارد زیر است:

معاملات سریع‌، بر اساس حریم خصوصی زنجیره ای‌، فقط دو رقم اعشار‌، توسعه دهندگان کاربر محور‌، استخراج آسان‌، استفاده آسان و علاوه بر این جامعه شگفت انگیزی دارد.

استخراج آسان

از نظر استخراج سکه‌‌ها‌، Turtlecoin با پردازنده اصلی ساده CPU خود همراه است. البته گزینه‌‌هایی برای استفاده از رایج‌ترین نرم افزار استخراج Monero با XMR-Stak نیز برای شما وجود دارد، این ‌امر می‌تواند یک گزینه جذاب برای آن دسته از استخراج‌کنندگانی باشد که ترجیح ‌می‌دهند از GPU و استخرهای استخراج خود استفاده کنند.

معاملات سریع:

مدت زمان لازم برای بلوک شدن ترتل کوین تنها 30 ثانیه می‌باشد، این بدان معنی است که 30 ثانیه طول می‌کشد تا یک بلوک جدید در شبکه بلاک چین ارز دیجیتال trtl بوجود آید. به علت کوتاه شدن زمان بلوک‌، تأیید آن سریعتر ‌انجام شده و همچنین پردازش معامله بسیار سریعتر از سایر سکه‌‌های معروف انجام خواهد شد‌.

حریم خصوصی:

از آنجا که این سکه بر اساس فناوری CryptoNote ساخته شده است‌، دارای ویژگی‌‌های حریم خصوصی مانند Monero‌، Aeon و سایر سکه‌‌های CryptoNote است. این سکه، امضاهای Ring را نشان ‌می‌دهد. بنابراین، اساسا تمام معاملات انجام شده با استفاده از شبکه ترتل کوین به صورت پیش فرض خصوصی محسوب می‌شوند، این بدان معنی است که هیچ کس به جز خودتان، پول شما را نمی‌بیند.

جدا از این دو ویژگی اصلی‌، این سکه کیف پول کاربر پسندی را ارائه ‌می‌دهد‌، دارای دو رقم اعشار است‌، مانند دلار آمریکا و علاوه بر این دارای یک جامعه خوش آمد گویی است.

کیف پول کاربر پسند

به منظور استفاده آسان از Turtlecoin‌، توسعه دهندگان ‌می‌خواستند مطمئن شوند که کیف پول بصری بوده و از رابط کاربری گرافیکی ساده برخوردار است. 5 کیف پول GUI شامل کیف پول‌‌های Golang‌، Winforms‌، Python و Electron در سیستم عامل‌‌های ویندوز‌، مک و لینوکس برای ترتل کوین موجود است که ‌می‌توانید استفاده کنید.

ویژگی‌‌های ارز دیجیتال trtl
ویژگی‌‌های ارز دیجیتال trtl

 

ارز رمزپایه جامعه محور

نکته‌ای که در مورد ارز دیجیتال trtl جالب دانستیم این است که جامعه آن فوق العاده مفید است، بدان معنی که این ارز، یکی از جالب‌ترین ارزهای رمزپایه موجود در جامعه است که در آن نه تنها انجمن، بلکه تیم توسعه نیز به فعالیت ‌می‌پردازند، همچنین از آنجا که ترتل کوین یک سکه منبع باز است‌، هر کسی ‌می‌تواند به کمک و بهبود پروژه کمک کند.

همانطور که گفتیم هیچ ICO  و هیچ تیم بازاریابی ای وجود ندارد. طیف گسترده‌ای از افراد در جامعه وجود دارند که نه تنها به پروژه کمک ‌می‌کنند، بلکه در گسترش تصویب ارز دیجیتال trtl نیز کمک ‌می‌کنند. در حالی که پروژه‌‌های زیادی وجود دارد که میلیون‌‌ها نفر در ICO برای توسعه پروژه جمع ‌می‌کنند. ترتل کوین، این کار را از طریق قدرت جامعه انجام ‌می‌دهد. این همان چیزی است که جامعه آن را عالی جلوه ‌می‌دهد.

از آنجا که ترتل کوین بر سهولت استفاده و دسترسی بنا نهاده شده است‌، استفاده از این سکه بسیار آسان می‌باشد. از جمله موارد ضرروی برای استخراج ترتل کوین، می‌توان به قدرت پردازنده اشاره کرد. ترتل کوین از Cryptonight_turtle به عنوان الگوریتم اثبات کار استفاده ‌می‌کند و استخراج آن از طریق پردازنده گرافیکی آسان است.

با توجه به مطالب بیان شده، جامعه به عنوان یکی از قدرتمندترین مواردی است که به هدایت Turtlecoin ‌می‌پردازد. در واقع، به علت نداشتن تیم بازاریابی برای ترتل کوین، کاربران و توسعه دهندگان وظیفه مهم توسعه این سکه را خود بر عهده گرفتند. توسعه دهندگان اصلی در واقع ‌می‌خواهند از طریق همتایان کار خود را بررسی کنند و کاربران جدید را به مشارکت در این زمینه تشویق ‌می‌کنند. در وب سایت آنها بیان شده است که انجمن ارز دیجیتال Trtl از همه کاربران و توسعه دهندگان به خوبی استقبال ‌می‌کند. وقتی اوضاع خراب شود‌، ما ادعایی نداریم و از انتقادات درباره کار خود استقبال ‌می‌کنیم.

ترتل کوین یک ارز جامعه محور می باشد
ترتل کوین یک ارز جامعه محور می باشد

 

این فضای فراگیر به رشد بیش از حد جامعه ترتل کوین کمک کرده است. به عنوان مثال‌، آنها در حال حاضر بیش از 11،700 کاربر در چت اختلاف نظر خود دارند، آنها به طور منظم در این چت اختلاف نظر به روز ‌می‌شوند و هدف آنها فعالانه کمک به تازه واردان است.

توسعه دهندگان همچنین در Medium بسیار فعال هستند، زیرا جامعه را به صورت هفتگی به روز ‌می‌کنند. جدا از این به روزرسانی‌‌های هفتگی‌، آنها همچنین تعداد زیادی منبع و پست دارند که به کاربران کمک ‌می‌کند تا جنبه‌‌های فنی بیشتری از ارز دیجیتال Trtl را درک کنند و همچنین در زیرمجموعه Turtlecoin حضور کاملا فعالی وجود دارد.

بیش از 35 توسعه دهنده وجود دارد که فعالانه متعهد به انجام پروژه ‌می‌شوند. برای دریافت ایده‌ای درباره میزان کار در پروژه‌، ‌می‌توانید مشارکت آنها را با گذشت زمان مشاهده کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به مشخصات ترتل کوین بیندازیم و مستقیما وارد تنظیم کیف پول شویم.

مشخصات فنی ارز دیجیتال Trtl

نام سکه: Turtlecoin

نماد: TRTL

PoW الگوریتم: CryptoNight_Turtle (مقاوم در برابر ASIC‌، استخراج عادلانه‌، CPU‌، GPU ماینر)

زمان بلوک: 30 ثانیه

مکان‌‌های اعشاری: دو رقم اعشار

تأمین حداکثر سکه: 1،000،000،000،000 TRTL

هزینه‌‌های معامله شبکه: 10 TRTL برای هر تراکنش

بسیار خوب! اما چرا عرضه ارز دیجیتال Trtl خیلی زیاد است؟ در حالی که ترتل کوین مقدار زیادی سکه در اختیار دارد‌، برخلاف بیت کوین که ‌می‌تواند بیشتر به 8 رقم اعشاری (0.00000000 BTC) تقسیم شود‌، فقط 2 رقم اعشار (0.00 TRTL) دارد.

علاوه بر ویژگی‌‌های ذکر شده‌، ارز دیجیتال trtl، محصولات جالبی مانند Turtle pay و Turtle دارد.

شبکه Turtle pay ( https://turtlepay.io ) یک ویژگی پردازش پرداخت است که برای کمک به توسعه‌دهندگان برای ادغام پرداخت‌‌های Turtlecoin در برنامه‌‌های موجود خود طراحی شده است. خدمات آن شامل یکپارچه‌سازی سریع‌، سرگرم کننده و آسان برای توسعه‌دهندگان است. توسعه دهندگان بر این باورند که ترکیب پرداخت‌‌های ترتل کوین در برنامه‌‌های بیشتر، تصویب این پروژه را به اوج جدیدی ‌می‌رساند.

ارز دیجیتال Trtl به عنوان سرویس ( https://trtl.services ) TaaS پلتفرم دیگری است که برای ایجاد ابزارها و زیرساخت‌‌های توسعه دهندگان جهت ساخت برنامه‌‌های زنجیره‌ای در شبکه TRTL طراحی شده است. این کاملا آسان‌، سرگرم کننده و سریع است.

استخراج ارز دیجیتال trtl
استخراج ارز دیجیتال trtl

 

استخراج ارز دیجیتال Trtl

یکی از بزرگترین مشوق‌های ورود کاربران جدید با Turtlecoin جنبه استخراج است. زمان بلوک کوتاه و جوایز بلوک معقول به این معنی است که ضرب سکه کاملا آسان است. اگر ‌می‌خواهید از آمار استخراج مانند پاداش و دشواری ایده بگیرید‌، ‌می‌توانید از کاوشگر رسمی ترتل کوین استفاده کنید.

دلیل واقعا مهم دیگر اینکه این یک سکه جذاب با موضع ضد ASIC توسعه‌دهندگان می‌باشد. این بدان معنی است که جامعه اقدامات مناسب را برای مقابله با تأثیرات جانبی استخراج کنندگان ASIC انجام خواهد داد.

اگرچه ASIC‌‌ها ‌قادر هستند تا به افزایش قدرت هش کردن در شبکه Turtlecoin بپردازند‌، اما این امر منجر به به آسیب‌رسانی به تمرکز شبکه ‌می‌شود و کشف بلاک‌‌ها برای ماینرهای پردازنده مرکزی و پردازنده‌‌های گرافیکی متوسط ​​بسیار دشوار است. برای مقابله با این مسئله‌، توسعه دهندگان اخیرا، شبکه ترتل کوین را مجبور به محدود کردن استخراج ASIC کردند.

استخرهای استخراج ترتل کوین

اگر ‌می‌خواهید با پیوستن به استخر استخراج ارز دیجیتال Trtl با سایر ماینرها به فعالیت بپردازید، گزینه‌‌های مختلفی برای شما وجود دارد. اگر قرار است یک استخر را بر اساس اطلاعات آن انتخاب کنید‌، احتمالا ‌می‌خواهید محل قرارگیری سرورهای آنها را مجددا بررسی کنید و نزدیکترین افراد را به خود انتخاب کنید. در مورد پیوستن به استخر استخراج‌، مهم است که به لزوم عدم تمرکز اشاره کنیم. اگر یک استخر استخراج بیش از حد هش ریت شود‌، شبکه بیش از حد متمرکز ‌می‌شود. برای جلوگیری از این امر‌، در صورت مشاهده عدم تعادل‌، باید سعی کنید به برخی از استخرهای با محبوبیت کمتر بپیوندید. همچنین، از نظر اقتصادی ‌می‌تواند سودمند باشد، زیرا کمتر استخراج کننده‌ای وجود دارد که بتواند پاداش بلوک را با آن تقسیم کند.

استخرهای استخراج ترتل کوین
استخرهای استخراج ترتل کوین

 

بسیار خوب! از آنجا که ما به اندازه کافی در مورد ترتل کوین بحث کرده‌ایم‌، با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه کیف پول ترتل کوین را راه اندازی کنیم.

کیف پول ارز دیجیتال Trtl

چه بخواهید ترتل را استخراج کنید‌، ترتل  را بگیرید یا ترتل را معامله کنید ابتدا به کیف پول نیاز دارید. ارز دیجیتال Trtl، انواع مختلف کیف پول مانند GUI‌، CLI‌، کیف پول وب‌، کیف پول کاغذی و کیف پول همراه را ارائه ‌می‌دهد.

در میان آنها رابط کاربری گرافیکی و CLI توصیه شده‌ترین نوع کیف پول است، زیرا کنترل کاملی را ارائه ‌می‌دهند. به هر حال اگر به دنبال ذخیره‌سازی سرد هستید‌، کیف پول کاغذی را تنظیم کنید که مدیریت آن ساده و آسان باشد.

به  https://Turtlecoin.lol/wallet  بروید و روی ایجاد کیف پول کلیک کنید. سپس تمام اطلاعات تولید شده در صفحه مانند آدرس عمومی‌، عبارت seed‌، کلید مشاهده و کلید را کپی کنید. آنها را در مکانی امن ذخیره کنید و مهمتر از همه اطلاعات را با کسی در میان نگذارید.

توجه داشته باشید که از کیف پول کاغذی فقط برای دریافت وجوه و صرف هزینه استفاده ‌می‌شود که باید کیف پول را به GUI یا CLI با استفاده از mnemonic وارد کنید.

بسیار خوب! اکنون ‌می‌خواهیم نحوه راه اندازی کیف پول دسک تاپ ترتل کوین را مشاهده کنیم.

نحوه راه اندازی کیف پول Turtlecoin (GUI / CLI)

ارز دیجیتال Trtl هر دو کیف پول GUI (رابط کاربری گرافیکی) و CLI (رابط خط فرمان) را ارائه ‌می‌دهد و هر دو برای ویندوز‌، مک و لینوکس در دسترس هستند. برای بارگیری آنها به لینک‌های زیر بروید.

کیف پول Turtlecoin Zed (کیف پول CLI):

https://github.com/Turtlecoin/Turtlecoin/releases

کیف پول Nest Turtlecoin (کیف پول GUI):

 https://github.com/Turtlecoin/turtle-wallet-go/releases

کیف پول Turtlecoin Sell (کیف پول GUI):

https://github.com/Turtlecoin/turtle-wallet-electron

ترتل کوین ...
ترتل کوین …

 

کیف پول مناسب را بارگیری کنید‌، و تنظیمات کیف پول را انجام دهید. پس از پایان نصب کیف پول‌، ‌می‌توانید از ترتل کوین استفاده کنید. از آنجا که همه ما در زندگی روزمره خود از کیف پول‌‌های رمزنگاری استفاده ‌می‌کنیم‌، ما اصول اولیه مانند نصب کیف پول‌، ایجاد آدرس کیف پول‌، ارسال سکه و غیره را دوباره مرور نخواهیم کرد. اگر تازه کار هستید و اطلاعات زیادی در مورد کیف پول ندارید‌، ما به شما پیشنهاد ‌می‌کنیم از صفحه ویکی ترتل کوین استفاده کنید که دارای اطلاعات دقیق کیف پول است.

لینک راهنمای ایجاد کیف پول ترتل کوین:

https://docs.Turtlecoin.lol/guides/wallets/making-a-wallet

سخن پایانی

در حالی که هنوز ارز دیجیتال trtl در مراحل ابتدایی است، اما ‌می‌تواند پروژه ی ایده آل برای مشارکت شما باشد، چرا که پتانسیل بازگشت سرمایه آن بیشتر از آلت کوین‌‌های تثبیت شده است. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که نرم افزار استخراج را بارگیری کرده و هش کنید. همانطور که قصد سازنده آن بود، این سکه یکی از ساده‌ترین‌‌ها ارزها می‌باشد.

علاوه بر این‌، با توجه به نقشه راه هیجان انگیزی که تیم برای پروژه پیش رو دارد‌، چشم اندازهای آینده نیز بسیار امیدوار کننده به نظر ‌می‌رسد. قراردادهای هوشمند و هیچ زنجیره بلوکی همگام‌سازی نمی‌تواند سکه را به سمت پذیرش گسترده سوق دهد.

نویسنده: طیبه رمضانعلی زاده

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست