چرا ماه آوریل بهترین ماه برای قیمت بیت کوین است؟

چرا ماه آوریل بهترین ماه برای قیمت بیت کوین است؟

به گزارش کوین تلگراف  احتمال اینکه آوریل بهترین ماه برای قیمت بیت کوین باشد، بسیار زیاد است. افت ارزش دلار به ما کمک می‌کند بتوانیم دورنمایی کوتاه مدت از بیت کوین در ماه آوریل به دست آوریم.

فروشندگان در حال کاهش ارزش شاخص دلار هستند. این موضوع باعث افزایش مومنتوم قیمت بیت کوین در این ماه شده است.  بیت کوین  و طلا و… دارایی‌های جایگزینی هستند که بر اساس دلار قیمت گذاری می‌شوند. معمولا زمانی که شاخص قیمت دلار (شاخص DYX) کاهش پیدا می‌کند، ارزش دلاری بیت کوین صعود خواهد کرد.

چارت قیمت بیت کوین
شاخص BTC/USD به رنگ سبز و شاخص قیمت دلار به رنگ نارنجی

 

کاهش سهم دلار در بازار جهانی

هولگر چیپتز (Holger Zschaepitz) یکی از تحلیلگران بازار است که نظریه‌ای در روزنامه ولت (welt) منتشر کرده است. او بیان می‌کند سهم دلار آمریکا از بازار جهانی رو به نزول است؛ حتی کشورهایی مانند روسیه در حال ایجاد استراتژی‌هایی برای حذف دلار از معاملات خود هستند.

البته در ابتدای ۲۰۲۰ با شیوع کرونا، بسیاری از سرمایه‌گذاران برای خرید ارزهای فیات اقدام کرده بودند و به همین دلیل دلار توانست سهم بیشتری از بازار جهانی به دست آورد. علاوه بر کرونا رویدادهای دیگری مانند انتخابات آمریکا باعث شد دلار بخشی از بازار جهانی خود را از دست بدهد. این ارز اکنون با واحدهای پولی دیگری چون ین ژاپن و فرانک سوییس رقابت می‌کند. این رقابت برای دلار بسیار چالش برانگیز بوده است!

چرایی رشد قیمت بیت کوین
چرایی رشد قیمت بیت کوین

 

شرح خبر آقای چیپتز در روزنامه ولت:

«ای وای! دلار رو به زوال است! از زمان شروع کرونا که سهم دلار در بازار جهانی افزایش پیدا کرد، تا امروز میزان سهم آن از بازار رو به کاهش بوده است. اکنون ۵۹ درصد از بازار جهانی در اختیار ارز دلار قرار دارد. این میزان نسبت به زمان مشابه در سال‌های گذشته (تا ۱۹۹۵) ۱.۵ درصد کاهش داشته است. بخشی از این افت قیمت طبیعی و به دلیل کاهش بهای دلار است. فروش دلار، دلیل عمده این میزان افت به شمار می‌رود.»

در صورتی که دلار همچنان رو به کاهش باشد، قیمت بیت کوین در ماه آوریل یک رالی افزایشی را تجربه می‌کند. جالب است بدانید که از ۱۰ سال گذشته آوریل همیشه یکی از بهترین ماه‌ها برای بیت کوین بوده. از سال ۲۰۱۶ تاکنون به مدت ۵ سال، در ماه آوریل سرمایه گذاران بیت کوین روند مثبتی را تجربه کرده‌اند.

دنی اسکات (Danny Scott)، مدیر عامل صرافی کوین کورنر، مطابق با قانون میانگین‌ها احتمالا قیمت بیت کوین در ماه آوریل به ۸۳ هزار دلار می‌رسد. او در توییت خود نوشته است:

«با توجه به قانون میانگین‌ها می‌توان هدف ۸۳ هزار دلاری را برای قیمت بیت کوین در نظر گرفت. میانگین رشد ماه آوریل در ده سال گذشته، ۵۱%+ بوده است.»

ماینرها بیت کوین را در ماه آوریل جمع می‌کنند

عوامل مطلوب بسیاری بر سر راه قیمت بیت کوین قرار دارد. اما به گفته لکس موسکوفسکی (Lex Moskovski) مدیر عامل شرکت کپیتال  موسکوفسکی، مهم‌ترین عامل رشد بیت کوین روی آوردن ماینرها به افزایش دارایی‌های بیت کوین است. ماینرها فقط در یک روز ۴۳۸۰ واحد بیت کوین جمع آوری کرده‌اند. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بر این باورند که این کار ماینرها یک روند رو به رشد است.

نمودار بیت کوین
تغییرات دارایی‌های ماینرها

 

موسکوفسکی می‌گوید:

«ماینرها شروع به افزایش دارایی‌های خود کرده‌اند. به طور کلی ۴۴۹۴ واحد بیت کوین جمع آوری شد. آن‌ها همچنین در یک روز ۴۳۸۰ BTC را جمع آوری کرده‌اند که کاملا شبیه یه یک روند جدید است.»

زمانی که ماینرها شروع به فروش دارایی خود می‌کنند، معمولا قیمت بیت کوین کاهش می‌یابد. این موضوع باعث ایجاد سفارش‌هایی با لوریج سنگین در بازار فیوچرز می‌شود. در نهایت نتیجه آن، لیکویید شدن قراردادها به صورت آبشاری است.

اگر ماینرها با توجه به پیشبینی‌های افزایش قیمت بیت کوین شروع به جمع آوری آن کرده باشند، احتمال ریزش شدید قیمت این ارز دیجیتال در آینده کم‌تر می‌شود. در آینده باید ببینیم که آیا بیت کوین می‌تواند در سطح بیشتر از مقاومت ۵۸ هزار دلاری باقی بماند یا خیر. در صورت باقی ماندن در این سطح، احتمال شکستن مقاومت ۶۰ هزار دلاری تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند.

مترجم : فاطمه مهراسبی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست